Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bond007 ÖTV indirimli aldığımız araçların satış süresinin düşeceği doğru mu?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ötv indirimli aldığımız araçları 5 yıl satamama durumu var onu biliyorum 2.5 yıla incek diye duydum acaba doğrumudur arkadaşlar

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    bursa

dryusuf9436

bunu nerden duydunuz..

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar

Mami Junior

Kulaktan dolma haberlere inanmayın, en azından bi haberi varsa onu koyun.
    Şimdi herkes bi heycana kapılıcak.

Yasaklı Üye
    AKENATON26 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.08-2015
    Saat
    10:53
    Yaşadığı Yer
    ist

AKENATON26

ben aracımı 9 yıl önce almıştım 9 yıl önce 10 yıl satılamaz kaydı 5 yıla inecek deniyordu duyuyordum ama hala 10 yıl

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

VİRGO

Hastayım hasta..Canım ister pasta...!!!

Üye
    memoli436 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet er
    Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    bingöl

memoli436

Konyada Eyüp adında bir arkadaş 10 yıl nedeniyle mahkemeye verip kazanmıştı, Gümrük itiraz ettiğinden yargıtaycada temizden onaylanmıştır. Karar emsal teşkil ettiğinden Gümrük 2009 önce alıanan araçları 5 yıla çekebilir.

bond007

şimdi 0 araç aldığımızda 5 yıl boyunca satamıyoruz + 5 yıldan sonra kullanımda mtv vermiyoruz dimi arkadaşlar

Yasaklı Üye
    AKENATON26 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist

AKENATON26

mıştırla muşla bu işler olmuyor o yaptığı itirazda yurt dışından bir daha araç getiremez bu bir ikincisi devlet bu hakkı özürlüye niye vermiş aldığı araçtan zarar etmesin kar maksatlı olsa zaten durmadan alır satarız 2003 yılından öncede böyleydi adamlar apartman dikmiş artık yurt dışındanda alsanız istediğiniz mahkemeyede verseniz uğraştığınızda yanınızda caba kalmasıyla beraber yurt dışından bir daha araba getiremezsiniz yurt içindende alsanız dışındanda alsanız 5 yıl satamazsınız 5 yıl sonra özürlüye satabilirsiniz ayrıca 10 yıl geçtikten sonra ister sağlıklı satabilir isterseniz aracı üzerinizden düşürüp aileden birine devredebilirsiniz daha sonra yurt dışı veya yurt içi araç alabilirsiniz bence siz mışları muşları bırakın devletin size verdiği hakları yasaları iyice bir okuyun örnek 0 golf sağlıklı bir insana 80 tl özürlü insan alırsa 62 bine düşüyor fiyat tabi bu araba ful dolu bir araba bu aracı yurt dışından getirtmek isteyen 4 yaşında 20 bin km bi aracı 35 vs 40 milyara mal edebilir.Ben yine diyorum türkiyeden sıfır araç alınmaz alan zarar eder heleki mercedes , bmw , audi , woswagen ( passat ve golf ) hariç araca para veren parasını sokağa atar denemesi bedava 10 yıl sonrada ben burdayım ŞAHLANDOTO gelip bana anlatırsınız haklıymışsınız heleki birde arabayı vurup orjinalliği giderse o zaman parayı çöpe atarsın

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat

jandarma erol

Satamama süresi 5 yıl arkadaşlar. saygılar!

Yasaklı Üye
    AKENATON26 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist

AKENATON26

siz öyle sanın satarken acı gerçeği öğrenirsiniz bir ikincisi taahhütname yurt dışındanda yurt içindende alırkende taahhütnameyi kabul etmiş noterden aldırıp tüm şartları kabul ettirip aracı öyle teslim ediyolar ve o taahhütnameyi imzalamakla yukarda bahsettiğim her şeyi kabul edip ayrıca alıcı yurt dışından alışta aracı özürlüden başkası kullanamaz ve devri gümrükten izin alınmadan yapılmaz ibareli vs vs bir çok şeyi kabul etmiş oluyosunuz türkiyeden alışta ise aynı yasaklar geçerli ancak özürlü hariç ailesinden yakınlarıda aracı kullanabiliyor bilip bilmeden arabayı almadan insanları yanlış yönlendirmeyin benim ömrüm bu araçların ithali alımı ile geçiyor daha kendiniz bi hataya düşmüşsünüz başka sakat insanlarıda o uçuruma çekmeyin çünkü yazık günah bu insanlar zor birikim yapıyor sakat arkadaşlar onayı yetkili merciden telefon edip öğrenin veriyorum telefon numarasını ankara bedelsiz ithalat gümrüğü 0312 397 15 27 nolu telefonu arayarak yetkili memurdan ben özürlüyüm yurt dışındanda yurt içindende araba alsam şartlar nedir bana anlatın beni bilgilendirin ve acı gerçekle yüzleşin böyle safsatalarada inanmayın ayrıca yukarda bahsediyo bir vatandaş yok arkadaşı almışda mahkemeye vermişte yok satmışta vs vs bunlar hikaye bire bir yaşanan gerçekleri buraya yazın insanları yanlış yönlendirmeyin bakın gümrüğün telefonunu bile yazdım size siz daha 5 yıl olmadı aracı olalı alıpta satan oldumu alan oldu ama satan olmadı çünkü daha süre dolmadı 5 yıl dolduktan sonra sadece özürlüye satabilirler çünkü yasa böyle yurt dışı yurt içi aynı değişen hiç bişe yok yetkili mercileri aramadan fabrikaların veya galerilerin size anlattığı vaaidlerle kanmayın devlet dairesini arayıp bilgilenin adam size arabayı yapıştırmak için 5 sene sonra satılır diyor oysaki 5 sene sonra özürlüye satılıyor.Telefon numarası yukarıda arayın bilmedende yorum yapmayın insanların zarara uğramasına sebep oluyorsunuz

SiyahPelerinliAdam

3 yıl olsa hakikaten iyi olur, engelliler hep iyi araçlara binerler...

Yasaklı Üye
    AKENATON26 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    18.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist

AKENATON26

s a arkadaşlar dün atlamışım ALLAH nasip ederde ömür verirse ben burdayım yine konuşuruz. arkadaşlar altını ciziyorum yasa aynı engelliler şuan yurt içi araç alıyor altını çiziyorum satan yok ve yasa aynı sadece fabrika ve galerilerin araç satmak için asparagas haberlerine bakıp alıyorlar ve taahhütname dolaylı yoldanda imzalayan yasanın koyduğuki yukarda bahsettim bazılarını uymadığı taktirdede hapis cezası araç alamama getirememe cezasını kabul ediyor yani mahkemeye vermiş olmuşta hikaye öyle iddası olan belge gösterecek saygılar ..

bond007

AKENATON26;

şuan senin dediğin biz şimdi araç alırsak 5 yıl doldukdan sonra sadece özürlüyemi satıcaz ? herkese satamayızmı 5 yıl dolduktan sonra

gorbi20

bu ötv indirimli araç alımı yasası çıkalı beş yıl olmadımı yani alıpta daha satan yok anladığım kadarıyla satan arkadaşımız varsa kme nasıl satmış paylaşırsa seviniriz yani bu araçlar elimizde ömür boyumu kalacak bi özürlüye satamazsak fakat başka konulara baktığımda oturanboğanın dediği şu 3 yıldan önce özürlüye 5 yıl dolunca herkeze satabilir diyo

Üye
    volki Avatarı

Son Giriş
    02.10-2016
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    izmir

volki

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar yurt içinden alınan tertibatsız araçları 5 yıl içinde yanlızca ötv sini ödeyerek normal birine 5 yıl sonrada istediğiniz kişiye satarsınız madde çok açık tersini söyleyen bunun. kanundaki maddesini de göstermek zorundadır.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon