Sayfa 46 / 73 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon
Toplam 1085 mesajın 676-690 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    OOO kaç gündür soru sorulmamış.Benimde aklımda bi soru yok yazıpta burayı hareketlendirecekBiraz muziplik olsun

******suru*****

Rekursionun elindeki mısırda yenmedik kaç sıra kalmıştır....Rekursion sakın cevabı söyleme

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    5

Bilemiyorum yanıt Rekursionda..

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

oy oy oy, keshke cevabi bilsem de söylesem, cok agir bi soru sormushun mine, kaldiramayis biz - birakalim bilim adamlari ugrashmaya devam etsin o problemle ... (ama vaveyla baya yaklashmish gibi görünüo, patlamish misiri cok seviom hakkaten - sirf patlamish misir yemek icin sinemaya gittigim bile oluo )

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mineuy10 Mesajı Gör
    OOO kaç gündür soru sorulmamış.Benimde aklımda bi soru yok yazıpta burayı hareketlendirecek
    bu sefer biras uzun bekledin? ... bu mine ne zaman hereketlendiricek shu topigi diye merakta kalmishtim zaten - hazirlikl oliym diye hangi sorulari sorucagimi planliodum... bi iki tanesini yazmaya bashlamishtim bile, birazdan tamamliyp koyarim buraya, ok mi? ... bi aksilik cikmassa tabe ...

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

************************* soru 1 ***************************

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Bir restoranın WC'lerinde kadın erkek yazısı (veya resmi) konulmamıştır. Onun yerine kapıların orada dikilen bir adam mevcuttur. Adam sırasıyla bir gelene doğru, bir gelene yalan cevap vermektedir. Sizden önceki kişiye ne yanıt verdiğini bilmiyorsunuz.

Çok sıkıştınız.. bir an önce bayan (veya erkek) WC'yi bulmak istiyorsunuz. Adam sadece tek bir soru kabul ediyor. Siz olsanız doğru WC'yi bulmak için ne sorardınız?
    alintiladigim soruyu bashariyla yanitlayan a_geyik bashka bi gün o restorana tekrar gidior ama ne hikmetse dogru tuvaletin hangisi oldugunu unutmush, bi türlü hatirlayamior ... "nasil olsa dogrusunu bulmanin raconunu biliom!" diye ici rahat bi shekilde wc'lerin yolunu tutuyor...

ama o ne! adamin yerinde tipatip birbirine benzeyen üc tane cocuk durdugunu görüor... ücüzleri tanior, birinin sürekli yalan söyledigini, digerinin asla yalan söyleyemedigini, ücüncüsünün ise keyfine göre bazen yalan bazen da dogruyu söyledigini bilior... fakat cocuklar o kadar birbirine benzio ki hangisinin hangisi oldugunu katiyen ayirt edemio... "nasil cikicam shimdi bu ishin icinden?!" diye kara kara düshünürken, halini fark eden bi garson "korkma, bu sefer iki tane soru sorma hakkin var, iclerinden diledigin iki kardeshe birer tane sorabilirsin" dior... shöyle kisaca bi düshündükten sonra "eti eti eti!" () diye ücüzlerin yanina gidiyor...

kime ne soruyor? ...

************************* soru 2 ***************************

elimde üc tane kart var... birinin iki yüzü mavi, birinin iki yüzü kirmizi; birinin ise bir yüzü mavi, diger yüzü kirmizi... gözlerin kapaliyken o kartlardan birini rastgele cekiosun ve masanin üstüne koyuyorsun... gözlerini actiginda kartin görünen yüzünün kirmizi oldugunu görüorsun...

diger yüzünün de kirmizi olma olasiligi ne kadardir?....

************************* soru 3 ***************************

bahcivansin... zengin bi adam, köshkünün bahcesine 9 tane fidan dikmeni istior... ama biraz pimpirikli bi adam, öyle rastgele dikilmesinden hoshlanmio; ücer fidandan olushan 10 sira sheklinde olsun istior...

************************* soru 4 ***************************
    okul seviyesinde (6., 7. sinif falan) az bishey geometri bilgisi olanlar icin kolay bi soru;

elinde bi sharap shishesi var, yaridan azicik fazlasi dolu... shishenin dibi daire sheklinde ve düz... icndeki sharabi boshaltmadan, icine herhangi bishi koymadan - kisacasi, mantar tipasini hic cikartmadan - sadece bir cetvel yardimiyla shishenin hacmini nasil ölcersin?...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Rekursion Mesajı Gör
    ************************* soru 3 ***************************

bahcivansin... zengin bi adam, köshkünün bahcesine 9 tane fidan dikmeni istior... ama biraz pimpirikli bi adam, öyle rastgele dikilmesinden hoshlanmio; ücer fidandan olushan 10 sira sheklinde olsun istior...

