1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 7891011121314 SonSon
Toplam 210 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

umur_53

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vasi kararımız vardı 2 yıl sonra yenilemek için tekrardan başvuru yaptığımızda velayet altına aldı abımı anneme velayet olarak aldı vası sıde annemdi zaten.

Ulucreis Rapor

Merhaba arkadaslar,

Kardesimin %80 surekli ve agir ozurlu sizofren raporu var. Atak gecirdigi zamanlar gozleri kapaniyor ve o an dunyadan kopuyor,bundan dolayi surekli ozel araba ile biryerlere goturuluyor. Ailem otv indirimden yararlanarak araba almak istiyor fakat %90 raporu sart oldugu yaziliyor. Bazi arkadaslar diger hastaliklarla beraber toplam rapor orani belirtmis ve kardesim 8 numara gozluk kullaniyor. Sormak istedigim goz raporu ile bu sizofren raporu oranlari toplanip otv indirimi kanunu ailem icin gecerli olur mu? Diger sorun ise zaten %80 sizofren olan bir hastanin ehliyet almasi mumkunmu? Eger mumkun degil ise %90 altinda rapor olan kardesim alamiyacagi ehliyetle nasil kendi arabasini kullanma sarti die bir kanun soz konusu?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@Ulucreis
    1- Tüm hastalıklar balthazard formülüyle toplandıktan sonra rapor oranınız %90 oluyorsa alabilirsiniz.
    2- O şartlarda ehliyet alamazsınız.
    3- Oran %90 altında kaldığında zaten araç alamayacağınızdan ve ehliyetinin de olmayacağından kardeşim nasıl kendi aracını kullanacak demeniz de yersiz.
    4- %90 ı aştığınızda alacağınız aracı zaten kardeşiniz değil siz kullanacaksınız.

bizbize

@Ufukalp

Valla Ufuk Bey, bende 18 yaşına giren kızıma vesayet için mahkemeye başvurmuştum. Geçen hafta duruşmam vardı.'……’nın kısıtlanmasına, babası ……’nın velayeti altındabırakılmasına karar verildi' yazıyor.Ben de anlamadım niye 18 yaş üstü için velayet yazıyor.Bir de bu karara göre 18 yaş kuralları mı geçiyor acaba?

'

yatanboga

@ozanulusoy
    Trafik ek karar istedimi ek karara gerek olmadigina dair hakim karari varmis bana gonderebilirmisin
    Sizin kardesiniz kac yasinda benim kizim 20 yasinda farkediyormu
    bisey zihinsel engelli %99

Üye
    ahmettatar Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

ahmettatar

Araç alımı için ek karar çıkartırılması ilden ile değişiyor anladığım kadarıyla. Ek karar çıkarttırmak zorunda kalanlarda var, çıkarttırmadan alanlarda. Benim olduğum şehirdeki mahkeme alım için ek karara gerek yok dedi. Fakat işleyişte gerçekten gerek yok mu bir kaç ay içinde araba alırken göreceğim.

musutafa

Sağlık raporunu mu önce alacağız yoksa vasi tayinini mi?

ozanulusoy

@ahmettatar
    Ahmet Bey Merhaba;
    Aynen öyle. İlden ile, trafik şubeden trafik şubeye değişen bir durum bu. Tamamen keyfiyet.Sizin şehrinizdeki mahkeme doğru olanı söylemiş. Ancak bu durum trafik şubenin keyfiyetine bağlı durumda. Yurdum memuru olmaz derse, gerek yok diyen mahkemeye gidip benim bahsettiğim mahkeme kararının aynını alacaksınız. Boşuna zaman kaybı. kararı buraya ekleyemedim. Başarabildiğim anda sizler ile paylaşacağım.

@yatanboga
    Merhaba; Kızınızın yaşının 20 olması elinizde vasi kararı olmasını gerektirecektir. %99 engel oranı ile araç alabilirsiniz. Vasi kararınız var ise. Araç tescil işlemlerini yapacağınız trafik şubenin keyfiyetine bağlı olarak sizden ek karar ya isterler ya istemezler.
    e-mail adresinizi belirtebilirseniz, elimdeki ek karar örneğini memnuniyet ile gönderebilirim.

@musutafa
    çocuğunuz 18yaşını doldurmuş ise rapor olmadan mahkeme sizi vasi tayin etmeyecektir.
    Konu ozanulusoy tarafından değiştirilmiştir (27.02-2016 Saat 21:34 ). Gerekçe: yanlış yazım

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Ayrıca karara gerek yok demek de bir izin kararıdır. Bu memurun keyfiyeti değil prosedürün parçasıdır.

Üye
    ahmettatar Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

ahmettatar

Ozan Bey merhaba,

Ben şuan vasi kararı ve gerekçeli kararı çıkarttırdım. Fakat 5 yıl önce aldığım aracın satışı için mahkemeye başvurdum ve 54 gün sonrasına gün verdiler. Anlamadığım ise 20 gün gibi bir süre kaldı mahkeme gününe fakat aracı bilirkişi hala görmedi. Aracımı sattıktan sonra para kısıtlı adına hesaba yatıralacağından tekrar araba alırken o parayı kullanmak için bir daha başvurmak zorundayım zaten. Bakalım süreç başka ne sürprizler gösterecek bana.

Foruma bir fotoğraf eklemek istiyorsanız https://hizliresim.com şu site üzerinden bilgisayarınızdaki fotoğrafı yükleyin, yüklemeden sonra sonunda .jpg olan linki forumda paylaşabilirsiniz. Mesajınızda fotoğrafın görünmesini istiyorsanız mesaj penceresinde yukarıdaki sembollerden "resim ekle" ikonuna tıklayıp, sonu jpg olan linki oraya yapıştırarak mesajınızda fotoğrafın görünmesini sağlayabilirsiniz. Takıldığınız nokta olursa yardımcı olurum.

Selamlar.

yatanboga

Alcatrazalctrz@gmail.com ek karari atarsan sevinirim kardesim simdiden tesekkur ederim @ozanulusoy

Üye
    megatron Avatarı

Gerçek Adı
    arda
    Son Giriş
    01.03-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

megatron

Teşekkür ederim cevabınız için.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

oabey

araç alınırken prosedür tam olarak hangi sırayı takip ediyor,
    önce maliye proje ehliyet ve raporu mu onaylıyor? tertibat sonra mı takılıyor? ehliyet için verilen ifade ve heyetin belirttiği ifade tam uyuşmuyor olabilir gibi, tam hangi tertibat garip o yuzden sıkıntı bi durum olmasın maliye sorun yapmasın diye tam sürecin nası işlediğini söyleyebilir mi sıfır arac almış biri?

hakanfizik

arkadaşlar öncelikle merhaba. Allah tüm hatalarımıza şifa versin. benim bir sorum olacak size yardımcı olursanız çok sevinirim. Annem akciğer kanseri, 3 yıl önce ameliyat oldu akciğerin bir kısmı alındı daha sonra kemoterapi falan aldı şuan 4.evrede ve git gidede kötüye gidiyor hastalık. ayrıca bel fıtığı var. ve hipertansiyon hastası. ve kadın hastalıklarında büyük bir kisti var riskli diye ameliyatı yapmadı doktorlar. araç lazım oluyor annem yürüken zorlanıyor, ötv siz araç almak istiyorum. rapor almak istesem annem için toplamda %90 rapor alabilirmiyim? birde üniversite hastanesinden raporu alsak olurmu?

ayhankarasu

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sevgili ozanulusoy aldığınız aracın modeli markası ve özelliklerini yazarmısınız?

Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 7891011121314 SonSon

LinkBacks (?)

1. 06.05-2015, 10:00
  2. 06.05-2015, 00:35

Başlığın Etiketleri