+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Öğretmenim. Bir raporla beni görevden aldılar. Ne yapabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

firdevs yılmaz Öğretmenim. Bir raporla beni görevden aldılar. Ne yapabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    sevgili admin,ben 16 yıllık öğretmenim.Bipolar affektif bozukluk tanısı ile ilaç tedavisi alıyorum.Bu zaman kadar bir çok okulda görevımı ıyı bır sekılde yaptım.son okulumda okuldakı meslektaslarla problemlerım oldu.bunun üzerine milli eğitime şikayette bulundum.bunun sonucunda benden 1 yıllık ruh vesınır hastalıklarında psikiyatrı kontrolu ıstendı.Bir yıl sonunda hastane ilaçlarını düzgün kullanmadıgı ve işgörü olamadıgı için aktif öğretmenlik yapamaz raporu verdi.okulumdan bu raporu bıldırır bır zarf evıme postalandı.Ben MESLEĞİMİ SEVIYORUM.BU SEKILDE GOREVDEN ALINMAK İSTEMIYORUM.bUNA itirazım olabılırmı?çok kötü hissetmeme neden oldular kendımı..yıllardır verdıgım emeğimi bu şekılde görevımı sonlandırmalrını kaldıramıyorum.ne yapabılırım..?

ayrıca ben ilaçlarımı düzenli kullanıyorum..bır yıl boyu her ay benı farklı dr lar gördü ve her ay bes dakıka bıle surmeyen bı gorusme ıle bu karara vardılar..

Lâ Tahzen

Allah yardımcın olsun ama çok yıpratma kendini.Bunda da vardır bir hayır...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

firdevs yılmaz

bipolar affektif bozukluk tanısı olan öğretmenlik yapamaz die bi ibare varmıdır?heyet kurulu raporu yapamaz dediğinde buna itiraz edılebılırmı,baska bı hastanden tekrar rapor isteğim olabılırmı?

OturanBoğa

Çok geçmiş olsun. Dilerim kısa sürede mesleğinize geri dönebilirsiniz

"Şu kişiler öğretmenlik yapamaz" diye sabit bir durum söz konusu değil. Bence yapmanız gereken şey derhal konuyu mahkemeye taşımak ve karara itiraz etmek olmalı. Mahkemeden önce yürütmenin durururulmasını talep edin... Adli Tıp veya bir Hakem hastanesine sevk edecektir sizi mahkeme. Süreç sonunda mesleğinize geri dönüp dönemeyeceğiniz belli olur.

Aslında o rapora karşılık il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz etmek de mümkün ama, sanırım mahkeme yolu daha doğru...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

cilginfizikci

canım geçmiş bak çok üzüldüm..inşallah geri dönersin..

Üye
    Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

biyo

Bence ilk iş olarak sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermek yanlız durumundan emin olman gerek sakın olmakta fayda var çünki bu durum tam sinr bozucu bir durum bir sonuç çıkmasa mahkemeden başka yolun yok öyle kolay olmaması gereken bir durum

OturanBoğa

Evet, aslında il sağlık müdürlüğüne de itiraz edilebilir yeni bir rapor verilmesi için, ama idari bir karar olduğu için, o karara karşı dava yoluna gitmek çok daha doğru bir karar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

hasankrmn

Idari mahkemeye başvurun bence.bildiğim kadarı ile mahkemeye başvurmak için süre sınırı var.zamanını geçirmeyin...

MeTePe

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Yanlış anlaşılmayacağını düşünerek bir kaç şey söylemek istiyorum.

Bipolar Manik Depresif Bozukluk oldukça ciddi bir sağlık sorunudur. Kontrol altında değilse veya ağır seyrediyorsa hem kendisi, hem çevresindeki kişiler için tehlike arz edebilir.

Bu şartlar altında, kontrol altında olmayan Bipolar bozukluğu olan kişilerin bazı meslekleri yapması gerçekten sıkıntılı bir durum olur. Bunlar; askerlik, polislik, öğretmenlik, doktorluk vs. gibi kritik mesleklerdir.
    Arkadaşımızın durumunu bilmesem de, heyetin bir insanın meslek hayatıyla ilgili karar verirken özensiz davranacağını düşünemiyorum.

Ancak; öğretmenlik yapamıyor olsa dahi idari görevler yapamayacağı anlamına gelmeyecektir. Bu konuda değerlendirilirse daha yerinde olacaktır. Sonuçta MEB prsonelidir. aktif öğretmenlik olmasa dahi görevlendirilebileceği çok sayıda yer mevcuttur.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye