Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    eylmz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:45
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    24 yıllık tip 1 diabetli olarak hiç bir komplikasyon yaşamadım çok şükür. 9 yaşında insülin enjektorleri (o zamanlar pen kalem falan yoktu ) birde sizler hatirlarmisiniz bilmem ama benedik mavisi ile isitilarak şeker ölçümü yapılan bir dönem...Eğitim açısından sıkıntı yaşadım sadece 3 ayda bir ankaraya kontrollere gidip gelmek yipratici oluyordu belki.22 yaşında evlendim ve şimdi dünya tatlısı iki evladım var .Hamilelik doğum sonrası Hipoglisemi zorladı biraz ama şikayet edilecek boyutta değil tabi.Çocuklarım da çıkma ihtimali % 2 ihtimal biliyordum ama benim için korkunç bir ihtimal yeni doğan bebegime insülin başlama fikri ama sonsuz şükür olsun ki ikiside son derece sağlıklı..Bu arada diyabet sertifikalarim var ve nerde bir eğitim olsa giderdim Bilinçli bir diabetli olarak hayatımı idame ediyorum 0 sıkıntı ��

Üye
    bekir74 Avatarı

Son Giriş
    26.12-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 yıllık şeker hastasıyım 11 yaşında yakalandım bu hastalığa çocuk aklı işte yediğimi içtiğime dikkat etmedim.gelişmedi vicudum böbrekler iflasın eşiğinde damar sertliği mevcut. ve hala kendime dikkat etmiyorum . etmem için bi sebep kalmadı çünki ne bi iş verenim oluyor ne elimden bi iş geliyor ne beni seven oluyor . şekerin yarattığı sinir yüzünden ailem ve çevremdekilerde bir bir uzaklaşıyor soğuyor benden. tek kurtuluş bir an önce ölmek.

Üye
    MATADOR2 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZCAN
    Son Giriş
    04.02-2017
    Saat
    04:23
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

9yıldır tip 2 yimsol bacagımı kaybettim şimdi budanacak agaç gibiyim ama inancımı kaybetmedim hepbir İMTAHANDAN GEÇİYORUZ rabbim bizide böyle imtagan ediyor bunada şükredelim beteri beteri vardır

Üye
    GÜLEYDA Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLSÜM
    Son Giriş
    30.01-2017
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyabetime hala alışamadım ilaca bağlı tip 1 diyabet bir yıl oldu ama hala alışamadım ve moralim çok kötü 30 ünite ünsilin ile başladım tabi insülini çalışıyorum iş yerinde okadar problem olmasada yok ara öğün yap yok yolda ölç yok durakta iğne yap derken çileden çıktım ve hepsini attım çöpe atan sen mısın yeniden başaldım hiperglisemi sanırım tam bilmiyorum ama çok düşük şekerim var ani düşüş ani çıkış 50 ye düşüyor 500 e kadar çıkıyor. sarkoidoz hastasıyım 16 yıldır hastalığıma alıştım ama diayebete alışamadım sanırım. istediğimi yiyemiyorum zaten yiyemiyordum şimdi iyice kısıtlandım bu konuda.gece ve gündüz ayrı ünsilinler kullanıyorum artı ilaç ta var ne zaman biter bu kabus bilmiyorum rabbim herkese sabır versin...

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    0

Yıl 2012 aylardan Aralık
    Yirmilik dişlerim inanılmaz ağrı yapmaya başlamıştı.Bende en nihayetinde çektirmek için bir çene cerahına gittim.
    Beni diş çekmek için sandalyeye oturtup bir doz uyuşturucu ilaç verdi.
    Bi süre geçtikten sonra dişi çekmeye başladı fakat bi terslik var.
    Diş çekilirken inanılmaz ağrı hissettim,sanki hiç uyuşmamış gibiydi.
    İkinci doz,üçüncü doz derken bir türlü uyuşmadı.
    Daha sonra ameliyatla çekmeye karar verdi.
    Neyse ameliyat için gün aldım.
    Bir gün öncede gidip ameliyat için kan verip,tahili yaptırmam istendi.
    Sabah aç karnına gidip kan verdim.
    Öğleden sonra sonuçları alabileceğim söylendi.
    Sonuçları aldığımda sözlerime inanamadım.
    Glukoz kısmı siyah ve karşısında 270,HbA1c kısmında ise 10,5 yazıyordu.
    Başımdan aşşağı kaynar sular döküldü tabi.
    Hemen tedaviye başladık,ilaçlar vs derken bugünlere geldik çok şükür.
    Doktorum,bu hastalıkla yaşamayı öğrenirsen ömrün uzar demişti.
    Bizde onun için çabalıyoruz bakalım.

Üye
    bio88 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Yil 1990 antalyada tatildeyiz 2 yasindayim ve altimi islatmisim bol bol birde halsiz keyfsiz bi cocuk zaturre gecirip olumden donmusum ve benim pankreasi vurmus yuksek ateş 28 yasindayim 26 yillik yol arkadaşım var birbirimize olabildiğince iyi bakmaya çalışıyoruz son on yildir pompaya gectim en azından daha esnek bir yasam hepimize gecmis olsun canlar

Üye
    ayliin Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şaka maka benim de diyabetle 6. yılım dolmuş. daha öncesini hatırlayamıyorum. tek hatırladığım o diyabetli olup da bilmediğim berbat dönem! idrarı tutamama, deli gibi yemek yiyip, su içme, sapsarı bir ten, sürekli uyuklama hali... 3-4 yıldır pompa kullanıyorum etkin kullanamasam da diyabetimi çok çok iyi yönetemesem de hep bi çabalama hali mevcut :/

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12