1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 5 / 14 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 210 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hakime deseydiniz yasa var kimsenin sirrtindan gecinen yok onun ulasimindaki masraflari taksi filan tuttugumda ucretini oduyorum devlet saymanlik versin bir evrak verin deseydiniz Hakime Yol ucretlerini mademdiye..

Üye
    mehmetsivrikaya Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali sivrikaya
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mehmetsivrikaya

Kardeşim merhabalar saygılar.

İletınızı dikkatlice okudum paylaştığınız için allah sizden razı olsun çok faydasını gördüm..... Fakat benim 58 yaşında% 90 zihinsel engelli kardeşim var. Aynı sizin ki gibi bugün kartal adliyesine gittim süreçle ilgili bilgi almakiçin bi dayak yemediğim kaldı kardeşim şu an ölüm döşeğinde allah gecinden versin vefatı durumunda ben bu hakkımdan mahrum olacağımı söyledim sürecin çabuklaştırılası konusunda ricada bulundum adamlar resmen beni kovdular şimdi sizden ricam mümkünse tabii bana şunu söylediler abinizi kontrol için evimize geleceklerini sosyal güvenlik kurumundan veya bilmiyorum kim gelecekse sonra hakim araç alıp alamayacağıma karar verecekmiş. Yani hakimin insafına kaldık birde ben mercedes veya bmw 1. 6 motor olmak kaydı ile söyledim sanki suç işlemişim gibi sizden ricam buralarını yazmamışssınız. Elinizde bunlarla ilgili hakim kararı herne evrak varsa sizden rica etsem resimlerini bana atabilirmisiniz çok duacı olurum sevgili kardeşim mehmet ali sivrikaya 05322662701

Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

Yada anneniz yada babaniz ustune vasisini alsaydi goze batmazdi tahminim..

Üye
    memmi Avatarı

Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    nigde

memmi

Bende oğlum üzerinden aldim sadece heyet raporu cikarttik%91 daha sonra direk nahiye gidip araci pazarlik yapip aldik vasi felan cikartmadik 9 yasinda olduğu icinmi acaba

Üye
    serapkamm Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

serapkamm

S.a hayırlı günler abicim...
    benim anannemin %92 raporu var vekaleti vasisi herbişeyi var fakat kartal adliyesine bende başvurdum ama red kararı çıktı. Yani bende bunu anlamış değilim bizim devlet tarafından böle bişeye hakkımız varsa hakim nasıl red kararı verebilir. Hakimin kalemleri o adliyeden fazla onay çıkmadığını söyledi. bende şimdi avrupa yakasındaki adliyeye başvurabiliyormuyum onun araştırmasını yapıcam.
    Allah yardımcınız olsun...

Üye
    bantun99 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2015
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    MANİSA

bantun99

%90 Rapor Oluucak
    Sürekli. şart 2-3 ay içinde alırsınız
    %45-,%50 fiat indirimi olur
    150 binlik araç 80-85 bine gelir2015 yasası ile

Üye
    Kolavli Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Varol
    Son Giriş
    08.12-2015
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    ankars

Kolavli

@renatoturk
    ek karar dilekçe örneğinizi ve mahkeme karar örneğini bana mail atabilir misiniz? kolavli@gmail.com
    Konu Kolavli tarafından değiştirilmiştir (28.04-2015 Saat 18:48 ).

Üye
    uLtraemRe Avatarı

Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

uLtraemRe

Gerçekten verdiğiniz bilgiler için herkese çok teşekkür ederim. Benim babam da bundan yaklaşık 1 sene önce felç geçirdi. Gerek tedavi masrafları gerekse babamın çalışamaması nedeniyle biraz borca girdik. Mevcut bir aracım var ve bunu satıp bu yolla ötvsiz bir araç alıp hem borçları biraz kapatmak hemde tedaviye biraz daha bütçe ayırmak istiyorum ancak birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Öncelikle babamın henüz bir engelli raporu yok. Ama sol tarafı komple felçli ve mantık olarak kendisi araba süremez. Bu engeli bu şekilde araç almak için yeterli olur mu? Zihinsel bir engeli bulunmuyor sadece bedensel engeli var.
    İkincisi benim oğlu olarak herhangi vekalet vesaire için dava filan açmam gerekiyor mu ? Hayır ise aracı babamın adına almamız gerekmekte değil mi ?
    Bunun dışında aracı babam yanımda olmadığında ben dışarıda tek başıma işe gidip gelirken örneğin sürersem ve polis çevirmesine takılırsam sorun olur mu ?
    Ve son olarak maalesef düşünmem gereken diğer bir ihtimal ise babamın vefatı halinde bu aracı kullanmak veya satmak için indirim yapılmış vergileri ödememiz gerekiyor mu? Satılacak olursa 5 yılın dolması gerekiyor mu?

Şimdiden zaman ayırdığınız için gerçekten çok teşekkür ederim.

Üye
    ahmetaktaş Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet aktaş
    Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    izmir

ahmetaktaş

uLtraemRe;

Ultraemre merhaba, bana özelden telefon numaranı yazarsan herşeyi açık açık anlatabilirim saygılar.

Üye
    landau55 Avatarı

Gerçek Adı
    dursun
    Son Giriş
    02.05-2015
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    bursa

landau55

benim çocugum 2 yaşında epilepsi hastası %98 agır engelli raporu var araç alırken nasılbir süreç işliyor lütfen bilgisi olan yardımcı olsun

Üye
    ismail.ak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail ak
    Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    HATAY

ismail.ak

Merhaba herkese iyi akşamlar bende babaannem için engelli raporu çıkartım %90 ötv indirimden yararlanmak için gerekli evrakları ve emsallerini mail ime gönderir misiniz süreci hızlandırmak için şimdiden teşekkür ederim. assos_61@hotmail.com

kagancevik

Öncelikle merhabalar. Annemin yuzde 91 engel raporu var. Mahkemi beni vasi tayin etti. Babam sağ ve sağlıklı. 2 kardeşim vefat etti. Kardeşlerimin çocukları var. Öncelikle ben ötvsiz araba alsam kendi paramla herhangi bir vefat durumunda annemin torunları araba üstünde hak iddia edebilirler mi?

kinecan

arkadaşlar annemin %94 raporu var. rahtsızlığı göz ve ortopedik. piskoloji ve zihinsel kısmında doğal yazmakta. ancak raporu veren devlet hastanesi raporun arka tarafında zihinsel kısmınada çarpı koymuş. el hasılı kelam araba aldık noterden bi sıkıntı yok vekalet verdik. alıcı firma vergi muamelelerini yaptı, ötv düştü. bu gün trafik tescil işlemleri yaparkan memur arkadaş raporu kabul etmedi, arka taraftaki zihinsel işaretlenen yerden dolayı benden vasi kararı istemektedir. ön tarafta doğal yazmasına rağmen arkadaki zihinsel yeri X konulmuş + nöropatik ağrıyı bahane ederek vasi kararı veya madem doğalsa arkadaki zihinseldeki x kaldırılmasını istiyor ne yapmalıyım teşekkür ederim.

Üye
    KIRAT35 Avatarı

Gerçek Adı
    TAMER.TARIK
    Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

KIRAT35

buyukadalım34 alabılırısn ama araç mutlaka tadılatlı olmak zorunda ayrıca sizin ozur durumunuz nedır

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara

oneday

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim.
    Araçların ÖTV hesaplaması için renatoturk ve tsunami_ nin hesaplamaları da doğru. Her ikisinde de aynı sonuç çıkıyor.

Örneğin :70 bin TL lik araç alacağız desek .
    70,000 / 1,18 = 59,322
    59,322 / 1,45 = 40,911
    40,911 x 1,18 = 48,275 ÖTV indirimli satış fiyatı

ya da

70,000 / 1,45 = 48,275 ÖTV indirimli satış fiyatı

Sayfa 5 / 14 İlkİlk 123456789 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.05-2015, 10:00
  2. 06.05-2015, 00:35

Başlığın Etiketleri