alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 98 / 129 İlkİlk ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 ... SonSon
Toplam 1934 mesajın 1.456-1.470 arasındakiler
Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

MELEKDERYA

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhaba Arkadaşlar,
    İşlerimin yoğunluğu ve Ramazan sebebiyle songünlerde fazla online olamadığım için mesajlarınızla ve sorularınızla fazla ilgilenemedim.Son mesajımın üstüne epeyce mesajlar yazmışsınız,yüzeysel olarak göz attım ancak bugün tek tek cevap yazamayacağım,hala sorusuna cevap bekleyen arkadaşlar varsa bu forumda belirttiğim kurallara uymak kaidesiyle bana buraya Açıköğretim Lisesi ve Açık İlköğretim ile ilgili sorularını tekrar yazabilirler, tekrar sorduğunuz soruları ve yanlış bilgilendirme ve geyik sohbeti içeren mesajlarınızı daha sonra sileceğim.. Bu nedenle lütfen kurallara uymanızı ve emin olmadığınız bilgileri vermemeye dikkat etmenizi rica ediyorum.....
    Sevgi ve dua ile...
    Hayırlı Ramazanlar...

anelka

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: anelka Mesajı Gör
    iyi günler ipek hanım ben düz liseden tastiknameyle acıkliseye yazıldım.şimdi ögrenci girişi yapınca diploma nosu almış genel lise ögrencileri giriş yapamaz yazıyo çok şükür mezunum.galiba ilkokul diplomasının ankaraya gitmesi falan gerekiyomuş ilk yazıldıgım liseye vermiştim ilkokul diplomasını ben nası olcak bu iş yardımcı olursanız sevinirim
    yardımcı olursanız sevinirim

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

MELEKDERYA

Anelka,
    Öğrenci numaranı özel mesajla verir misin?

MELEKDERYA

Senin durumuna baktım,Ankara'da yapılan ikinci ek sınavla mezun olmuşsun, Ancak tasdikname ile kayıt yaptırdığın ve mezun durumda olduğun için ilkokul diplamanla ilgili bir işlemin olamaz sen bunu nereden duydun?

anelka

ek sınav için halk egitime gittigimde önümde bi bayan vardı.mezun olmuş fakat diploması ankaradan gönderilmiyomuş.halk egitimdeki görevlide ilk yazıldıgı lisedeki ilkokul diplomasının ankaraya gitmesinin gerektigini söledi ordan duydum.hatta sana vermezler üst yazıyla alabilirsiniz falan demişti bayana

MELEKDERYA

Hayır sen yanlış anlamış olabilirsin,sen diploma numarası almış bir öğrencisin,ilköğretim diplomasıyla ilgili senin bir işlemin yok,ilköğretim diploman mezuniyet incelemesi süresince Açık Lise Müdürlüğü'nce incelemeye alınır bürodakiler de bunu demek istemiş olabilirler,diploman en geç birkaç haftaya kadar bürona gönderilecektir kaygılanmana gerek yok...

anelka

teşekürler ipek hanım bu arada ben 2. ek sınava istanbulda girmiştim heralde bi yanlışlık oldu bişey daha istesem sizden cok olurmu bilmem ama sınavda gectigim dersleri cok merak ediyorum halk egitim merkezine gidemedim işten izin alıp bi türlü

mancer

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mancer Mesajı Gör
    İpek hanım merhaba,oğlum lisede iki defa kaldığı için bu sene öğrenim hakkını kullanmış oldu

Şimdi açık liseye başlayacak.lise 3 den ayrıldı,dört zayıfı vardı.sizden ricam açık öğretime başladığında, sınavlara seçtiği alandan derslerinin tamamından mı yoksa kaldığı derslerden mi girecek?Bu dersleri verdiği zaman da 3. sınıf bitmiş mi olacak?Tm okuyordu şimdi ara sınıftan geldiği için alan değiştirme hakkı oluyor mu?sözele geçmek istiyor da.Aöl sitesinden gördüğüm kadarıyla sadece sözel diye bir bölüm yok.sosyal bilimler ve genel kültür bölümleri var.Bildiğimiz sözel bölüm genel kültür alanı mı oluyor?

Cevaplayacağınız için çok teşekkürler...
    Tekrar merhaba,size bir sorum daha olacak.daha öncede dediğim gibi oğlum düz lise(3.) ara sınıftan açık liseye başlayacak.kendisi kameramanlık radyo tv gazetecilik alanını istiyor.o bölümün meslek yüksek okuluna geçebilmek içinde lisede meslek bölümünde matbaa fotoğrafçılık,grafik vs. de okuması gerekiyormuş.tabii genel lisede okuyuncada bu bölüm için öss den iyi puan alması gerekir.benim sizden öğrenmek istediğim düz lise 3. sınıftan mesleğe geçip bu bölümü seçebilir mi yani geldiği yerden mi devam eder yoksa birinci sınıftan mı başlaması gerekir?
    ve iyi çalışırsa ne kadar sürer?
    kısa zamanda cevap alabilirsem çok sevinirim çünkü gecikmeden kayıt için başvuru yapacağız.Teşekkürler...

OnLyTime

mrb hocam.. ben açık ilköğretimde 8.sınıftan kayıt oldum ve ilk sınavım 14 kasımda bu sınavdaki tüm derslerden geçer not alırsam 1.dönem sonunda mezun olurmuyum.?

petekgül

mrblr hocam ben aöl genel kültür alanında okuyorum alanımı değiştirmek istiyorum ama hangi alanla değiştireceğimi bilmiyorum...sosyal bilimler ve ya yabancı dil alanına geçmek istiyorum fakat yabancı dil bölümü ile fazla bilgim yok sorduğum sorulara sağolsunlar arkadaşlar bildikleri kadarı ile cavapladılar,ama emin olmak için sorularımı tekrar sormak istiyorum...sr1)alan değişikliğinde puan hesaplaması nasıl yapılır? sr2)kıredisini aldığım ingilizce 1,2,3,4 ve 5, dil ve anlatım1,2,3,4,5. sınıf dersleri ortak ders olarakmı sayılır alan dersi olarak mı? sr3)ingilizce alanından mezun olursam öss de ana okul öğretmenliği, sınıf öğremenliği ve ingilizce öğretmenliği gibi bölümleri tercih edebilmem mümkün mü? sr4)ingilizce alanında ortak dresler genel kültürde olduğu gibi 3 başarısız sınavdan sonramı muaf olur????

elif232

hocam 2 alan kredim eksktiya bnm aol de dnemim 4 toplam dnemim 8 sınava greblrmiyim ek sınava hocam ))

smr57

merhabalar.
    oğlumu 9. sınıfa yeni kayıt yaptırdım. bankaya 40 tl yatırdım. ama 5 tl de kayıt esnasında isteniyormuş ama bizden istemediler yada unuttular bu sorun olurmu?
    durumumuz yeni kayıt olarak geçiyor,ne zaman aktif hale gelir?

ELBİSTANLI Askerlik

SLM ARKADAŞLAR İPEK HANIM SİZE BİR SORUM OLACAK CVP LARSANIZ SEVİNİRİM BEN ASKERE GİDECEM AMA BEN ACIK DÜZ LİSE OKUYORUM ASKERDE NAPACAM SINAVA GİREBİLİRMİYİM ASKERDE SINAVA GİRMEK İCİN NE YAPMALIYIM NASIL İZİN ALACAM KOMUTANDAN HALK ETİM BANA Bİ KAITMI VERECEK CVP? LÜTFEN TŞK EDERİM İYİ GÜNLER

----------

Slm arkadaşlar ipek hanım size bi sorum olacak cvp larsanız sevinirim ben askere gidecem ama ben acık düz lise okuyom askerde nasıl sınava girecem komutandan nasıl izin alacam yoksa halk etimden bu askerde sınava girsin diye kaıtmı alacam lütfen cvp tşk

MELEKDERYA

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Anelka,
    Korkma yanlış bilgi yok.. Ayrıca sınav sonuçlarını bürondan öğrenmelisin,sınav sonuçlarını tek tek verecek zamanım bugünlerde yok...Bürondan öğrenmelisin..

Arkadaşlar,
    Gereksiz,defalarca sorulmuş ve cevabının mühim olmadığını düşündüğüm sorularınız bundan sonra cevaplanmadan silinecektir...Bu forum özellikle engelli olup da eğitim öğretim konusunda sıkıntı yaşayan üyeleri bilgilendirmek amacıyla ve tamamiyle gönüllü olarak açılmıştır,lütfen gereksiz yere formu çöplüğe çevirmemenizi geyiklerle doldurmamanızı bir kez daha rica ediyorum...

Mancer,
    Bu sorunuzu büronuza sormalısınız,ancak istediğiniz bölümün bulunduğunuz ilin Açık Lise bürosunda olacağını sanmıyorum...

Onlytime,
    Evet mezun olursunuz...

Petekgül,
    Yabancı dil temelin yoksa açıktan okuayarak çok zorlanırsın,yabancı dili tercih etmemeni tavsiye ederim,sözünü ettiğin dersler yabancı dilde ortak ve alan dersleridir..Öss tercih sistmei hakkında net bilgim yok..Bilmiyorum...

Elif,
    Anlattığın gibiyse durumun ek sınava girersin,Çarşamba günü bürona gitmelisin...

Elbistanlı,
    Askerde sınava girersin,askerlik yapacağın yere bağlı Halk Eğitim Merkezi sana bu konuda yardımcı olacaktır,ayrıca şifrenle kayıt yenilemeden sonra sınav ilini ve adresini kendin değiştirebilirsin...Komutandan nasıl izin alacağını da artık sen öğren onu da bana sorma artık!!!!

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye