+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
İşyerimin baskısını BİMER'e şikayet ettim. Hakkımda soruşturma başlatılır mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

fatihim İşyerimin baskısını BİMER'e şikayet ettim. Hakkımda soruşturma başlatılır mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Arkadaşalar ben 6 aydır mebde engelli memur olarak çalışıyorum. Cumartesi pazar dahi çalıştırdılar. 6 aydır sürekli ilçe tarafından üzerimizde bir baskı var sapa sağlam adamlarsınız çalışacaksınız deniyor ilçe milli eğitim müdürü tarafından.
    kronik astım bronşitim var hiper tansiyonda var. en son olarak okul bahçesininin karını bize kürekle temizlettiler.
    ben işe başladığım tarihte özür oranı yüzde 42 idi şimdi ise yüzde 52. ben bütün yaşadıklarımızı bimer e yazdım. bana hakkında makam atlamadan soruşturma açarlar ve işinden olursun deniyor.

bu şartlarda bana soruşturma açılabilirmi.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

Arkadaşım ilk sorununu okul müdürüne bildirecektin okul müdürü olumsuz yanıt verir ise ilçe mem e gidecektin oradan da olumsuz yanıt aldığında il mem e gidecektin.. Direk bimer e yazmak sakıncalı bir durum diye düşünüyorum..
    Meb de hizmetli kadrosunda çalışan eneglililer zor şartlarda çalışıyor bunun çok tartışması oldu şu linkte detaylı olarak inceleye bilirsin.
    Hizmetli kadrosunda göreve başlayan arkadaşlar ne tür görevler verildi?

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

fatihim

ben okul müdürümüze astım bronşit raporumu sundum.raporumda tozlu ve mikloplu alnda çalışması sakıncalıdır yazıyor.ayrıca raporumda göğüs hastalıkları uzmanı olan yerde çalışması uygundur yazıyor. buna rağmen hiç bişey yapılmadı 11 sınıfın ve 2 katın temizliği bana verildi.ilçe ile konuşmamız ise imkansız.çünkü ilçe meb müdürümüz defalarca siz sapa sağlam adamlarsınız çalışacaksınız dedi. ile ilettik ildeki yetkilisi ise bu adamların arkası sağlam katlanacaksınız dedi.kaymakama çıktım anlattım ama hiç bişi değişmedi.odamızda bulunan koltuğa ayak izi değmiş.ilçe meb müdürü direk başına giderek beni çağırdı ve bana kaldır ayağını bu ayak izi seninmi bakacağım dedi neye uğradığımı şaşırdım ben askermiyim acaba dedim .kaldırdım ayağımı baktı senin değil vs burda uyumaya gelmediniz çalışacaksınız gibi bi sürü laf söyledi.son çare bimeri gördüm.

BaY_Cin

Devlet Memurları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği'nin 125. maddesinde belirtilen "Usulsüz Müracaatta ve Şikayette Bulunmak" başlıklı fiili suça istinaden "Uyarı" cezası alırsın.

Sana ve şuan devlet memuru olarak çalışan tüm herkese burdanda şunu söyleyeyim; kimsenin o zaman seni işten atarlar yok görevine son verirler gibi yorumlarına kulak asmayın elinizin altında yönetmelik var kanun var madde var açıp bakın kimsenin asılsız yorumlarına aldanmayın.

Hakkında soruşturma açmazlar, işlediğin suç belli savunmanı isterler, eğer savunmanı isteyeceklerse verirler sana bi sarı zarf, bu suçu işlediğinden dolayı 7 gün içerisinde savunma yapmanı isterler. İlk kez veya bundan önceki iyi yada kötü tutumundan dolayı işlediğin suçun bir üst yada alt derecesine karşılık gelen cezayıda verebilirler.

Senin işlediğin suç belirttiğim maddeye karşılık geldiğinden "Uyarı" cezası verilir. Savunmanı yazarkende sana tavsiyem kimseye gidip bişey sorma aç biraz kanun madde karıştır oku bilgi edin.

Lâ Tahzen

bende kanun yönetmelik yazıp dilekçemi okul müdürüme vermiştim.oradan üst yazıyla il mem'e gitmişti.buna rağmen il memden 'bakanlık seni görevden alır'diye tepki gördüm.dilekçemi geri çektirdiler bu sebeple korkutarak.meb gibi bir kuruma bağlı çalıştığım için artık nefret duyuyorum.engelli personele ne saygıları nede merhametleri var.birde milli eğitim bakanlığının içinde yaşanıyo bunlar.

fatihim

ben kanunları çok araştırdım bimer bilgi edinme merkezi olarak geçiyor.buraya yapılan tüm müracatlar saklı tutulacaktır kimseye kimlik bilgisi verilmeyecektir diyor.Ancak benim korkum ilçe meb müdürümüz 4 yıllık sınıf öğretmeni 28 yaşında bir miletvekilinin yakından akrabası okulda 27 öğretmen var hepsi aynı konulardan baskıdan şikayetçi.siyasi gücüyle bizi ezebilir.zaten il mebden biriside adamın araksı kuvvetli ne yapalım dedi bana .ama başladım sonuna kadar gideceğim.onun vekil akrabası varsa garibin allahı var.

BaY_Cin

Kim dedi sana bimer bilgileri gizli tutuyo diye. Bimerin çalışma mantığını biliyomusun, senin oraya şikayet niteliğinde yazdığın dilekçen kimi nereyi ilgilendiriyosa silsile yoluyla oraya kadar gidiyo. Sanal ortamda gereksiz yazışma yada bekleme süresini en aza indirgeyebilmek adına böyle bi sistem geliştirildi.

Sen bağlı bulunduğun okulu yada ilçe müdürlüğünü şikayetine konu ettin diyelim, senin o şikayet dilekçen ilçe müdürlüğüne kadar gönderiliyo, ilçe müdürlüğündeki görevli kişi gelen gönderiyi inceleyip sisteme gerekli cevabı giriyo, ve bimer sana cevap vermiş oluyo, o yüzden ilçe müdürünün, okul müdürünün bu dilekçeden haberleri vardır.

iskocyalim

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Bu Milli Eğitim bakanlığında çalışanların insanlığı yok ben bunu bilir bunu söylerim.Engelliymişsin sorun değil onun açısından iş yürüsünde nolursa olsun. Türkiyenin neden bu durumda olduğunu neden geliip büyük bir devlet olamadığını yeni anlıyorum Eğitim sistemi yokki bırak eğitim sistemini insan gibi insan yok

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye