Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 4 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 SonSon
Toplam 85 mesajın 46-60 arasındakiler
Engelli Yasa Tasarısı hazırlanıyormuş!! Haberi olan var mı!?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

basays

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    tolgahan kardeş 100 de 100 oran önemli değil. Bakım parası almak isteyen kişi özür oranına değil, rapor daki ağır özürlü kısmına bakmalı. ağır özürlü evet yazıyorsa bakım parası için başvurabilir.
    ağır özürlü -hayır yazıyorsa başvurma hakkı yoktur. Bakım parasını ağır özür kısmı belirler. Görme ya da konuşma ya da yürüme engelli önemli değil , böyle bir sınıflandırma yok. sadece rapor da önem arz eden kısımda budur. kanun bu . Değişmeli mi değişmemeli mi ayrı bir konu
    malesef doktorların yapacağı bir şey yok.
    Size ağır özürlü evet diyemezler maalesef..
    Ellerinde oranları var..

TOLGA_HAN

Basays zaten bende orandan bahsetmedim ki benim rapor oranınım 100 de 64 ve baştan sona saçmalıktır bu ağır özürlü ibaresinin belirlenmesini kim yaptıysa saçmalamış soruyorum sana gözleri hiç görmeyen bir engelli tuwalatini nasıl temizleyebilir kendisi nasıl traş olabilir alışverişini hastanesini VS.. bir çok işini nasıl yapabilir görme engelliyi ağır engelli olarak görmeyen bir rapor düzenlemesi baştan sona saçmalıktır ben bundan bahsediyorum
    benim her sene gözlerimden muayene olmam lazım eğerki yanımda birisi olmazsa gidemem sence bunlar bakıma muhtaçlık değilmi kimse kusura bakmasın hayat sadece tuvalet ve banyodan ibaret değil benim yürüme engelliden ne farkım var bir yere gideceğim zaman yanımda birisi olmazsa tuvalet ihtiyacımı bile gideremem
    HAA ŞU MANTIKTADA OLABİLİR SEVGİLİ YETKİLİLER DIŞARIDA NE İŞİN VAR ZATEN KÖRSÜN EVİNDE OTUR HİÇ BİR SORUN YAŞAMAZSIN DİYE DÜŞÜNÜLÜYORSA O ZAMAN HAKLILAR SEVGİLİ YETKİLİLER

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Riera

Gelişme yok sanırım, siyasilerce yine propaganda malzemesi yapılan bir konu olarak kalacak kısa vadede.

lado

Emeklilik ile ilgili bir yasa çıkarsalar, 15-18 yıl çalışıp 25 yıl üzerinden emekli etseler iyi olmazmı arkadaşlar. Bunuda engelli yasa tasarısına eklesinler.

Muzo

istedikleri, kadar yasa çıkartsınlar. "BOŞ" neden? çünkü samimi değiller. sadaka,fitre,zekat istemiyoruz. sadece insnai olan hakkımızı istiyoruz. ben bir iştime engelliyim kendimce bir sorunumuzu yazacağım. iştimeyi gerektiren nedir? işitme cihazı, bir hasta için en iyisi olmalı en iyisi ne kadar? 4,000 ile 6,000 arası, devlet ne kadar karşılıyor? 300 tl!!! hassiktirrrrrrrrrrrrr. engelliye insan gözü ile baksa onun sosyal yaşamın içinde tutar. TV'lere işitme engelli hakları var tüm yayınlarınız alt yazılı olmak zorunda. İsteyen kumanda ile alt yazıyı aktifleştirir vs vs Gsm operatörleride aynı. bu istekler ve ihtiyaç nedir ki? hiç birşey değildir basit işler. ya diğer engelli kardeşlerimiz? bir bedensel eneglliler? yakınlarımda var evden çıkamıyor.! siz yasadan bahsediyorsunuz... dönem dolap gibi dönüp duruyorlar bir yasa çıkartırlar mevzuatı rezillik!!!!!!!!!!!!!! 10 kişi okur 10 mana çıkartir.. 10 kişiye daha sorsarsın emin olamazsın.!! rezillik

Riera

Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB17 dk
    3 Nisan'da Sayın Başbakanımızın katılımıyla Kamuda Engelli İstihdamını Değerlendirme Toplantısı da yapacağız.

.................................................. .................................................. ..................

Sayın bakan bugün hep engelli istihdamı ve engelli hakları konusunda tweet atmaya başlamış attığımız mesajlar işe yarıyormu nedersiniz arkadaşlar
    O zaman mesajlara devam lütfen, 2 dakikanızı ayırıp sizde sn.Fatma ŞAHİN e ortak sorunlarımız hakkında tweet atınız..

asusosmanlı

eren;

ben ve benim gibi polio sekeli engeli olan kişilere sağlık kurulunda % 40 dan aşağı oranlar veriliyor. engelli iken sağlam statüsünde oluyoruz.

bu sorunun düzeltilmediği gibi , % 40 oranından aşağı raporu olan kişilere yeni formülde geliştirmiyorlar.

