Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Askin_Keskin Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Askin_Keskin H sınıfı ehliyet için özel hastaneler rapor vermiyor!?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar

2 gündür yaptıgım araştırma sonucu 7 tane özel hastane aradım ve H sınıfı ehliyet için rapor alabilirmiyim diye sordum..Fakat bu 7 hastane sadece normal vatandaşa ehliyet için rapor verildiğini söyledi..Özel hastaneden rapor alan arkadaşlar hangi hastanelerden ve ne tür bir yol izleyerek aldılar..Aşşagıya arayıpta sonuç alamadıgım hastaneleri yazıyorum...

teşşekkürler

1- Medical Park
    2- Şafak
    3- G.o.p Hastanesi
    4- Kadıköy Şifa Hastanesi
    5- Belde Tıp
    6- Levent tıp
    7- Özel Gazi Hastanesi

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .

lakoste

Bence özel hastane h sınıfı ehliyet raporu vermiyor bırak araç alma rapounu bunu kim söylüyorsa yalan söylüyor h sınıfı ehliyeti ve araç almak için raporu sadece devlet hastanesi veriyor

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .

lakoste

seldaakdag;
    dogan hastanesindenmi aldınız h sınıfı ehliyeti tam olarak nerde bu hastane ve ne zaman aldınız.. Ben hep duyuyorum fakat hep yalan çıkıyor tam yer söylermisiniz...

Üye
    SELCUK Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Kağıthane

SELCUK

Engelliler Otomobil alımlarında Vergi ve diğer işlemler için Devlet Hastanesinden rapor almaktalar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Eğer tartışmalı bir sakatlık değilse (sol ayak sakatlığı, el sakatlığı, skolyoz değilse), özel hastaneler rapor vermek konusunda sorun yapmıyor. Aksi halde trafik müdürlükleri bıdı-bıdı ettiği için, hastaneler de vermemeyi tercih ediyor.
    H sınıfı sürücü belgesi için özel hastane olabilir, ama araç alımı için devlet hastanesi şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .

lakoste

işte bende hangi hastane diyorum sözde veriyor diyorsunuz ama isim yada adres belirtin lütfen ..

ben 9 hastane aradım vrmyoruz diyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bütün özel hastaneler verir. Vermek zorunda.
    Telefonla sormana gerek yok. Git hastaneye ve raporunu al. "Vermeyiz" derlerse, "Otomobil almak için isteseniz de veremezsiniz, ama H sınıfı ehliyet için vermek zorundasınız. Aksi halde hakkınızda görevi suistimalden Sağlık Bakanlığı'na ve Valilik İnsan Hakları Kurulu'na şikayette bulunurum" diye diret.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Sürücü olur raporu, devlet hastaneleri ve sürücü olur raporu vermeye yetkili özel hastanelerden alınabilir. Bu yetki ve görev verilmiş özel hastaneler bu raporu vermek zorundalar. Aksi halde Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü nezdinde şikayette bulunulabilir ve hastanenin görev ihmalinin cezalandırılması talep edilebilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

KONU: Sürücü Olur Raporlarının Düzenlenmesi Hakkında Genelge

Genelge 2/i der ki, "Usulüne uygun rapor düzenlemeyen kuruluşlar ve sorumluları hakkında Kanun'da belirtilen işlemler uygulanır."

Yani, Sağlık Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış olan özel sağlık kuruluşunun görevini yapmaması idari ve kanuni cezayı gerektirir.

Genelge Mes’ûl Müdürün Sorumluluklarını şöyle sıralar:

Mes’ûl Müdürün Sorumlulukları

7- Yetkilendirilmiş sağlık kuruluşlarının mes’ûl müdürü;
    a) Sürücü olur raporu düzenlenmesi ile ilgili Kanun, Yönetmelik ve bu Genelge
    hükümlerinin sağlık kuruluşu ile ilgili olanlarının uygulanmasından,
    b) Sürücü olur raporu düzenlenmesi ile ilgili işlemlerin mevzuatta gösterilen usûl ve
    esaslara uygun olarak yürütülmesinden ve yürütülmesinin sağlanmasından,
    [...]
    Ve Yetki Belgesinin İptalini düzenleyen 12. maddesinde de der ki:

b- Bu Genelge’nin 7 nci maddesi ve 8 inci maddesinin öngördüğü sorumlulukların ihlal edilmesi, hallerinde iki ay süre ile geçici olarak

Bakanlıkça iptal edilir.
    Yani, yetki belgesine sahip özel hastanenin "ben sana rapor vermem" deme hakkı yok. Derse, ilgili genelgenin 12/b maddesine göre sürücü olur raporu verme yetkisi 2 ay süreyle elinden alınır!

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .

lakoste

şimdi yeni ümit sürücü kursu ve ilgi hastanesinden geliyorum
    sürücü kursu tam teşekkürlü devler hastenesi raporu ilgi hastaneside böyle bir uygulama yok diyorlar hayır anlamadıgım alanda ben aldım diyo sonra inkar ediyor..nerden aldın diyom ses çıkarmıyo iş olsun diyemi aldım diyo ne anlamadım gitti. bana bir yadımcı olun yaa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Tekrar ediyorum: Sürücü Olur raporu verme yetkisi almış bir özel hastane, bu yetki belgesine sahip bir özel hastane, "ben sana H sınıfı için rapor vermem" diyemez. Derse, ilgili genelgenin 12/b maddesine göre sürücü olur raporu verme yetkisi 2 ay süreyle elinden alınır!
    Bir hastane B sınıfı sürücü olur raporu veriyorsa, H sınıfı sürücü olur raporu da vermeye mecburdur. Ve bu, hakkında tartışma götürür bir konu değildir.

Üye
    Askin_Keskin Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Askin_Keskin

yarın bizzat bu belgeyi elime alıp deniyecem ve sonucu yazıcam arkadaşlar..

Üye
    Askin_Keskin Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Askin_Keskin

özel ataköy hastanesine gittim ve vermediklerini söylediler..ayrıca özel bahat hastanesine gittim b sınıfı ehliyet için rapor verdiklerini fakat h sınıfı için ehliyet için rapor vermelerinin söz konusu olmadıgını söylediler...buyrun burdan yakın acaba torpil mi gerekiyor

SeldaAkdağ siz doğn hastanesine gidip ehliyet almak için rapor mu almak istiyorum dediniz ya da H sınıfı ehliyet için rapor mu almak istiyorum dediniz..çünkü her aradıgım ve gittiğim hastane H sınıfı deyince 90 derece dönüyorlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Ben olsam hiç üşenmem ve konuyu sağlık bakanlığı'na şikayet ederim

Özel hastaneye gidip, "H sınıfı sürücü belgesi veremiyoruz" gibi bi yazı iste bence. Ve sonra o yazıyla birlikte, yukarıda alıntıladığım mevzuat çerçevesinde Sağlık Bakanlığı'na şikayette bulun.
    Şaka değil, tutumlarını sürdürürlerse gerçekten 2 ay kapatırlar hastaneyi!

Üye
    Askin_Keskin Avatarı

Son Giriş
    15.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Askin_Keskin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oturanboğa ayrıca sizin yukarıda verdiğiniz mevzuatı gösterdim ve adamın lafı aynen şu " isterseniz yasayı teker teker okuyun vermiyoruz" aynen lafı buydu.ama haklısınız bunu ucundan tutacam ve sağlık bkanlıgından bir yazı alıp bu özel hastanelerin kapısını terar aşındracam

Sayfa 1 / 3 123 SonSon