Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 212 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

yasin.1461

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @OturanBoğa

ek karar için için başvuru yapıldığında hakim tekrar polisten bilgsi istiyormuş.pois memururda sizin engellinin ihtiyacını karşılayacağınız araç olduğu için ben olumsuz rapor sunarım demişti. bilmiyorum demekki böylede bir durumvar.

bider size bir soruda daha sormka istiyorum ;
    diyelim aracı aldım.aradan 5 sene geçti ve ben aracı satmak istiyorum.direk notere gidiptemi satış yapacağım ? yoksa satış içindemi bir ek karar çıkartmam gerekecek ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

5 sene dolduğunda satış için de hakimden izin almak zorundasınız.
    Daha sı izin verilse de sattığınız aracın parasına dokunamazsınız, para abinizin adına açılmış banka hesabına yatırılmalıdır. O hesabın tasarrufu da tamamen hakimi kontrolünde olacaktır. Aracın parasının tamamını siz versenizde resmiyette araç abinizin adına olacağından bu aracın satışından elde edilecek para da abinizin olacak ve vesayet makamı olan sulh hukuk hakimliğinin kontrolünde olacaktır.

yasin.1461

vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim.

personel18

Hocam hepinize sevgiler saygılar.
    Konu hakkında bilgisi olan var mı veyahut yardımcı olmak isteyen biri çıkar mı ?

3 AYLIK süreçte ilgili devlet hastanesinden raporumuz cıktı %90 Dedem adına işlem yapıcağız.
    Aile büyüklerim onay verdiler. araç alımım için ki zaten arabam var iken dedemi getirip görürüyordum Hastaneye 82 yaşında ama her hangi bir zihinsel problemi yok.
    Nasıl yol izliyeceğimi ilk olarak ne yapıcağımı bilmemekteyim.

Ve söz uçar yazı kalır misali Halam Babam Babanemler onay verdiler ve desteklediler ancak 5 sene sonra satışını düşünerek allah korusun bir şey olduğunda,
    Önceden bir önlemi veya aile büyüklerim ile notere giderek. Veya Senet yapılır diyenler oldu konu hakkında tecrübesi olan insanlardan yardım almak ıstıyoruz.
    Teşekkürler...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@personel18
    Dedenizin zihinsel yetilerinde bir azalma yoksa, noter de yaşından dolayı rapor diye tutturmazsa direkt bayiye vekalet verilir ve bayi tüm işlemleri yapar.
    Birkaç noter gezdiğiniz halde hepsi illa rapor diye diretirlerse, vasiye gerek yoktur şeklinde rapor alır ve yine direkt vekalet verebilirsiniz.
    Bu durumda yukarıdaki hakimmiş izinmiş bu uygulamalar sizi bağlamaz.
    Ancak illa rapor derler de çıkan rapor da vasi gereklidir şeklinde olursa o zaman yukarıdaki uygulamalar sizin için de geçerli olur.
    Dedenize Allah uzun ömürler versin. İlerde vefat gibi bir durumda aracın size kalması için alabileceğiniz bir tedbir yok malesef, araç yasal mirasçılara kalacaktır. Noterde yapacağınız sözleşmelerin bu durumda yasal bir hükmü yoktur.

personel18

@Ufukalp

Cok tesekkurler hocam bu konularda tecrubelisiniz bende avukatima aradim. Peki senet yapmam bi onlem midir? Veya aile buyuklerimi noter gturup hakkindan vazgecme veya devretme hakki yok mu ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Henüz oluşmayan mirasın feragatı olmaz.
    Ne noter ne de aranızda yapacağınız senet, sözleşme gibi şeylerin yasal bir hükmü yoktur, miras tüm yasal mirasçılarındır.
    Feragat, vefat vuku bulduktan sonra mirasın paylaşımı sırasında olabilecek bir şeydir.

personel18

Merhaba, @Ufukalp

Hocam vermiş olduğun bilgiler çok yararlı oldu bende danıştım.
    Evet senin dediğin gibi oldu peki aşağıdaki raporlarımız bizim için vekalet alıp devam etmem için yeterli olarak anladım bu forumlaşmadan sonra doğru mudur ?

http://i.hizliresim.com/V6NlLn.jpg
    http://i.hizliresim.com/rRpgR7.jpg

Merhaba sitede bu konuda bana yardımcı olucak bir arkadaş var mı acaba ?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@personel18
    Raporunuza göre vasi gerektirecek bir rahatsızlık görünmüyor.
    Bazı noterler 65 yaşından sonra vekalet hazırlamak için akli muhakemesi yerindedir şeklinde rapor isteyebiliyorlar, elinizdeki raporu kabul ederler mi bilemiyorum. Olmaz derlerse birkaç noter gezin.

Üye
    Haciko Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Haciko

Merhaba benim Abim rahatsız %80 raporu var rahatsızlığıda polinöropati bizde bir araç almak istiyoruz 80 rapor yetmiyor diye konuşmalar olduğu içinde işlemleri yapmadık aracada ihtiyacımız var çok hastane çok gidip geliyoruz hem abim hem de teyzem rahatsız taksicileri zengin ediyoruz benim nasıl bir yol izlemem lazım kısa bir bilgi verirseniz çok sevinirim

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

%90 oranında rapor almaktan başka yolu malesef yok.

ahmetbeğen

Ben de yeni araba aldim
    kardesimin %92 ozurlu raporu var .zihinsel engel kisminda %50 oraninda sanrisal bozukluk yaziyor diger oran göz iki oran hesaplaninca %92 ediyor.

benim başıma gelenler.... arabayı aldım plaka icin emniyete gittim oradaki memur zihinsel engel kisminda oran var vasi gerekir dedi.
    ben de sulh hukuk mahkemesine basvuru yaptim bizi hastaneye sevk ettiler.orada heyete girdik kapali zarf icinde bize ek rapor verdiler.
    o raporu mahkemeye goturdum.mahkeme yeni oldu vasiye gerek yoktur karari cikti.
    kardesimin psikolog doktoru bu hastaligin vasiye gerek yoktur bu zihinsel degil psikolojik bir rahatsizlik diye rapor yazmis hakimde rapora gore karar verdi .

gerekceli karar ile plaka cikartik.

Derekoy

Renatoturk kardeşim, fabrika çıkışlı LPG li araç alimindaki prosedürü yazarsan memnun olurum.

Üye
    sametss Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    06.12-2015
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

sametss

Selam arkadaşlar.
    Kardeşimin üzerine araç almak istiyorum yalnız vasi kararı konusunda her bayi farklı bir şey söylüyor değişik firmalar. %96 engelli raporu var kardeşimin bunun %92 si spastik tetraparezi (ağır) yazıyor %50 si hafif mental retardasyon IQ 54 yazıyor (Babamın ssk hakkından yararlanmak için bir rapor daha aldık onda da piskiyatri bölümü okuma yazmayı zamanında öğrenmiş ve sekiz yıl okula devam etmiştir muhakeme tam diyor bu raporu göstermedim bu rapor da versem vasi durumu aradan kalma durumu var mı.) gel gelelim ki 8. sınıfa kadar okula gitti ve bitirdi bunu da söylediğim zaman vasiye gerek yok o zaman imza atabiliyor mu diye soruyorlar vasi alıp kardeşimi de kısıtlamak istemiyorum kendi kararını kendi verebiliyor. Sizce vasi gerekli mi? Değil mi? Tecrübelerinize dayanarak.Teşekkürler.

younus

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba

babamın %80 gözden engelli raporu var fakat 2014 te aldık raporu aldıktan sonra anjio oldu ve 3 tane stent takıldı ve rapor yenileme tarihi yaklaştı acaba engelli oranı ne kadar artar...

Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.05-2015, 10:00
  2. 06.05-2015, 00:35

Başlığın Etiketleri