Sayfa 16 / 93 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @fireworks evet indirimli araç alabilir miyim diye başvurdum. Yeni rapor çıkardığınızda eğer sonuç olumsuz olur ve siz bu rapora itiraz etmeden eski rapor ile başvuru yaparsanız bu suç olur. Trafik şube aslını görmediği sürece ruhsat konusunda problem yaratıyor deniyor ama benim denediğim birşey değil tabiki. Ama elinizde nüsha var ise yeni heyet sürecine girmeden deneme yapın

fireworks

@3T3N1TY
    malesef elimde o zaman aldığım rapora dair hiçbirşey yok. Yeniden rapor çıkartıcam. Bugün maliyede bir konuya şahit oldum vatandaşın engelli raporu var. Sonra özel tertibatlı araç alabilir diye bir rapor almış. Şimdi maliye de bu adama diyor ki engelli sağlık raporunun üzerinde yazması lazım bu araç alabilir yazısının diyor. Sizin otomatik vites kullanabilir raporunuz engelli raporunuzun üstünde mi yazıyor.
    Ayrıca adamlar şu yazıyı anlamamışlar müdür yardımcısına ben açıklayınca anlayabildi. adam sol bacak engelli "her iki üst ekstremite ve sağ alt ekstremite ile kumanda edebileceği özel tertibatlı araç (otomatik vites araç) kullanabilir. Hem tertibat yazıyor hem otomatik vites yazıyor diye geri çevirmişler. Zaten sol bacak dışındaki bütün uzuvlarıyla kullanabileceği araç otomatik vites onu söylemişler deyince anlayabildiler.
    Ayrıca kendi durumumu konuştuğumda müdür yardımcısı onun da alabileceğim görüşünde olduğu fakat diğer vergi dairelerinin bu işlemi onay almadan yapmayacağını, bana kendilerinin ancak benden ankaradan onay alınmadığı takdirde geri ödeyeceğim konusunda verebileceklerini söylediler. Ama istersen biz de senin alabilirliğini onaylattıktan sonra verebiliriz dediler. Onun için raporumu aldıktan sonra ankaraya başvuru yapacağım onayım geldikten sonra arabamı alacağım. Maksimum bir aylık bi süreç olur sanırım. veya o döneme kadar alan arkadaşlar olursa emsal gösterebiliriz.

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Fireworks kardes özelden bir mesaj atarmisin

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@fireworks Benim raporum kapsamı hangi sınıf ehliyet ve aracı kullanabilir tespit edilmesiydi . O yüzden benim raporumda herhangi bir eksik bölüm veya fazlası yok . Ankara'daki yetkililer ne kadar mevzuat açık desede olumlu olumsuz her türlü yoruma açık bir düzenleme. O yüzden bu sorundan muzdarip herkes araç almayacak bile olsa gitsin başvursun telefon açsın . Başvuru yapmanız hemen araba almanızı gerektirmiyor hatta özrünüz sürekli ise özür süresi boyunca o belge ile ötv'siz araç alabilirsiniz.

Üye
    dreamliner88 Avatarı

Gerçek Adı
    Özge Sunay
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir

dreamliner88

Arkadaşlar otomobil bayiine hiç giden yok mu? Nedir son gelişmeler bayiler bu konu hakkında bilgili mi? Var mı araç alma girşiminde olan?

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Selam ben şimdi yeni rapor alacağım yeni raporumda ne yazması gerekiyor benim sorunum..üst Ekstremitede güç kaybı doğumsal brakial pleksus hasari engel oranı % 49 ortopedik engelliyim yeni çıkan kanunla ÖTV indiriminden yararlanabilecekmiyim

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@yusufdove

Aynı engellilik duruma bende sahibin sadece oranım %58. Ben salı günü ortopedi doktoruna gideceğim ve rapor için görüşme yapacağım. şayet bizim işi görecek olumlu bir rapor alabilirsem ÖTV indiriminden yararlanacağım kuvvetle muhtemel. önemli olan geçerli sayılacak olan bir rapor alabilmek ve bence bizim raporumuzda yazması en mantıklı ibare ( otomatik vites araç için ) " özel donanımlı araç kullanması mümkün değildir, otomatik vites araç kullanabilir. H sınıfı ehliyet alabilir." Ama lütfen, bu benim görüşüm, böyle yazmalı olmalı gibi bir iddaam yok. mevzuatta göre kimsenin kafası karışmadan kimseye meram anlatmadan bence en sade ve anlaşılır ibare bu olacaktır gibi geliyor bana. bu raporu alabilirsem şayet. aldıktan sonra araba bayiisine gideceğim ve onlar vasıtası ile vergi dairesine sordurtacağım hatta onlar vesilesi ile bakanlığa dilekçe ile sordurtup gelen cevaba istinaden H ehliyetimide alıp araç alım işlemini yapacağım hayırlısı ile.

fireworks

@Deniz şahbaz

"özel donanım olmadan manuel vitesli araç kullanması mümkün değildir. Otomatik vitesli araç kullanabilir" daha çok uymuyor mu tebliğe. Benim H sınıfı ehliyetim var otomatik vites yazıyor donanımda. Özel donanımlı araç kullanması mümkün değildir çok keskin bir cümle umarım istediğin gibi yazıcak bir doktor bulabilirsin.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@fireworks
    doğru diyorsun, daha uygun bir cümle. Inşallah görüşeceğim doktor dediğin gibi sorun yapmadan yazar.

milano

Arkadaşlar vergi dairesinden geliyorum.1991 tarihli raporum dahi kabul görüyo.yani şunu söylemek istiyorum önemli olan yüzdelik derece .başka bişiye bakmıyolar.açıklama felan bizi bağlamaz diyolar .ayrıca sol kol özürlüler için diyom illaki bi tertibatta istiyolar.ben çok uğraştım ama şef illla bi tertipat proje istiyo

Üye
    RACER Avatarı

Gerçek Adı
    Güray
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul / Çeliktepe

RACER

Haydaaa

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma

husmen16

Arkadaşlar araba alan varmı varsa yazabilirlermi veya bana ulaşabilirlermi (5422091318) bir bilgi aldım ayın 20 si gibi araba fiyatları artacakmış.biran önce almamız lazım arabayı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@milano Boşuna umutsuzluğa kapılmayın tekrar gidin ve başvurumu ret ettiğinize gerekçeli karar istiyorum diyin . O karar ile üst merci olan gelirler idaresine başvurun

Üye
    RACER Avatarı

Gerçek Adı
    Güray
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul / Çeliktepe

RACER

Eeee kanun da yazılan otomatik vites tertibat sayılır ibaresi neye yaradı şimdi?

milano

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    3T3N1TY ADAMLAR DİYO ZATEN DİLEKÇE YAZ YOLLA CEVABI OLUMLU GELİRSE SANA GETİR VEREYİM DİYOLAR BURDA SIKIINTI YOK.DİLEKCE YAZACAN ANKARA GELİRLER VERGİ DAİRESİNE DURUMUNU RAPORLARLA İZAH EDECEN SONUÇ NE ÇIKARSA ARTIK. AMA BENCE HİÇ UĞRAŞMAMALI TERTİBATLI OTOMOTİK VİTES AL KURTUL.EN FAZLA Bİ TERTİBAT PARASI 1 BİNLİRA FAZLADAN ÖDEYECEN BEN DERİM Kİ ÖDE UĞRAŞMA TANTANAYLA

Sayfa 16 / 93 İlkİlk ... 61213141516171819202666 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri