Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Psikoz hastaları ehliyet alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Azata Psikoz hastaları ehliyet alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba

2010 yılında %40-60 özürlü rapor aldım(sürekli).Bu raporla memurluk sınavına girip memur oldum.Gayet sağlıklıyım ve mutluyum. Clonex 500 kullanıyorum.Aldığım sağlık raporunda H sınıfı ehliyet alamaz ibaresi var.Şu an elimde b sınıfı ehliyetim var.Bir yıldır arabayı düzenli bir biçimde kullanıyorum.Normal de B sınıfını kullanmaya devam edebilir miyim yoksa H sınıfı bir ehliyet mi almalıyım.

KKELEBEKK

" Psikotrop maddelere bağımlı olanlar veya bağımlı olmasa da düzenli olarak kullananlar sürücü belgesi alamaz."

deniyor sürücü yönetmeliğinde.

Ancak şu başlığı incelemenizi tavsiye ederim:
    Psikoz hastaları H sınıfı ehliyet alabiliyor mu?

Oturanboğa'nın, sizinle benzer sorunu yaşayan bu arkadaşımıza verdiği fikir sizin içinde geçerlidir bence....

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Azata

Aşağıdaki internet adresini incelermisiniz.

Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Yönergesi ( Sürücü Ehliyeti ve Psikiyatrik Muayene Görev Grubunun Raporu ) - Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD)

Psikotik bozukluk: Akut alevlenme dönemlerinde sürücü belgesi alınır, patolojinin düzelmesi ya da tedaviye yanıtın oluşması için tıbben makul bir süre (en az 3 ay) sonra yeniden muayene koşulu konur. Bu sürenin sonunda durumu sürücü olmaya uygunsa 6 ayda bir kontrol koşulu ile sürücü belgesinin geri verilmesi önerilebilir. Şizofreninin tedavi yanıtı düşüklüğü ve kronikleşme eğilimi göstermesi ya da kullanılan ilaçların giderilemeyen yan etkilerinin varlığı gibi durumlarda kalıcı olarak sürücü belgesinin alınması kararı verilebilir.

OturanBoğa

B sınıfı ehliyetinizle devam edin. Hiç bir şeyi kurcalayıp dert etmenize gerek yok. Yeter ki özenli araç kullanın...

Azata Şizofren hastaları otomobil kullanabilirmi?

Merhaba

İnternette Şizofren hastaları otomobil kullanabilirmi ilgili bilgi kirliliği var.Site yönetiminden bunu aydınlatmasını istiyorum mümkünse.Daha sağlıklı bilgiye nerden ulaşabiliriz.Benim engelim yüzde 40 araba kullanıyorum.Yasal prosedür nedir.Nasıl hareket etmeliyiz.Teşekürler

OturanBoğa

Azata, yasal olarak bir muğlaklık var. Doktorun değerlendirmesine bırakılmış durumda. Her şizofreni rahatsızlığı olan için aynı yanıt verilmiyor... Bazısının durumu sürücü olmaya uygun görülürken bazısınınki uygun görülmüyor.

Azata

Avukatlara da sordum herkes farklı bir cevap veriyor.Bazı doktorlarda bu konuda bilgisiz.Nasıl bir rapor almak lazım bunu öğrenmek istiyorum.Araba kullanıp kullanmayacağımız doktorun inisiyatifinemi kalmış ?

OturanBoğa

Evet, doktorun inisiyatifinde... Sürekli görüştüğünüz doktorunuz varsa, en doğru bilgiyi o verecektir.

Azata

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Verdiğiniz bu cevap beni rahatlattı.En azından umut var.2007 yılından beridir düzenli muayene oluyorum.Bundan sonrasını zamana bırakacam.2014 de çipli ehliyetler
    dağıtalacak.Bekle ve gör politikasını uyguluycam.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye