Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

alican evren İki araç için MTV ödenmesi..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba benim mtv muafiyetiyle ilgili bir sikintim var 2005 yilinda otv den muaf arac aldim ayni zamanda mtv de de muafti gectigimiz ekim ayinda bir arac daha aldim gene otv den muaf ben bunlarin hangisine mtv odemeliyim birinci aracim izmirden alindi ikinci aracim adanadan adana hangisine istersen diyor izmir ilk arac muaf ikincisi mtv ye tabi diyor su anda ikisi de mtv den muaf gozukuyor ben ilk aracima mtv odemek istiyorum malum o aracin vergisi daha ekonomiklutfen acil ayrdimlarinizi bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İstedsiğiniz birine mtv istisnası uygulatacak, diğeri için mtv ödeyeceksiniz. Mantıken yeni olanın mtv istisnası daha avantajlıdır, ona istisna uygulatmanız daha doğru...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

alican evren

Evet bende sizin gibi biliyorum ancak vergi dairesi kabul etmiyor ilk araca istisna uygulanir diyor konuyla ilgili resmi bir kaynak varmi acaba elinizde

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hey allahım!

MTV istisnası araç sahibinin isteği ve talebi üzerine uygulanır. Şimdi siz bir dilekçe yazın ve "xxx plakalı aracımın MTV istisnası uygulamasının iptalini istiyorum" deyin. Mecburdurlar yapmaya. O işlem bitince, dönüp "xxx plakalı engelli aracımın MTV'den istisna tutulmasını istiyorum" diye form doldurun: Malul ve Engellilere Ait Taşıtlarda Motorlu Taşıtlar Vergisi İstisnası Uygulaması

Bu ikisini de yapmak zorundalar. "yapmam" diyene "neye dayanarak" deyin! Şefine çıkın. Olmazsa BİMER dahil gelirler idaresi başkanlığı'Na şikayette bulunun. İşgüzarlıklarının cezasını şikayet edilerek ödesinler...