örnek ; % 30 oranına sahip olan kişinin çalışma yılı , sigorta primi, emekli olacağı zamanı

% 25 oranına sahip olan kişinin çalışma yılı , sigorta primi, emekli olacağı zamanı

% 20 oranına sahip olan kişinin çalışma yılı , sigorta primi, emekli olacağı zamanı

v.s.. gibi bir yerleri düzeltirken , bir yeri yıkmamak lazım. maalesef şuanki sağlık kurulunda uygulanan yönetmelik resmen " BİÇİYOR"

adını bilmediğim rahatsızlıklar ve bu engeli olan kişilerede mutlaka haksızlık yapılıyordur. bunların tespit edilip "GENEL BİR BAŞLIK " adı altında mutlaka 10.maddelik dokümana yazılması lazım....

saygılarımla...

TOLGA_HAN

Engelsizce ben tasarı filan bilmem kanun çıkarsa inanırım onun haricin yazılan ve çizilenlerin aslı yoktur sadece tasarı olarak kalır hepside boş laf bence engelliler için yeni çıkan 2022 kanunu incele bi istersen bizim için artı mı eksi şimdiki çıkacak olan kanunlardan artık korkuyorum az da olsa birşeylerden faydalanıyoruz onuda tüm iptal etmezlerse iyidir

mefo Engellilere yeni haklar getiren yasa çıkarıldı mı?

arkadaslar iki üç gün önce engellilerle alakalı bir yasa geçmiş yanlış anlamadıysam , bu yasa ne gibi haklar getiryor engellilere ? teşekkür ederim....

SiyahPelerinliAdam

Gerçekten bakanlar kuruluna verilmiş böyle bir yasa tasarısı var mı? Yoksa herzaman olduğu gibi reklamını yaptıkları ama icraata geçilmeyen bir çalışma mı? Örneğin ÖTV muafiyeti kapsamında dizel araçlarda motor hacminin 1.9 Litre ye çıkarılacağı ile ilgili haberler dolaşıyor ancak resmi bir açıklama yahut dayanak yok? Bunlar sadece söylenti mi? Yoksa gerçekten böle bir şey var mı?

seranko

Her zamanki gibi herşey masa başında lafta lak lak .... Hükümetin yediği bir nane yok.. Koskoca hükümet kendi çıkardığı yönetmelik ve genelgeleri hiçe sayıyor ve kanunları al aşağı ediyor.. Kanunlar herşeyin üzerindedir... Sayın efendiler bol bol toplantı yapıp şak şakçılara kendilerini alkışlatmak yerine delikanlı gibi otursunlar masaya adam gibi sorunları çözsünler.. Önce kendi bakanlıkları arasındaki sorunları çözsünler sonra da bizlere dönüp "YA ARKADAŞLAR BİZLER KENDİ ARAMIZDAKİ PROBLEMLERİ AŞTIK... ŞİMDİ SÖYLEYİN BAKALIM SİZLERİN SIKINTISI NEDİR ?" diye sorsunlar ... Özürlüler ve buna bağlı emeklilikler hakkında sorumluluk ve yetki sahibi her bakanlık kendi kafasına göre takılıyor.. Bir Allah'ın kulu da çıkıp HEY SEN NE YAPIYORSUN KARDEŞİM demiyor.. Kraldan çok kralcının olduğu bir ülkede bu tür olumsuzluklar artık normal sayılıyor.. Al sana en son çıkan 30 Mart tarihli yönetmelik... Bunu ben mi çıkardım.. Madem eskisinin aynısıydı da neden 14 ocak tarihli yönetmelik iptal edildi.. Canları sıkıldıkça yönetmelik mi hazırlıyorlar.. Yoksa copy paste yapmak ve gebelikleri oldukları insanların gönüllerini hoş tutmak için yalakalık mı yapıyorlar merak ediyorum.. Sonra da Ali TEZEL efendi çıkıyor öyle değil böyle.. Lan koskoca Devlette Ali TEZEL gibi bir insan yokmu da memlkette herşey Ali TEZEL'e endekslenmiş halde.. Yazıklar olsun hepsine...

Riera

Mevzuattaki özürlü sakat ibarelerinin yerini engelli kelimesinin alması dışında değişen ne var bu kanunda?

SiyahPelerinliAdam

Son 1-2 gün içerisinde medyada çıkan haberlere göre taslak başbakanlığa gönderilmiş ve Haziran ayı içerisinde yasalaşması hedeflenen yeni düzenleme, olarak bahsediliyor...

TOLGA_HAN

Hani bakım maaşı alabilmek için raporlardaki ağır engelli olma şartı kalkacaktı. Bir sürü laf kalabalığı yapmış. Sakat özürlü ibarelerini kanundan kaldırmış. Çok öenemli bir iş yapmışsın bravo sana. Yine herşey söylentide kaldı malesef yeni çıkan kanun hepmize hayırlı olsun özürlü olmaktan kurtulduk artık engelli olduk. Bütündertlerim sıkıntılarım bitti. Artık ne yazacağımı bilmiyorum acaba engelli olarak dünyaya geldiğimiz için bir mi suçluyuz. Hiç bir işimiz rast gitmez mi bizim. Biz ölmüşüzde ağlayanımız yok. Yeni çıkan kanun yada kanunsuzluk hepimize hayırlı olsun.

Riera

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Haydi twitter ve sosyal medyada sesimizi duyuralım ilgililere, mesela engelliler koordinasyon merkezi başkanı Adıyaman milletvekili Murtaza YETİŞ beyefendiye taleplerimizi iletelim twitter adresi https://twitter.com/murtazayetis

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 4 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 6 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye