Sayfa 13 / 93 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi dairesine gitmek neden zor geliyor?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@rıskat

Bu sorunun cevabı için bence en az bir hafta beklemek lazım. en azından ben haftaya bugün belki tam net olmamakla birlikte olumlu olumsuz birşey söyleyebilirim. doktro randevusundan sonra.

Üye
    rıskat Avatarı

Gerçek Adı
    rıskat
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

rıskat

Inşallah olur hepimiz merak diyoruz

ucar7432

arkadaşlar benim sol el işaret ve orta parmaklarım tamamen ampüte.ortopediden %22 oran vermişlerdi.ben bu kanundan yararlanabilirmiyim?

sinerji

Az önce İzmir vergi dairesine gittim.Ben başvuran 3. kişiymişim @3T3N1TY e denilen şeyleri söylediler. Gayet ilgililer,pek yorum yapamıyorlar,raporda süre kısıtlaması yok dediler. @3T3N1TY in başvurusunu daha göndermemiş gibiydiler toplu göndeririz olmadı falan dediler.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@sinerji eline sağlık dostum. Belki hafta'nın bitmesini bekliyor olabilirler . Baştan beri anlatmak istediğim bu ne kadar çok başvuru olursa vergi dairelerine sonuçlar o kadarda güzel olur. Pc başında haber beklemek ağustos böceği ve karınca hikayesinden başka birşey değil bana göre

Üye
    celal GERGER Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    şanliurfa

celal GERGER

Selam arkadaşlar raporumda ve ehliyetimde otomatik vitesli araç kullana bilir yazıyor.acaba ÖTV denir yararlanabilir miyim...

fireworks

Arkadaşlar dün maliyeye gittim. Memurlar tebliği okumuşlar ama anlamadan dosyalayıp atmışlar. Uzun tartışmalar sonucu en son müdür yardımcısıyla alabileceğim konusunda karara vardık. Bugün rapor almak için hastaneye gittim. Rapor için 220 tl ücret talep ettiler. Engelli olduğumu ve engelli hakkımdan faydalanmak için alacağım raporlarda ücret ödememem gerektiği konusunda onlarla da hararetli bir tartışma yaşadım. Kaç milyar kar yapıcan 200 liranın lafı mı olur gibisinden bakkal ağzı konuşmalar bile yaptılar.Başhekimle görüştüm o da bu raporun özel rapor olduğunu para ödemem gerektiğini söyledi. İş iyice inada bindi heyet başvurumu yapmadım. İl sağlık müdürlüğüne gittim durumu anlattım müdür yardımcısı yapılanan yanlış olduğu ama hastane mevzuatlarına göre bi araştırma yapılmasını söyledi çalışanlarına. Numaramı aldılar dönüş bekliyorum. Bu durum için gerekli şikayetlerimi yapmaya devam edicem. Şunu anladım ki bu ülkede yasalar dışında kimse senin hakkına sahip çıkmıyor kendi hakkını kendin kazanıcaksın malesef. bu arada heyet öncesi bi ortopedi doktoruyla görüşeyim dedim yarım ağız veriririz ama sen bi heyete gir bakalım dedi. gelişmeleri yine aktarırım

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

zekito

@fireworks
    Hangi hastaneye başvurdun acaba? İşlemlerini hangi ilde yürütüyorsun?

fireworks

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zekito Mesajı Gör
    @fireworks
    Hangi hastaneye başvurdun acaba? İşlemlerini hangi ilde yürütüyorsun?
    Aydın Atatürk devlet hastanesi ama herhangi bir işlem başlatmadım şuan. Almamaları gereken rapor parasını istiyorlar. Ki bu parayı yatırsam da o hastaneye yatırmıcam. başka hastaneden alıcam çünkü engelli veya normal vatandaş farketmez tavırları ve davranışları çok kötüydü.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@fireworks Hocam bu 200 lira mevzusu başka illerdeki hastanelerde talep ediyor . Siz başvuru yaptığınız için talep ediyorlar bildiğim kadarıyla herhangi bir kurum sizi sevk ederse talep etmiyorlar

Üye
    celal GERGER Avatarı

Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    şanliurfa

celal GERGER

@3T3N1TY

raporda ne yazılmasını istedi vergi dairesi..

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@celal GERCER Bir zahmet geçmiş sayfaları okuyun . Ankara gib'in telefonu var arayın sorun veya vergi dairesine gidin .

Üye
    ERDEMREİS Avatarı

Gerçek Adı
    ERDEM
    Son Giriş
    29.08-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    sakarya

ERDEMREİS

akadaşlaar yorumlara bakıyorumda bilmeyende kafasına göre atıp tutuyor.Vergi dairesine git raporunla h sınıfı ehliyetinle git. Gösterrin onlara olup olmadığı hakkında bilgi verirler boş muhabbet yapmanın anlamı yok.
    1-Heyet raporunda özel tertipat,h sınıfı ehliyet alabilir yazmalı.
    2-h sınıfı ehliyet alınması gerekir ondada aynı ibare yazmalı.
    3-ben sol kol engelliyim gittim sordum ötv den yararlanabilirsin dediler.
    4-şuan araç bakıyorum firmalarda onay verdi.
    5- tertibat noktasında firmlar engelliliğine göre tertibat yapıyor onlar vergi dairesine yolluyor.
    bu bilgiler ışıgında hareket edin genelde il vergi dairelerine gidin. herkese hayırlı olsun allaha emanet olun.....

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ERDEMREİS

Tertibat noktasında sol kol/el için vergi dairesinin kabul edeceği bir tertibat bulabilirsen bizide bilgilendir lütfen. Malum, vergi dairesi sinyal, silecek, ve topuzu tertibat olarak kabul etmiyor ve bu durumda raporda " tertibatlı " yazacak olursa sol kol/el için nasıl bir tertibat yaptırılabilinir ? ben araştırdım bulamadım mevzuatta bile tertibat için verilen örnek sol kol/el için değil sağ bacaktan verilmiş ve otomatik vites tartibattan sayılır denmiş. bu otomatik vites sol/sağ bacak ve sağ kol için okey ama sol kol için halla bir muamma. Gelir idaresi başkanlığını bir kaç arkadaşımla birlikte bende aradım evet banada otomatik vitesi kabul edeceğiz dediler. lakin, bu noktada başlığın ilk sayfasında Oturanboğa ( bülent bey )'in dediği gibi raporumuza " tertibatli araç kullanması mümkün değildir. otomativ vites araç kullanabilir." yazılır ise hiç bir sıkıntı sorun yok ki bu noktada bunu yazacak uzman doktor gerekli bir çoğumuz için. tekrar belirtmek isterim. tertibatlı otomatik vites araç kullanabilir dediği zaman raporda illa ki bir tertibat isteyecek ama vergi dairesi ama trafik tescil şubesi. ve bu durumda silecek kolu sinyal kolu bizi kurtarmayacak çünkü tertibattan sayılmıyor bunlar. mevzuatın son hali ve biz sol kol/el engellilerine uygun olan tek araç citroen c4 picasso veya cactus modelidir. çünkü mevzuatta belirtildiği gibi hareket etirici tertibat sayılan vites kolu direksiyonun sağına sabitlemiş olması şartını fabrika çıkışı yerine getiriyor. Aracın otomatik vites kolu direksiyonun hemen arkasında... Ama araç olarak alınır kullanılır mı ? herkesin kendi taktir etmesi gereken bir konu, zevkler renkler tartışılmaz.

bugüne kadar okuduklarımdan araştırdıklarımdan benim anladığım budur arkadaşlar. umarım umarım yanılıyorumdur ve daha basit ve sorunsuz bir şekilde ızdırap çekmeden herkes aracına kavuşur.

Sayfa 13 / 93 İlkİlk ... 3910111213141516172363 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri