Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    kayseri

fatih530 YGS sınavından 260 aldım, ama yerleştirilmedim. Sebebi ne olabilir?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Arkadaşlar malesef konunun nereye açılacağını bulamadığım için buraya açtım.Ve eminimki bilgisi olan vardır. Bir sorum olacaktı size.
    YGS-2 puanımdan tercih yaptım mesela niğde zübeyde hanım üni. ÇOCUK GELİŞİM İ Ö ama yerleşemedim. En son aldığı puana baktım 182 benim YGS-4 puanım 260 neden yerleşemedim ben? Düz lise mezunuyum. Ama bu bölümün açıklamalarında yerleştirme önceliği diye bir şey okumadım.
    Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
    (Soruyu bir bayan arkadaşım için sordum)

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

gökhan_

çocuk gelişimi gibi bölümlerde öncelik o bölümdne mezun olan lise çıkışlılardır daha sonra düz lise çıkışlılar alınır her okul bilgilerine bunu yazmaz ama böyledir (diye biliyorum)

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

fatih530

peki bu kontonjanın bir kısmını normal lise için ayırıyorlar diye biliyorum ama?

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

gökhan_

önce gelen alır mantıgı kllanılıyogenelde dogru tercih tablo 3 den bakarsan eger cok bölümün sadece sınavsız girenlerle kapandıgını geriye klan bazı bölümlere ygs puanı ilede giren oldugunu görürsün tamamen sans işi bence yani oranın tercih edilmesiyle alakalı

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Anladığım kadarı ile tercih yapılan yer 2 yıllık meslek yüksek okulu.. Bu okullara önce meslek lisesinden olanlar doğrudan yerleştiriliyor.. boş kalan yerlere düz liselerden olanlar girebiliyor. Açıklaması aynen şçyle:

2 yıllık meslek yüksekokullarına Meslek Lisesi öğrencileri sınavsız geçişle yerleştikten sonra onlardan boş kalan kontenjanlara merkezi yerleştirmeden sonra tercihleri arasında bulunuyorsa genel lise yada diğer meslek liselerinin farklı alanlarından mezun olan adaylar alan dışı kırılmış(AOBP 0, 12 ile çarpılmış) YGS puanlarıyla yerleşme şansı bulabilirler

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    31.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

fatih530

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    peki arkadaşlar bu bölümler direk geçiş harici dışarıdan öğrenci alıp almadıklarını nerden öğrenebiliriz?