Panthera: Dünyanın en hafif aktif sandalyeleri dünyanın en iyi fiyatlarıyla Türkiye'de!
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler

Cenaze nedeniyle mazeret izni verilme prosedürü..?

Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
  1. #1
    Üye
    Üyelik Tarihi
    05.09-2008
    Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    204

    ikitisatcı Cenaze nedeniyle mazeret izni verilme prosedürü..?

    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    baba ,mın amcası,halası vs. baba tarafından birinin vefatı halinde mazeret izni alınabilirmi amir vermek zorundamıdır 3.derece akrabaya kadar vermek zorundamıdır izin..

  2. #2
    Üye
    Üyelik Tarihi
    20.02-2012
    Son Giriş
    19.01-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    278

    asadas05

    Sadece 1. derece yakınların vefatı halinde 3 iş günü izin hakkın var. 2.ve 3. derece akrabalar izin dışında kalıyor, izin kullasanız yıllık izinden düşülüyor.

    bilginize.

  3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
  4. #3
    Üye
    Gerçek Adı
    yakamoz
    Üyelik Tarihi
    06.03-2007
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    158

    yakamoz06

    8- 657 sayılı yasanın 104. maddesinde yapılan değişiklikle, erken doğum halinde doğum öncesi kullanılamayan doğum izni doğum sonrası izne eklenecektir. Babalık izni süresi 10 güne çıkarılmaktadır. Doğum sırasında anne ölürse anaya tanınan izin hakkı babaya verilecektir. Evlenme veya ölüm halindeki izin süreleri 5 günden 7 güne çıkarılmıştır. Kayın peder, kayın valide ve kayınlar ölünce de 7 gün izin verilecektir. Bu maddede yapılan en önemli düzenlemelerden bir tanesi süt izninin doğumdan sonraki ilk 6 ayda günde 3 saat, ikinci 6 ayda günde 1.5 saat olarak düzenlenmesidir.


    Torba yasayla bu değişti bilginize...

  5. #4
    Üye
    Gerçek Adı
    @vni
    Üyelik Tarihi
    19.08-2007
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    2.667

    Anti Oksidan

    1. derece olmayan yakınların vefatı halinde yasal izin hakkınız yoktur, ama istek halinde mazeret izni kullanmanıza kimse karışamaz... Mazeret izni alıp cenazeye katılabilirsiniz.

  6. #5
    Üye
    Gerçek Adı
    yakamoz
    Üyelik Tarihi
    06.03-2007
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Mesaj
    158

    yakamoz06

    Avni bey

    Kayın peder, kayın valide ve kayınlar ölünce de 7 gün izin verilecektir bu torba kanunla yasalaştı 1. derece diye bişey sözkonusu değil yani.. Yani medeni kanundaki usul- Füru meselesi varya eşlerin yakınları onlarıda yasaya aldılar.

  7. #6
    Üye
    Gerçek Adı
    @vni
    Üyelik Tarihi
    19.08-2007
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    2.667

    Anti Oksidan

    Yakamoz;

    "Kayın peder, kayın valide ve kayınlar ölünce de 7 gün izin verilecektir."

    Bu cümle biraz muallak bence..

    Kayınpeder ve kayınvalideyi anladık da "ve kayınlar" derken nereye kadar kapsıyor..

    Hem arkadaşımız 3. derece akrabasından bahsediyor,

    Baba tarafından 3. derece akrabasına da 7 gün izin alabilecek mi?

  8. #7
    Üye
    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    25.04-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Mesaj
    2.092

    kazazede

    İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    B) Memura, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hâllerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir.