1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 15 / 92 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

fireworks

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @3T3N1TY

maliyeden söylediler. önce genel bi uygulama olduğunu anladığım için o an kulak asmadım. ama araştıracağım genel mi yoksa şahsıma ve durumuma göre yapılacak bişey olduğunu

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@hrnalbyrk normal sartlarda herseyi bayi halleder ama yeni mevzuat olduğu için biz peşinde koşmak zorunda kalıyoruz.

@fireworks farazi işler peşindeler kesinlikle öyle bir evraka imza atmayın. Araç alabilir onayı aldıktan sonra iş bitmiştir daha ne raporu ne onay beklemesi. Verilen bir hak geriye doğru işletilemez kanunsuz yetkisiz yanlış bir uygulama yapmamaları konusunda uyarın. Mahkeme yoluna gitmeden ÖTV tahsil edemezler sizde manevi tazminat ile tehdit ederseniz geri adım atarlar

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@3T3TN1TY bende sana katılıyorum herşeyi bayi halleder.Tamam buradaki herkese hak veriyorum herkes heyecanlı benim gibi.O kadar seneden sonra hakkımızı aldık.Ama şimdi biraz daha sabredip taşların yerine oturmasını beklemeliyiz.her kafadan bir ses bir yorum çıkıyor ve böylece konular karışıyor.Biri diyorki benim falanca şehrin vergi dairesinden aldığım onay başka şehri bağbağlamaz.Neden? Kanunlar ilden ile değişiyormu? Biri diyorki ben falanca hastaneden raporu aldım,ddiğeri diyorki aynı engelden alamadım. başhekimliğe çıkacaksın kanunu açıp okutacaksın alacaksın.uzatmak istemiyorum ama anlatmadan geçemeyeceğim.ben 6 sene önce h sınıfı ehliyet için hastaneye başvurduğumda doktorun bana muayenede söylediği söz aynen şöyle;ben senin arabana binmemki sen nasıl kullanacaksın ben onay veremem. buna karşılık benim sözlerim; benim arabamda senin işin ne? Ben seni gezdirmek için değil kendim için alıp kullanacağım,bu raporu onaylıyormusunuz yoksa yasal yollarlamı onaylatayım dedim.beni odadan kovdu,bende çıktım başhekimliğe durumu tümüyle anlattım ve 15 gün sonra rapor elimdeydi.kısaca bu hastane verir diğeri vermez yok öyle bi şey.istanbul dışı hariç istanbul içinde hastaneden rapor alamayan söylesin gideyim o hastaneden rapor alayım.yok bir daha o hastaneye gitmem diyen arkadaşlar bıktırana kadar gidin hakkımız bu bizim.
    nerde kalmıştım az daha bekleyelbekleyelim.arabanı hemen alma bir ay sonra al iki ay sonra al 5 senedir 10 senedir beklemişsin 2-3ay daha bekle ne olur.heryere tebligat gitsin bilgilendirme gitsin.ondan sonra seç bir bayi ver parasını halletsinler onlar herşherşeyi.gönül rahatlığıyla bin kışın sıcak sıcak yazın püfür püfür.haydi iyi geceler kalın sağlıcakla.hepinize engelsiz günler dilerim.

fireworks

@hrnalbyrk
    eğer böyle bir değişiklik varsa araç ihtiyacın ve alabilme gücün varsa, ayrıca yaptığın işlemlerde herhangi bir usülsüzlük veya dolandırıcılık yoksa neden 2-3 ay beklemek zorunda kalalım ki. Tebligatın gitmediği yerler nereler olabilir? vergi dairesinin eline ulaşmış okumuşlar ama anlama zahmetinde bulunmadan takmışlar dosyaya atmışlar arşive. Haklı olabilirsin ama anlamak isteyene çok açık bir konu aslında, anlamamakta direnen insanlar için neden ben bu hakkımı bekleteyim ki??

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@fireworks dostum sen uğraş yada isteyen uğraşsın bir İtirazım yok.ama bu işlerle araç bayilerinde uğraşıyor,sonuçta araç satacakları için işin peşindeler onlarda şu anda İstanbul pendikte bir bayideyim,elimdeki rapor ve resmi gazete yazısını veriyorum araştıracaklar.bana söyledikleri sorun yok alıyorsunuz oldu ama emin olmak için teyit ettiriyorum.beklesem beklesem bir hafta beklerim.sen hakkını vergi dairelerinde aramaya devam et.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@hrnalbyrk Şimdi hocam bahsettiğiniz konu çok uzun burada tartışmaya başlasak sayfalarca konuşur bir arpa boyuda yol gidemeyiz. Kısaca ortada uyulması gereken mevzuat lar ve kurallar var ama gel gelelim kimisi bunları okumaz kimisi kendi bildiğinden şaşmaz kimiside yanlış yorumlar. Yeni çıkan mtv mevzuatıda çok varsayımsal ve yoruma fazlasıyla açık. Üzerinden zaman geçmesini beklemeyi kendi kendine yoluna girmesini beklerseniz aldanırsınız. Sıcağı sıcağına başvurular yapılırsa belki ek bir yönetmelik yayınlanır daha sonra kimse bu sıkıntıları yaşamaz ama üzerinden 6 ay geçmiş araba almak için giderseniz red edilir fikir danışacak yol gösterecek kimseyi bulamazsınız. Çünkü şuanda tek bir sesiz ortak hareket edebiliyoruz yaşanacak sorunlara karşı fikir birliğine varıyoruz. İzmirden onay almamız diğer illeri bağlamaz dediğimde anlatmak istediğim buydu çünkü Kütahya daki arkadaşlarımız hiç sıkıntı ile karşılaşmadığı halde bizim evraklarımız Ankara dan görüş alınması için bekletiliyor

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Neyse ben çok fazla uzatmayacağım.kapı kapı dolaşmak yerine yenilenen kanunun oturmasını bekleyip ortalama bir iki ay bekleyip daha sonra bayiye gidip aracımı beğenip tüm işlemleri bayiye yükleyip aracımı almayı düşünüyorum.herkese kolay gelsin.bu arada benden önce araç alanlar neler yaptıklarınıda paylaşsınlar buradan.herkese engelsiz günler.

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Hrnalbayrak dostum bir özelden mesaj atarmisin

fireworks

Salı günü heyete çıkıcaz bakalım. manuel vitesi özel tertibatsız kullanamaz otomatik vites kullanabilir raporu almaya çalışıcam. Sol kol dirsekten amputeyim. Aynı anda hem direksiyonu tutup hem vites atamayacağıma göre ya manuel viteste direksiyona sabitlenmesi gerek vites kolunun. ya da bunlara hiç gerek olmadan otomatik vitesli araç kullanmam gerekir. Bana çok mantıklı ve olması gereken gibi geliyor ama önemli olan bunu doktorlara anlatabilmek

fireworks

mtv istisnasında şöyle diyor;

Ancak, anılan Kanun hükmünün malul ve engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından; sağlık raporunda sadece sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olduğu belirtilen malul ve engellilerin otomatik vitesli taşıtlarının başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın, malul ve engelli adına kayıt ve tescil edildiği tarihten itibaren motorlu taşıtlar vergisinden istisna olması gerekmektedir.

şimdi biz alacağımız otomatik vites araçla mtv den yararlanamayacak mıyız?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@fireworks Daha önceden elinizde bir rapor yok muydu neden yeni almak için uğraşıyorsunuz ? Mtv konusu muallak şuan için ama sol ayak için geçerli olan durum sol el içinde geçerli olmalıdır

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Benim aracım engelli plakalı ve sol kol engelliyim omuzdan ampute 2010 da araç aldım 3 sene MTV ödedim.2013 martta başvuru yaptım ve MTV den düşürdüm artık ödemiyorum ve ödediğim 3 senenin parasınıda geri aldım.aracımı ikinci el almıştım.

fireworks

@3T3N1TY
    daha önce aldığım raporda otomatik vites araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir yazıyordu. Ama o raporu da ehliyet alımı sırasında dosyamda teslim ettim. Ve kütahyada almıştım o raporu şuan aydında yaşıyorum. daha açık bir rapor almak daha mantıklı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@fireworks Raporunuzun orjinali elinizde ise onun la bir deneme yapın çünkü hepimizin raporları o şekilde .Daha kapsamlı bir raporu belki 2016'dan sonra isteyebilirler

fireworks

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @3T3N1TY
    Malesef elimde değil. Yeni rapor alamaz ve sizin raporunuz bu şekilde onaylanırsa ben de o raporun onaylı örneğini teslim almaya çalışıcam artık.

size ne kadar süre içinde sonuçlanacağınızı söylediler. Ayrıca siz herhangi bir araba alımı yapmadan sadece alabilir miyim diye başvuru yaptınız demi?

Sayfa 15 / 92 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri