Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
AÖL bölüm seçme konusunda yardım eder misiniz?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence AÖL bölüm seçme konusunda yardım eder misiniz?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    açık ögretim lisesine yeni kayıt yaptıracagım. bilgi alabilmek için halk egitim merkezlerini arıyorum ama o kadar yogunlar ki ya çok kısa cevaplarla geçiştiriyorlar yada hiç bir bilgi sahibi olmadıkları için yardımcı da olamıyorlar.
    nette de epey ugraştım yinede saglıklı bir bilgi edinemedim.
    sitemizdeki melekderya hanımın yardımcı olmaya calıştıgını görünce çok mutlu oldum. belki burdan aradıgım soruların yanıtlarına ulaşabilirim.

1. imam hatip lisesini acık ögretim şeklinde düşünüyorum ama yüz yüze egitim oldugu bilgisine ulaştım.bu egitime katılmak mecburi mi.
    2. eger yüz yüze egitime gitmezsem o derslerin sınavlarına girip kredisini alabiliyor muyum.
    3. imamhatip lisesi yerine bana en kolay hangi bölümü tavsiye edersiniz.(çabucak mezun olayım dersem )
    4. liseyi her sınavda başarılı olursam kaç yılda biterebiliyorum.
    5. üst sınıf derslerinden secebiliyor muyum.
    şimdiden teşekkür ederim.

MELEKDERYA

Mesleki Açık Lisede yüzyüze eğitim derslerine katılmak mecburidir,derslere gitmeden kredi kazanamazsınız,mezun da olamazsınız.

Açık Lisede en kolayı sosyal bilimler alanıdır,eğer tüm sınavlarda başarılı olursanız 2,5 veya 3 yılda mezun olabilirsiniz.Açık Lisede sınıf geçme sistemi yoktur.Ders geçme ve kredili sistem uygulanmaktadır,Başarılı olursanız üst dönemlerden de ders seçebilirsiniz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

beyazgeceler

melek hocamm cok acil cevapp vernn sizizi yakalamkk zor oluyor ben yurt diisndayimmm ama acik lise diplomasii alamdimmm bu mayis ayi sinavi iicn kayit yapmadimm acaba diyorumki misir kahirede acik lise sinavlarina girebilirmiyim.....

bir baska sorumda ne zman kadar kayit yenilemesem kredilerime zarar gelmezzz

Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

teşekkür ediyorum cevaplarınız için.
    gerçekten çok yardımcı oldunuz.
    demekki bana sosyal bilimler yolu göründü

peki bişey daha sorsam ortak ve alan derslerle mezun olabiliyorumuyum.o derslerden başarılı olursam tabi.
    secmeli derslerden tercih yapmam şart degil kredi eksigim olmadıgı takdirde.
    bir dönem geçmek için belli bir kredi limiti varmı yoksa 8.dönemin sonundaki kredimi önemli mezuun olmak için.
    off ne karışık sistem araştırdıkça aklım karışıyor.

fatoş60

Allah hayırlısını nasip eder sıkma canını hayatım. çok çalışman gerekıyo çookkkk

HGOKTAS

Ben imam hatip lisesi mevzunuyum şu anda ilahiyat okuyorum imam hatip lisesi ne örgün eğitime başvuracak arkdaş direk gidip okuldan bilgi alsın kredi sistemi geçerli oluo orda dersker sadece haffta sonu gerçekleşiyor öle bir kurun şu an olup olmadığı hakında dilersniz bilgi edinebilirim

Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

cumartesi yüz yüze egitim veriliyormuş imamhatiplisesinde.yanlız ulaşım benim için problem olacak.o yüzden pek sıcak bakamıyorum malesef.

evet fatoş yaa çok çalışmamız lazım çoookk...

HGOKTAS

Bakın hanım efendi e-postanız varsa dilerseniz ordan detaylı bılgı verebilirim burda yeni olduğum için pek fazla anlamıyorum cevap vermektede zorlanıyorum açıkçası
    hamza-goktas-63570@hotmail.com eklersenız görüşebiliriz istersenız

Üye
    Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Blog Mesajları
    126

hüseyin19

donence;

Aslında karmaşık değil dönence..8 dönem sonunda eğer ortak ve zorunlu dersiniz yoksa mezun oluyorsunuz..192 kredi normal lise için yeterli...

ATOM KARINCA

ben de liseyi AÖL'den tamamladım dönüşüm, örgün eğitimde gördüğüm dersleri hesaplatarak kaldığım yerden devam etmiştim, mezun olmak için istenen kredi 192 olduysa epey bir değişiklik olmuş. ben mezun olmak için yeterli krediye sahip olmama rağmen alan (Türkçe Matematik) derslerinin kredisi için bir dönem fazladan okumuştum. TM, Sosyal ve Fen alanları dışında bir de genel kültür alanı vardı. hala bu uygulanıyorsa onda alan dersi diye bişey yoktu, mezuniyet kredini tamamlamak yeterli oluyordu.

MELEKDERYA

Beyaz geceler, yurt dışında M.E.B. EĞİTEK Açık Öğretim Lisesi ortadoğu programı var ,buraya tıklarsan bilgi edinebilirsin..

İstediğin kadar kayıt yenilemeyebilirsin.Kredilerin sabit kalır,silinmez..

Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

anladım teşekkür ederim hüzeyin ve ayşe..
    sosyal bilimlerde de ortak dersler genelde kolay ve az.alan dersleri ile krediyi tamamlayıp mezun oluyorum yani.
    yaparım ben bu bölümüinşallah

Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

ne zaman baksam diger başlık kilitlenmiş oluyo
    hüseyin bey online gördüm sizi yardımcı olursanız sevinirim.
    melek hanım sosyal bölümü önermişti lise için en kolay okluyabilecegim ama okuyan arkadaşlar genel kültürün daha rahat okundugunu ve kendilerinin de önce sosyal bölümü secip daha sonragenel kültüre geçtiklerini söylediler.aslında bakıyorum sosyal bölümdeki alan dersleri zaten genel kültürde de sececegimiz derslerle hemen hemen aynı.
    bu arada dün aradıgım halk egitim merkezinden acıkilkögretim diplomalarımızı ne zaman alacagımız hakkında net bir bilgi alamadım.diplomalarımızı hangi tarihler arasında alabiliyoruz.bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Blog Mesajları
    126

hüseyin19

donence;

sevgili dönence..genel kültür en kolay yoldur.. Diplomalar mayıs sonu; haziranın 1 veya 2 haftası...slm..

Üye
    Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    teşekkür ediyorum.
    haziran bile demiyorlar.hayret bir durum.
    tekrar teşekkür ederim.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye