Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara

yücel güngör Süreli rapor ile MTV muafiyeti olur mu?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar

2 yıl süreli % 90 raporumla ötv muafiyetli aracı mı satın aldım. ancak mtv için yarın vergi dairesine gidip dilekçe vereceğim yalnız benim mtv muafiyetim 2 yıllık mı olacak yoksa araç satılana kadar mı olacak, gelir idaresi başkanlığı engelli kişi üzerine kayıtlı olan araçlar mtv den muaftır demiş ama süreli veya süresiz şeklinde bir ayrım yok. bu şekilde araç alan yada, bilgisi olan arkadaşlar paylaşım yaparsanız sevinirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    KONYA

KKELEBEKK

Raporunuzun süresinin bitimine 1-2 ay kala alacağınız yeni raporu vergi dairesine vereceksiniz. Bu süreçte size borç çıkartılarak adresinize tebliğ edelirse, yeni raporunuzu verirken MTV borcunuzun silinmesinide belirtirsiniz..

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara

yücel güngör

yani anladığım 2 yıl sonra tekrar rapor alıp müracat etmek gerekecek. ama yeni alınan rapor % 90 olmazda, düşük bi rakam olursa muafiyet biter mi.

arkadaşar vergi dairesine gittim onlarda ben ilçede oturduğum için mal müdürlüğüne gitmem gerektiğini söylediler. oradaki memurlarda hiç iş bilmiyor.yan gel yat şeklinde çalışıyorlar aman başımdan gitsinde diye bakılıyor. hepsinin emekliliği gelmiş gün dolsunda ne olursa olsun mantığı.vergi indirimi için müracatımda ben anlata anlata bir hal olmuştum.şimdide aynı şekilde olur tahminim. ben mtv muafiyetini biraz okudum ve anladığım kadarıyla süreli veya süresiz şeklinde ayrım yok, araç satılana kadar mtv muafiyeti sürer şeklinde yazıyor. benden şimdi 2 yıllık muafiyet mi olur yoksa araç satılana kadar mı. bana 2 yıl derlerse tamam deyip çıkmak istemiyorum. bu şekilde olupta bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.veya oradaki memuru nasıl ikna edebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir arkadaşımız deneyimini aktarmış:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: alanya Mesajı Gör
    Tecrübe ile Sabit: MTV istisnasında verdiğiniz raporun süresi bitince Maliye size borç çıkartarak adresinize tebliğ eder, sizde yeni bir raporla MTV indirimi almak ve mevcut MTV borcunuzun silinmesi için tekrar başvurursunuz, bu süreç siz sürekli bir rapor alana kadar devam eder....
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...