7gvrl - Güzel zeka soruları

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

süper!!! animaatjes applaus 33772 - Güzel zeka soruları...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

************************* soru 2 ***************************

elimde üc tane kart var... birinin iki yüzü mavi, birinin iki yüzü kirmizi; birinin ise bir yüzü mavi, diger yüzü kirmizi... gözlerin kapaliyken o kartlardan birini rastgele cekiosun ve masanin üstüne koyuyorsun... gözlerini actiginda kartin görünen yüzünün kirmizi oldugunu görüorsun...

diger yüzünün de kirmizi olma olasiligi ne kadardir?....
    Soruda bir trick mi var acaba?

Çekmiş olduğumuz kartın kırmızı olma durumu
    1. Kırmızı kartın 1. yüzü
    2. Kırmızı kartın 2. yüzü
    3. Karışık kartın kırmızı yüzü olabilir.

1 kırmızıyı çıkarttığımızda geriye kalanlar 2 kırmızı yüz ve bir mavi yüz olur. Dolayısıyla diğer yüzün kırmızı olma olasılığı % 66,6 veya 2/3 olur.

1 numara bayağı zormuş.. üstünde biraz düşünmek lazım.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burda metematik prof. u çokmuş
    Bi soru da ben sorayım.
    Vergisiz 1,7 küsür tl lik cep tel. konuşma ücretinin, vergiler dahil yaklaşık toplam ücreti kaç tl dir?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Çekmiş olduğumuz kartın kırmızı olma durumu
    1. Kırmızı kartın 1. yüzü
    2. Kırmızı kartın 2. yüzü
    3. Karışık kartın kırmızı yüzü olabilir.

1 kırmızıyı çıkarttığımızda geriye kalanlar 2 kırmızı yüz ve bir mavi yüz olur. Dolayısıyla diğer yüzün kırmızı olma olasılığı % 66,6 veya 2/3 olur.
    öncelikle, 2/3 sonucu cok dogru tabii ki! tebrikler, metepe ...

yalniz, kizma ama aciklamanda kalinlashtirdigim ifadeyi biraz belirsiz buldum; "1 kirmiziyi cikartmak" derken tam olarak neyi kastediosun, nerden cikartiorsun da iki kirmizi bi mavi kaldigini söylüosun, tam anlayamadigimi itiraf etmeliyim?... ama sonra son cümlene dayanarak, siraladigin üc durumun ilk ikisinde diger yüzün kirmizi (2/3), sonuncusunda ise diger yüzün mavi (1/3) oldugunu söylemek istiosun o ifadeyle die yorumladim ve her shey cok güzel oldu yine ... shöyle yane;

1. Kırmızı kartın 1. yüzü ------cevir----> kirmizi kartin 2. yüzü
    2. Kırmızı kartın 2. yüzü ------cevir----> kirmizi kartin 1. yüzü
    3. Karışık kartın kırmızı yüzü ------cevir----> karishik kartin mavi yüzü

Soruda bir trick mi var acaba?
    hehe, cok kolay olunca insan shüphelenio di mi? ... trick degil de bircok insan bashtaki simetriye (3 mavi, 3 kirmizi yüz) kanip, kirmizi bir arka yüz olma olasiligi 1/2'dir dio; yani (senin cok güzel siraladigin gibi) sadece ön yüzün kirmizi oldugu durumlarin incelenmesi gerektigini ve bunun bashtaki simetriyi kirdigini gözden kacirabilio... gerci senin bashina öle bishein geliceni pek de beklemesdim zaten ...

tekrar tebrikler ...

1 numara bayağı zormuş.. üstünde biraz düşünmek lazım.
    evet, pek kolay sayilmaz gercekten... bu yüzden, o soruyla ugrashmak istemeyenler icin bashka sorular da birakiym buraya ;

************************* yeni soru 1 ***************************

uzun zaman evvel ülkenin birinde zalim bi hükümdar varmish... sudan sebeplerle insanlari zindana attirirp bütün tutuklulari idam ettirirmish... ama güyya ne kadar insafli bi hükümdar oldugunu ispatlamak icin idam etmeden önce bi "shans" tanirmish mahkumlara... bir kesenin icinde bulundurdugu biri beyaz, biri de siyah iki tane incinin birini cektirirmish mahkuma... eger beyaz inciyi cekerse serbest birakilicani ama siyah inciyi cekerse idam ediliceni söylermish... ama ne gariptir ki beyaz inciyi cekebilen hic olmazmish, hepsi siyahi cekip idam edilirmish... bütün ülkede "bashina tash yagasica shu zalimin kesesinde beyaz inci falan yokturdur kesin - ikisi de siyahtir o incilerin!" diye fisildashirmish herkes birbirine ama hic kimse bunu sesli söylemeye cesaret edemezmish ve mahkumlar siyah inciyi cekip ölmeye devam edermish... ama günün birinde bir mahkum parlak bi fikir bulmush ve o tuzaktan kurtulmush....

nasil basharmish kurtulmayi?...

************************* yeni soru 2 ***************************

bir adam kendi arabasinda bicaklanarak öldürülmüsh... arabanin bütün kapilari kilitliymish, camlari da acik degilmish... ayrica hic bi tarafi kirilmamish da arabanin... nasil olmush bu ish?...

************************* yeni soru 3 ***************************

bir sepet dolusu yumurta oldugunu düshün... yumurtalari ikisher iksher cikartinca en son bir tane yumurta kalior sepetin dibinde... ayni shekilde 3er 3er, 4er 4er, 5er 5er, 6shar 6shar cikarinca da tek bir tane yumurta kalior sepetin dibinde... ancak 7sher 7sher cikartinca tamamen boshaltabiliorsun sepeti...

sepette en az kac tane yumurta var?

ha! önceki sorulardan 4 numara da duruyo daha ... topige ilgi mi azaldi, nedir? ...

@saww; amtematik profu olsam kesin cözerdim sorunu ama deilim malesef ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

************************* yeni soru 3 ***************************

bir sepet dolusu yumurta oldugunu düshün... yumurtalari ikisher iksher cikartinca en son bir tane yumurta kalior sepetin dibinde... ayni shekilde 3er 3er, 4er 4er, 5er 5er, 6shar 6shar cikarinca da tek bir tane yumurta kalior sepetin dibinde... ancak 7sher 7sher cikartinca tamamen boshaltabiliorsun sepeti...

sepette en az kac tane yumurta var?
    1. soruyu düşünedururken (ki yöntemi buldum ama doğru soruyu tam oturtamadım. Kimin rasgele yanıt verdiğini bulursak soru çözülür) şu yeni 3. soru çerez gibi geldi...

Doğrudan hesaplayınca

7n-1 sayısı 2,3,4,5,6 sayılarına tam bölünebilmeli... 721 olması lazım. Bayağı büyük sepetmiş.

Yeni 1. soru çok kolay.... onu PAS geçiyorum. Başkalarına kalsın.

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

721 olması lazım. Bayağı büyük sepetmiş.
    evet, sepet cok büükmüsh, 721 yumurta da sigarmish ama en az kac yumurta oldugunu sormushtum ben...

Yeni 1. soru çok kolay.... onu PAS geçiyorum. Başkalarına kalsın.
    efet, cok kolay ama cooook sevdim ben o soruyu ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    105
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

evet, sepet cok büükmüsh, 721 yumurta da sigarmish ama en az kac yumurta oldugunu sormushtum ben...
    En az kısmı altta kalmış.
    Gitti 420 yumurta boşa...

Şu ikinci soruda "arabasında" derken "arabanın içi" mi demek oluyor?

Üye
    Rekursion Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alamanya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

En az kısmı altta kalmış.
    Gitti 420 yumurta boşa...
    tebrikleeeer! ...

Şu ikinci soruda "arabasında" derken "arabanın içi" mi demek oluyor?
    evet arabanin icinde...

1. soruyu düşünedururken (ki yöntemi buldum ama doğru soruyu tam oturtamadım. Kimin rasgele yanıt verdiğini bulursak soru çözülür) şu yeni 3. soru çerez gibi geldi...
    eneeeee, bu cümleni yeni gördüm inan ki, demin ille kapanmak isteyen gözlerimle savasharak okudugumdandir kesin (dishlerimi fircalainca cin gibi oldum )... aynen!!! ilk soruyla onu bulmak gerekio... rastgele yalan söyleyeni eledikten sonra ikinci soru hava civa ...

ii geceler ...

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    5

Soru yağmuru olmuş resmen 4 tanesi duruyor...Iyyyyyy Rekursion yine bir vc sorusu bu dahada zorNasıl bi soru olucak ki arasıra yalan söyliyeni ilk soruda bulucaz..Ben MeTePe nin sorduğunu bi kere daha inceliyeyim....belki eti eti eti ben derim kimbilir...

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bıçaklanan adam sorusu adamı yanındayken öldürüp arabanın içinde kapalı bırakıp kapıları kilitleyip çıkmıştır diye düşündüm

Rekursion! buraya ilgi azalmış gibi. Acaba ödülleri mi artırsak?

Sayfa 46 / 73 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon