1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 17 / 92 İlkİlk ... 71314151617181920212767 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @milano Kafam karıştı siz ne almak istediniz'de ret edildiniz ?

fireworks

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: milano Mesajı Gör
    Arkadaşlar vergi dairesinden geliyorum.1991 tarihli raporum dahi kabul görüyo.yani şunu söylemek istiyorum önemli olan yüzdelik derece .başka bişiye bakmıyolar.açıklama felan bizi bağlamaz diyolar .ayrıca sol kol özürlüler için diyom illaki bi tertibatta istiyolar.ben çok uğraştım ama şef illla bi tertipat proje istiyo
    açıklama felan bizi bağlamaz demek de ne demek. Ne saygısızca bi söylem. @3T3N1TY arkadaşın dediği yazılı bir red belgesi al ankaraya başvur. Tertibatlı araç ileride satışta da problem yaratabilir ve başkaları da kullanamayabilir. Ötv daire başkanlığını arıyoruz evet vericez diyorlar bi dayanağı olmasa demezler. Ayrıca raporun yüzdesine bakmaları saçma %40 da olabilir %60 da. engellilik durumu ve tertibat gerekliliği önemli. Biri çıkın şu maliyeyi toptan yenilesin ya bi tane işe yarar adam yok

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@milano Otomatik vites'in kendisinin tertibat sayıldığını tek başına yeterli olduğunu GİB kendisi söylüyor ; ayrıca sol elden özürlü birisi aracına ne tertibat yaptırabilir ki manuel kullanmayı amaçlamadığını farz ederek söylüyorum. Çünkü silecekler,lambalar veya direksiyon adına yapılacak modifikasyonların muafiyet getirmeyeceğini mevzuat açıkça belirtiyor zaten. manuel için başvuru yaptıysanız'da kararınızdan dönün çünkü yasal değil

fireworks

@3T3N1TY sonuna kadar katılıyorum. manuel vitesi direksiyona alsan nolur yanına alsan nolur. Eğer senin o direksiyonu tutabilecek kabiliyetin yoksa bu zorlamanın anlamı ve sağlığı ne

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma

husmen16

vergi dairesi başkalığına nasıl ulaşabilirim numara varmı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@husmen16 Biraz konuyu takip daha 1 sayfa önce paylaştım 0312 415 33 77 . Araç zamları veya indirimleri ay içerisinde olmaz. Her ay başlangıçlarında olur

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@3T3N1TY arkadaşıma katılıyorum. manuel vites araca uygun tertibat yok benimde bildiğim kadari ile. tertibatlı manuel vites araç için alınacak rapor ile tamamen ortada kalınır. bu konuya dikkat etmek lazım. bakalım yarın sabah benim için büyük gün arkadaşlar heyete giren bir doktor ile randevum var, bakalım ne diyecek. işime yarar ibareyi yazacak mı veya yazmayı kabul edecek mi düşüncesi ne olacak göreceğiz. şayet olmayacak olursa, raporu bir başka il'in devlet hastanesinden almam bir sıkıntı doğrur mu ? raporu başka il'den ehliyeti başka il'den çıkartmanın bir sıkıntısı oluyor mu ?

ozgurcakır

Arkadas tüm vergi daireleri sol elden otomatige tertibat istiyor kesinlikle laf anlatılmıyor buna bir care bulmamız lazım resmi yazıyla gelin diyorlar maliyeden

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@ozgurcakır erdinç abi var kütahya'dan 0533 384 54 28 kendisi ile bir görüşün o sorunu çözmüştü en son araç alabilirsin demişlerdi.

Üye
    dreamliner88 Avatarı

Gerçek Adı
    Özge Sunay
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir

dreamliner88

Yav arkadaşlar bu neyin kafasıdır neyin mantığıdır? Aklı çalışan bir arkadaş açıklasın bunlara. Ben direksiyonu tutabiliyorsam ve doktor bana otomatik vitesli araç kullanabilir şeklinde rapor vermişse, vitesi direksiyona almanın esprisi nedir özel tertibat yaptırılacak demenin anlamı nedir anlamıyorum. Böyle saçma birşey olabilir mi? Ha vites yanda olmuş ha direksiyonda. Ben yolda giderken vites mi değiştireceğim?

ozgurcakır

Su an izmir istanbul bursa kocaeli ankara sordugum vergi daireleri sol koldan otomatige tertibat istiyor aksi bir karar alan var mı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Ret eden vergi dairesinden neden ret kararı aldığına dair bir evrak isteyin onunla'da ankara gib'e başvuru yapın. İzmir'e yazılı olarak başvurdum ankara'dan görüş alacağız dediler kararlarını bekliyorum. Biraz ısrarcı olun onların dediğine kani gelmeyin .

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dreamliner88 Mesajı Gör
    Yav arkadaşlar bu neyin kafasıdır neyin mantığıdır? Aklı çalışan bir arkadaş açıklasın bunlara. Ben direksiyonu tutabiliyorsam ve doktor bana otomatik vitesli araç kullanabilir şeklinde rapor vermişse, vitesi direksiyona almanın esprisi nedir özel tertibat yaptırılacak demenin anlamı nedir anlamıyorum. Böyle saçma birşey olabilir mi? Ha vites yanda olmuş ha direksiyonda. Ben yolda giderken vites mi değiştireceğim?
    öncelikle yazınıza iyi güldüm malesef bizim memleketin halleri bu . ben daha önceki mesajlarımda bunların kanunu yaparken gene beceremediklerini defalarca anlattım . doktoru ayrı dert trafik yönetmeliği ayrı dert maliyesi ayrı dert . geçmiş mesajları okuyun ben bunları yazdım diye bir asmadıkları kaldı . sonuç olarak yaptıkları kanun olmadı olmadı olmadı . bu kanunla birileri araç alır birileri alamaz .

sizin sorunuz olan bu neyin kafası cümlesine bir maliyeci olarak açıklık getireyim : kanunlarda istisna ve muafiyet diye terimler vardır. muafiyet kişinin ayrı tutulması. istisna olayın ayrı tutulmasıdır . konumuz olan ötv nin ayrı tutulması olayı ise ; ötv kanununun istisnalar bölümünde geçer velvelev bu ayrı tutulma durumunda bir olay olmalı ve bu olay ötv vergisinden ayrı tutulmalıdır . engelliler olarak ötv den ayrı tutulmamızı saglayan olay ise tek kelime olan tertibat kelimesidir ( kara güne kalasan tertibat ) ( % 90 üzeri engelliler hariç ) yani anlayacagınız maliyeciler tertibatın kafasını yaşıyorlar

ozgurcakır

özelge için başvuru yaptım ancak cevap gelmesi bir ay sürer diyorlar açıkçası bu vergi daireleri otomatik vites tertibat olrark sayılır maddesini okuyor ancak sizinle ilgili değil diyor komık gerçekten ya bizi saf zannediyor ya da öyle anlıyorlar

GALİBA KİMSE YOK OLUMLU CEVAP ALAN OTOMATİK İÇİN TERTİBATSIZ

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @DADAŞ06 cihan hocam nerelerdesin sen ya hiç başvuran var mı size hayır mı evet mi karar ne veriyorsunuz

Sayfa 17 / 92 İlkİlk ... 71314151617181920212767 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri