Sayfa 2 / 93 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @3T3N1TY

arkadaşım bak yukarda sürekli yazıyorum ama kimse dikkate almıyor 1 ocak 2016 da h sınıfı ehliyet kalkıyor . şimdi sen raporu mayısda alacan belkide gidip araba da alacan laki 5 ay sonra tekrar rapor alman lazım ve o rapordaki sağlık yönetmeliğindeki ibare değişiklikleri nasıl vahim sonuçlar doğurur gerisini siz düşünün . size tavsiyem temmuzdan önce rapor almayın önce taşlar bir yerine otursun

@Deniz şahbaz

adama sormuşlar nerelisin diye . adam cevap vermiş daha evlenmedim ki ! bu sebeple yılda en az iki kez acıpayam yada merkezefendi mahallesi mekan olur ve tadından yenmez

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@DADAŞ06

İnşallah nasip olur görüşürüz

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

Insallah hersey hayırlı bir şekilde gönlümüzce olur,aracımizi aileden de bir kişi kullanabilir.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Benim merak ettiğim asıl nokta; otomatik vites için uygun rapor alamadık diyelim ve vites kolunu direksiyona taşıyan aparat yaptırmak zorunda kaldık. Bu aparat nasıl bir aparattır, ayrıca zaten sol kolumuzdan müzdarip iken sağ elimiz ile direksiyonu idare edip aynı zamanda bu aparatla nasıl vites değiştireceğiz ? Acaba böyle bir aparatı daha önce görmüş olanınız var mı ? Görsel olarak internette bulanınız oldu mu ?

fatih_123

@Deniz şahbaz şöyle bir durum var ki zaten manuel vitesli araç alımı tahminimce iki eli olanlar için geçerlidir. Sol kolu kısa veya parmaklarının birkaçı olmayan vs gibi. Aynı anda hem vitesi hem de direksiyonu tutar durumu olanlar ancak manuel vitesli araç kullanabilir. Eli veya kolu komple olmayanlar da zaten manuel vitesli araç kullanamayacağı için otomatik vites araç alabilecek. benim mesela sol kolum dirsek altı ampute. manuel vitesli araç kullanamıyorum.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Bugün kamu denetçiligi benide aradı Türkiye çapında 50-60 adet başvuru varmış bunlardan 12-13 örnek sorun olarak indirmişler .Onlarda sağ ele verilen otomatik vites hakkının sol ele verilmemesi durumunu ayrımcılık olarak nitelendiriyorlar ve çözümü için aile sosyal politikalar bakanlığı ile çalışıyorlarmış. Maliyeden hiç böyle bir hareket beklemiyorlar mış . Çıkan düzenlemenin karmaşık olduğu konusunda da hem fikiriz ama söyledikleri en azından mayısın ortasına kadar beklenmesi gerektiği hala nasıl uygulanacağı konusunda kimse fikir sahibi değil . Eğer hala maliye sorun çıkartırsa bimer ile uğraşmadan direk dilekçe yoluyla maliye bakanlığına başvurmamı mahkeme yoluna gitmemi tavsiye ettiler

Üye
    ertanx Avatarı

Gerçek Adı
    Ertan
    Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara

ertanx

@fatih_123

Sol kolumdan engelliyim, sürüş esnasında sol kolumu hiç kullanamıyorum. Sadece otomatik vites araç kullanıyorum ve hiçbir tertibatta gerek yok. Şimdi otomatik vites araç alsam içerisinde herhangibir tadilat olayı olmasa ötv den sorunsuz yararlanabilir miyim?

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn

mehmetselcuk

hepimize hayırlı uğurlu olsun senelerce bekledğim takıp ettiğim konu saba sabah cok sevindim yaaaaa )))))

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Benim sorunum sol üst Ekstremitede güç kaybı doğumsal brakial pleksus hasari engel oranı % 49 daha önce h sınıfı ehliyet ve özel tertibatli araç icin basvurmustum ama alamadım hiçbirini şimdi yeni çıkan kanunla alabilirmiyimm

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@yusufdove

Benim engellimde aynı şekilde sol üst ekstremite de brakial pleksus lezyonu. İstihdam için aldığım raporun oranı %58, araç için henüz başvuru yapmadım fakat A2 ehliyeti aldığımda trafik büroda engelli olduğumu ve A2 ehliyet vermeyeceklerini hastaneye sev edeceklerini söylemişlerdi zamanında, bende o zamanlarda B ehliyet alabiliyorumda A2 niye alamıyorum sorun yapıyorsunuz diyip kızmış ve öylece bırakmıştım işin peşini.
    Bu yeni çıkan kanunla umutlandım ÖTV indirimli araç için lakin, bu rapor meselesi beni korkutuyor vermezlerse diye. Şuan kullandığım aracın motoru sorun vermeye başlıyor ona mı yanayım rapor alamam korkusunu mu düşüneyim bilemedim. Bekleyip göreceğiz ve heyete girmeden önce doktorla görüşeceğiz, boşu boşuna rapor çıkarmayalım diye. yapacak birşey yok.

Muttalip Mutlucan

Arkadaşlar bende yeni üyeyim.Sol el başparmak hariç diğer parmaklar ampute. iki kulakta çınlamadan dolayı işitme kaybı var.Toplam engelli oranım %55 (35+30) otamatik vites araba kullanıyorum.(H sınıfı) Yeni yönetmelikte %90 altı engellilerde alt sınır yüzdesinin olmayışı örneğin %40 ve sol el-kol engelli arkadaşlarında ÖTV.siz araç alımı güzel bir çalışma.herkese hayırlı olsun.

İşteGidiyorum

@OturanBoğa hocam benimde sol kolumda hareket kısıtlılığı var. B sınıfı ehliyetim var, yeni yasaya göre otomatik vitesli aracı ÖTV indirimli alabilicez herhalde. Şimdi ben gidip raporuma ne yazdırmalıyım? Raporumu 2014 de çıkardım ama h sınıfı ehliyet alabilir yada otomatik vitesli araç kullanabilir gibi bi ibare yok. Bide bu ehliyetler değişiyor diyosun ya, gidip h sınıfına çevirtmek mi mantıklı yoksa yeni ehliyet yasasını beklemek mi?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Düzenleme halen yürürlüğe girmedi bahsi geçen 1 mayıs cuma günü resmi tatil sonrası haftasonu'na denk geliyor. O yüzden kesin bilgiler için 4 mayıs ve sonrasını beklemek zorundayız şuan için olur veya olmaz yada raporda kesin şu ibareler olmalı gibi durumlar için konuşmak çok erken beklemekten başka bir çare yok arkadaşlar

Muttalip Mutlucan

Arkadaşlar benim de görüşüm çok aceleci davranmamak.Konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı yetkililerince daha açık ve net bilgilendirme yapılacağı kanaatindeyim.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ehliyetlerin değişmesi konusunda benim firkrim; hali hazırda H ehliyeti olan vatandaşlarım ehliyetlerini iptal edecek halleri yok o yüzden, ehliyetlerin değişim zamanında bir şekilde H ehliyetleri de uygun olan bir sınıfa alıp değişimleri gerçekleşecektir. Örneğin otomatik ve düz vites ehliyetleri ayrılacak diyorlardı, misal düz vitez b1 otomatik vites b2 olarak değişecekse H ehliyetleride B2'ye dahil edeceklerdi. engelli sürücü olduğunu belirmek adına da önüne arkasına ne bilim bir harf veya bir sembol artık neyse birşey eklenecektir. tabi bu benim şahsi düşüncem.

Sayfa 2 / 93 İlkİlk 1234561252 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri