Sayfa 4 / 15 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 212 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Simdi bazi kiseler belirli oran icin diyorki ben arac aliminda buluncam raporu yukseltcez diye gidip hastaneye soylendiginde hastanedekiler sizin raporu dusururler genelde boyle.diger konuda bazi kisilerde ben arac kullanacagim oranimi dusurcem diyor
    Bakiyorsunuz orani inderceklerine cikartiyor hep engel hep engel engelliye...

Üye
    REİS68 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

REİS68

% 38 değil şimdi % 45 düşüyorlar

Üye
    oktayizmir35 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    23.05-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

oktayizmir35

Renatoturk
    size bir sorum olacak kardeşim zihinsel engelli prosedür aynı fakat ben onun üzerine araç alicam vasiy kararı annemin üzerinde alabilirmiyim alırsak haklarını kaybeder mi ücret konusunda çok acil cevap lütfen. .

Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

Oktay.Araci sizde kullanirsiniz sorun olmamasi lazim yasa olarak.

Üye
    oktayizmir35 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    23.05-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

oktayizmir35

Eyvah_emin. peki eşim kullanabilirmi aracı, ayrıca annem kardeşim üzerinden ücret alıyor ilaçları için ve bakım parası bunun kesintisi söz konusu mudur?

Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

Dostum %90 ve ustu raporlarda hasta yakinlari 3 derece kan bagi olanlar kullanabilir.alacagin arac fazla luks olmasin ki goze batmasin yani otv harici para harcamasi cok yuksek olmasin.aile sosyal politika bakanligi il mudurlugune sorsan daha iyi olur.birde kalemsor diye bir uye ablamiz var sitede cok iyi bilgili bu konuda ona sor bulup konuss

yunus.emre

süreç hakkında bende deneyimlerimi sunmak isterim öncelikle bizim hastamız %99 özürlü ve zihinsel engelliydi bu nokta önemli çünkü ''Zihinsel Engelli'' oldugu için trafik sizden araç alabileceğine dair mahkeme kararı istiyor. her neyse bizim şuana kadar yaptıklarımız şu şekilde:

Öncelikle özürlü kişinin %90 ve üzeri raporunun elinizde olması lazım ve raporun sürekli olup arkasında vergi indiriminden faydalanabilir ve ''H'' sınıfı ehliyet alamaz yazması gerekli
    Daha sonra Özürlü kişi adına mahkeme yoluyla vasi atamaktasınız bu işlem dosya yogunluguna göre 4-ile-6 ay arasında sürmektedir
    kararı aldıktan sonra birde hakimden kişi ''zihinsel engelli'' oldugu için araç alım izni alıyorsunuz bunu içinde mahkemede duruşmaya girmektesiniz bu işlemde yogunluga göre 3-4 ay sürebilmekte
    bu işlemlerin hepsi sulh hukuk mahkemeleri yönetmektedir.
    daha sonra izin ve vasi kararı çıkınca dogruca bayi yolunu tutuyor ve araç beyeniyor evraklarınızı teslim edip noterden bir arkadaşa işlemlerinizi yürütmesi için vekalet veriyorsunuz ve bu kısım daha kolay halloluyor. ve aracınıza kavuşuyorsunuz.
    arkadaşlar vergi dairesine gidip aracınızın mtv den muaf oldugunu mutlaka kontrol ediniz değilse gerekli evraklarla başvurunuz.
    ne yazıkki bu süreçler insanı çok yormaktadır. devletin engelliler için böyle bir imkan sunup bunu yokuşa sürmesi gerçekten üzüyor.

kinecan

arkadaşlar annemin çeşitli rahatsızlıklardan dolayı yani bedensel rahatsızlıklarından dolayı %94 raporu. zihinsel hiç bir problemimiz yok. araç almak için mahkemeye gitmemize gerek var mı? araç almak için ne yapmalıyım. yardımlarınızı bekliyorum.

Üye
    eyvah_emin Avatarı

Gerçek Adı
    yasar
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

eyvah_emin

Saglik Raporunuzun iki noter onayli ve alacagin arac firmasinin size yolluyacagi email ile notere gidip vekalet verecek anneniz imza atacak ve araci teslim alabilirsiniz.sonrada aracin vergi dairesinden vergiden muaf oldugunu soyleyip evraklari hazirliyacaklar vs.. hayirli olsun bir engel cikmaz bu durumda..

yunus.emre

gerek yok mahkemeye raporunuz ile bayiye gidip araç seçebilirsini onlar gerisini halleder tabi annenizin imza atabilir ve aklı başında olması lazım

msahin60

mail gönderdim size junk a düşebilir bakabilir misiniz?
    dilekçeleri mailime atabilir misiniz?

Üye
    Tuna51 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2015
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Tuna51

Alımında hadi olurda satışındada sulh hukuk felan uğraştırıyorlar bu engelliye kolaylıkmı yahu bende 5 yılı doldurdum sat satabilirsen öff

Üye
    metehan222 Avatarı

Gerçek Adı
    metehan
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

metehan222

arkadaşlar %43 raporum var kifoz dolasıyla kedime ötv indirimli araba alabirmiyim raporu yeni aldım

Üye
    mehmetsivrikaya Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet ali sivrikaya
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mehmetsivrikaya

kardeşim ALLAH razı olsun sizden vaktinizi ayırıp detaylı bir şekilde bizleri bilgilendirdiğiniz için. yalnız sizden bir istirhamım olacak benim kardeşimde aynen sizin ki gibi zihinsel özürlü aynen dediğiniz gibi uzun zamandır rapor almak için uğraştım ve sonunda aldım kartal 2.ci sulh hakimliğinden aldığım cevap şu oldu sen kardeşinin sayesinde onun zihinsel engelliliğini kullanıp onun sırtından araç alamassın dediler kardeşim sizden ricam Vasi atandığınız mahkemeden ek karar ÇIKARDIĞINIZ KARARI EMSAL OLARAK KULLANABİLİRMİYİM RİCA ETSEM SAYGILAR

Üye
    ozan_62 Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    19.02-2015
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    izmir

ozan_62

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rena hanım rica etsem mahkemeye sunduğunuz ek karar dilekçesini ve cevap kararınızı ozan_62karacan@hotmail.com adresine gönderebilirseniz çok mutlu olurum.

Sayfa 4 / 15 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.05-2015, 10:00
  2. 06.05-2015, 00:35

Başlığın Etiketleri