Sayfa 1 / 129 123451151101 ... SonSon
Toplam 1934 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu başlığa şuradan devam ediliyor:
    http://www.engelliler.biz/forum/okul...ilirsiniz.html

Selam arkadaşlar,ben Mersin Halk Eğitim Merkezi Açıköğretim Lisesi ve Açık İlköğretim Okulu'nda görev yapıyorum,öğretmenim.
    Bir çok engelli arkadaşımız eğitimini tamamlayamamakta veya örgün eğitim yerine yaygın eğitimi tercih etmekte olduğu için, açıköğretimde çalışan tecrübeli biri olarak sorularınıza cevap vermek ve bilgilendirmek istiyorum,buraya açıköğretimle ilgili her türlü merak ettiğinizi yazabilirsiniz,bilgim kadarıyla elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım,açıköğretimle ilgili tüm işlemler artık internet üzerinden yapıldığı için ve açıköğretimde okuyan Türkiye genelindeki tüm engelli kardeşlerimize de yardımcı olabileceğime bilgilendirebileceğime inanıyorum.
    Saygılarımla,
    Melek Derya ASLAN

pexas

Sayın hocama ilave olarak ben de sekiz yıl özel dershanede çalıştığım için S.B.S. ve Ö.S.S. konusunda bütün bilgimi paylaşabilirim....

zeynep71

mrb açıköğretim lisesi alan genel kültür olunca öss de hangi meslekleri seçebiliyoruz? birde bazı kitaplarda testle ilgili soruların cevap anahtarları neden yok? iyi günler

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA

Merhaba,
    Sevgili Zeynepcim,Açıköğretim Lisesi'ne mahsus olan genel kültür alanı össye hazırlanan öğrencilerimize tavsiye etmediğimiz bir alandır,genel kültür alanından tercih yapabileceğiniz çok kısıtlı bölüm vardır,bu alanın amacı össye hazırlanmayı düşünmeyen sadece lise mezunu olmayı düşünen öğrencilere en kolay yoldan lise mezunu olmalarını sağlamak için kurulmuş bir alandır,size tavsiyem 23 şubat kayıt yenileme döneminde alanınızı türkçe-marematik,fen bilimleri veya sosyal bilimler olarak değiştirmenizdir,kitaplarımızdaki her ünitenin sonundaki değerlendirme soruları ve testlerin de ayrıca kitap sonlarında cevap anahtarları mevcuttur,kitabınızı tekrar inceleyin yoksa,basım hatası olabilir,büronuzdan değiştirin,sınav tarihiniz 24-25 ocak sınav giriş yerleriniz 15 ocaktan sonra www.aol.meb.gov.tr adresinde duyurulacaktır,başarılar diliyorum,hoşça ve sağlıcakla kalınız....

Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara

RİCH

Mrb bende kamuda çalışıyorum.işletme 3. Sınıf öğrencisiyim bana 6 tane hazırlanmam için kitap verdiler. Ben kitaplara bakıyorum ama bir türlü anlayamıyorum.bilgiler çok ağır geliyor bana ne yapabilirim nasıl bir çalışma yöntemi uygulayabilirim. Teşekkürler.

Üye
    bulent yalcin Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    30.04-2010
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

bulent yalcin

merhaba ipek ezgi şu telafi eğitimi ile ilgili bilgi almak isterdim sizden... yani lise mezunlarının 1,5 yıl okuyarak meslek lisesi mezunu olabilme imkanı...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA

Merhaba,Zümre kardeşim,açıköğretim fakültesi ile ilgili üzgünüm ki sizi bilgilendiremem,açıköğretim lisesi ve ilköğretim okulu sadece uzmanlık alanıma giriyor,esen kalınız....

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA

Merhaba, Bülent Yalçın Bey, telafi eğitimi ifadesiyle sorduğunuz konu Mesleki Açıköğretim Lisesi kayıtları diye geçer,düz lise mezunu olan kişiler de kayıt yaptırabiliyor,ancak yüzyüze eğitime devam mecburiyeti var,ayrıca 1,5 yıl değil takriben başarınıza,mesleki alanınıza ve devam sürecinize de bağlı olarak 3 yıl sürmektedir,ikinci bir lise diplomasına hak kazanmış olursunuz,bir avantajı mezun olduğunuz mesleki alanın önlisansına sınavsız kayıt yaptırmak,bir diğer avantajı da m.e.b. in düzenlemiş olduğu kurslarla sertifika alarak usta eğiticilik misali meslek dallarında çalışmaktır...

zeynep71

merhabalar açıkögretim lisesinde diğer alanların kredileri fazla bildigim kadarıyla alan kredisini tamamlamayınca mezun olamıyorsun.onun için alanım genel kültür kitabı kullandım değiştiremem heralde sorularımı cevaplandırdıgınız bilgi verdiginiz için çok teşekkür ederim iyi günler

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA

Merhaba,Zeynep,evet senin de belirttiğin gibi genel kültür haricindeki alanlarda mezun olabilmek için alan kredisi sınırını aşmak gerekmektedir,genel kültür alanı sözel alana girmekte sözel olarak tercih yapabilirsin,kitabını bürondan değiştirebilirsin,durumu izah edersen sorun olmaz, ya da www.aol.meb.gov.tr adresindeki kitap formatlarından da e- kitap olarak aynı kitapları temin edebilirsin,ayrıca bu adresde önceki yıllarda çıkan sorular da yayımlanmaktadır,başarılar diliyorum...

zeynep71

A.Ö.L ilgili sorularıma cvp verdiginiz için çok tşk ederim inş okulu fazla uzatmadan bitirebilirim bilgilendirdiginiz için tşk ederim iyi akşamlar

Üye
    senem Avatarı

Son Giriş
    10.07-2015
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    fethiye -mugla

senem merhaba

Merhaba İPEK,cigim benim sana sorularım çok olucak galiba canım.bende açıl lise okuyorum 3 oturum sosyal blümünden okudum sonra karar degiştirdim genel kültüre geçtim bölüm olarak bu bi sorun teşkil edermi-1
    2-benim sene olarak 4. yılım ama oturum olarak 6. oturuma giricem sınavlar için bunda belli bi sene yada oturum süresi varmıen fazla ne kadar girebilirim ben 4 yıllık liseyi okuyorum bu arada
    bide kaç krediyle bitiricem toplam olarak onuda tam olarak bilmiyorum benim şuanda 80 kredim var
    dedim ya arkadaşım benim sorularım çok kusura bakma
    şimdiden teşekkürler.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

MELEKDERYA

merhaba,senemcim,öncelikle sen oturum ifadesiyle dönemi kastediyorsun,açık lisede oturum demek sınav bölümlerine verilen bir ifadedir,sen üçüncü dönemden itibaren genel kültür alanına geçmişsin bunun sana tek faydası alan kredisi için 80 krediyi tamamlama mecburiyetinin olmamasıdır ancak össye hazırlanıyorsan sosyal bilimler veya tm alanı tercih açısından senin için daha avantajlı olacaktır,açıköğretimde 12.döneme kadar öğrencilik haklarından faydalanabilirsin ancak 12. dönemden sonrasında sadece okuma hakkından faydalanırsın yani öğrenciye tanınan indirim,paso,öğrenci belgesi gibi haklardan faydalanmazsın ama okuma hakkın sınırsızdır,istediğin kadar okuyabilirsin,nitekim 15 yıldır okuyan öğrencilerimiz bile var liseler artık 4yıla çıktı biliyorsun,sen de 4 yıllık sisteme tabiysen toplam 192 krediyi tamamlaman ve ortak derslerinin tamamını vermen şartıyla mezun olabilirsin,6. döneminde okuyan bir öğrenci olarak 80 krediyi toplamış olman da güzel,fena değil, artı parantez bilgi olarak da sınav yerleriniz önümüzdeki günlerde www.aol.meb.gov.tr adresinde duyurulacaktır,başarılarının devamını dilerim... saygılarımla...

Üye
    13_Sair_Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Teker
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Blog Mesajları
    1

13_Sair_Bey

ben işletme mezunuyum yeni başlayan
    yada hala okuyan arkadaşlara tavsiyelerde bulunurum isteyen olursa.
    iletişim hainde cevap verilir.saygılarımla

Üye
    RİCH Avatarı

Son Giriş
    26.06-2013
    Saat
    10:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara

RİCH

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ahmet bey Mrb işletme 3. Sınıf öğrencisiyim bana 6 tane hazırlanmam için kitap verdiler. Ben kitaplara bakıyorum ama bir türlü anlayamıyorum.bilgiler çok ağır geliyor bana ne yapabilirim nasıl bir çalışma yöntemi uygulayabilirim. Teşekkürler.

Sayfa 1 / 129 123451151101 ... SonSon