Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sinankarakus4 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan karakuş
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    19:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şekil ve şart derken ????

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sinankarakus4 Özrünüzün hangi ayaktan ve % oranında özür derecesi yazmadığı için maliye nezdinde kabul görmez

Üye
    ulivatar Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak 24

Demekki hastalık sizde daha hafif seyretmiş.Ben 34 yaşındayım henüz araba almak nasip olmadı bu ihtimal olmaıdğı için ehliyet de almadım.Ancak normal araba sürebiliyormuyum diye çok denedim.Ben açıkça söyleyeyim sağ ağımla gaza basmak büyük işkence.Hele ki debriyazjdan geçerken falan arabayı sarmadığım olmamıştır.Fiziksel zorluk cidden hat safhada.oto vites alsam dahi gaza ne sürede basabileceğim muaamma uzun süre güç uygulayamıyorum.

Ben birşey soracağı yardımcı olursanız çok makbule geçer.Benim eski tarihli ve bundan 3 yıl önce almış olduğum raporlarımda ordan değişti %35 e çekildi.Ancak her iki raporda da özek donanımlı araç kullaılabilir der..Bu durumda araç alaibliyormuyum.Bİr sorumda h sınıfı ehliyet almak araç almak için eyterlimidir.yani asıl mesele h sınıfı ehliyeti alabilmekmidir?
    saygılar

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ulivatar ehliyet almak için sağlık kurulu raporu son 1 sene içerisinde alınmış olmalı şartı vardır, Kısaca elinizdeki rapor araba almak için yeterli olsada ehliyet almak için geçersizdir, H ehliyet olmadan araçta alınamadığına göre yeni rapor çıkarmanız şart

Üye
    ulivatar Avatarı

Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3t3n1ty teşekür ederim.O halde çıkartacağım yeni bir raporda özel donanımlı araç kullanabilir yazması eyterli oluyor doğrumudur?
    Bİr de bu işlemlerin basitçede olsa kronolojisi nedir.

Rapor al >ehliyet al> araç al sürecinde önemli detaylar basitçe sıralanabilirmi?

Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    164

@sinankarakus4

Özel donanımı olmayan salt otomatik vitesli aracı sadece sol alt ekstremiteden kısıtlılığı olanlara veriyor Maliye. Sağ ayakta kısıtlılık olduğunda özel donanımnı şart koşuyor.

Hayır, H sınıfı ehliyet şart.

Raporda -kaç olursa olsun- bir oran yazması şart

@beholder17
    Emniyet aynı ilden rapor alınmış olması konusunda diretiyor. Bu konuda emniyet'e danışmadan kursa yazılmayın derim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    beholder17 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın @OturanBoğa emniyete danıştım fakat Gümüşhane'de ehliyet işlerinin başında bir arkadaşım var, onu aradım sorun yok dedi. Ama ben istanbul'da oturduğum için burdakiler sorun çıkarırlar mı gayretepe'den sordurmaya çalışıyorum fakat cevap gelmedi henüz sizce ne yapmalıyım. şuan da kursa yazıldım dosyam hazır fakat ücreti henüz vermedim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    164

@beholder17

İnanın bilemiyorum. Emniyet "aynı şehirde olacak" uygulamasını bir mevzuata dayanarak mı yapıyor yoksa daha genel bir tercih mi, o önemli.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

bende de pertes sekeli teşhisi ile 2cm kısalık var deniyor ve ehliyet için alınan evrağa 78 kodu kondu ve aralığın 21 inde ötvden heyyete gireceğim ötv normalde %1 %39 arası ötv+mtvden yararlanır yazıyor ötv sıkıntı olmaz tahminim ce

Üye
    sinankarakus4 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan karakuş
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Kafam iyice karıştı bülent bey
    1-Gaz pedalı 4 cm uzatılmış otomatik vites araç, özel tertibatlı olarak nitelendirilir mi? (sağ ayakta kısalık olduğundan). Bu şekilde bir araç almak istiyorum
    2- Özürlü Heyetine başvururken evraklara "H sınıfı ehliyet almak" yazınca hem özür oranımızı tespit edip (%...diye) hem de aynı raporda "H sınıfı ehliyet alabilir" ibaresini kullanırlar mı. yoksa bu ibare için yeniden mi heyete girmemiz gerekmekte? Raporda "otomatik vites araç kullanır" yazmasına gerek var mı?
    3-Aracın pedalındaki uzatma işlemini Aracı satan bayii mi yapıyor. Ayrıca bu uzatma işi aracı satın aldıktan sonra-tescil işlemlerinden önce mi gerçekleşiyor.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

1 soldan gaz yada el gaz tertibatı verilebilir de el gaz tertibatı yazılırsa manuel vites araçta alabilirsiniz 2 artik h sınıfı yok b sınıfı oldu onuda aile hekimine gidip sevk alacak sonra ortopedi doktorundan rahatsızlık kodu ile tertibatlı araç kullanımı için sağlık kuruluna sevki mümkündür yazılacak 3 peugeot alırsanız onlar yapıyor ama diğer araçlarda siz yaptırıp tescil işlemini yaptıracaksanız iyi günler

Üye
    sinankarakus4 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan karakuş
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

b sınıfı ehliyetim var. tekrar ehliyetimi yenilemem gerekmez o zaman. sadece özür oranının belirtildiği bir rapor alsam olur yani. ayrıca gaz pedalının uzatılması ya da yaklaştırılması modifikasyon sayılır mı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    164

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sinankarakus4

1- Evet, pedalda yapılacak her türlü donanım ötv açısından geçerlidir. Yeter ki ehliyet kodları ile de örtüşsün ibareler.

2- Ehliyet için: aile hekimi -> uzman hekim -> il sağlık komisyonu -> emniyet
    Araç alımı için: yetkili hastaneler -> (vergi dairesine sorun) -> bayi -> vergi dairesi -> muayene -> emniyet vs.vs.vs.

3- 2016 adım adım ehliyet ve araç alma ile donanımlı araç devri işlemleri yol haritası

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12