Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 77 mesajın 1-15 arasındakiler
Engelli Memur maaşları en az ne kadardır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

KARBEYAZ09 Engelli Memur maaşları en az ne kadardır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Engelli Memur maaşları en az ne kadardır?

Engelli olarak özel sektörde mi iyi maas var Kamu damı?

bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. kamuda calısan arkadaslarımız memur maaslarınızı yaklasık olarak yazıp bizi aydınlatabilirse sevinirim.

özel sektörde aldıgım maas: 1070

Üye
    Gerçek Adı
    Aşır Can
    Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Altındağ

sagopa66

engelli memur diye bi ayrım yokki. en düşük memur maaşı bile 1100 Tl

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

MELEKDERYA

Evet engelli memur diye bir ayırım kamuda sözkonusu değildir,normal memurlarla aynı statüdeyiz...Maaşlar derece ve kıdeme göre değişmektedir en az maaş 1100 liradan başlar..

KARBEYAZ09

bana dedilerde engelli memurlar daha iyi maas alır diye oyuzden öle yazdım. normal memur maası nedir o zaman öyleyse.

BaY_Cin

Derece - Kademe - Kıdem yılına göre, eş ve çocuk yardımı, eğitim durumu bu hususların hepsi maaşta farklılık yaratır.
    Eş ve çocuk yardımı olmadan normal lise mezunu bir devlet memurunun işe yeni başladığını varsayarsak alacağı maaş 1.100 TL veya 1.150 TL olur. Bahsettiğim diğer durumlar hasıl olduğunda cüzi bi miktarda olsa maaşta farklılık olur.

multeci

Özürlülerin ücretlilerinin vergilendirilmesinde, özür derecelerine göre, Gelir Vergisi Kanunu’nda sakatlık indirimi olarak tanımlanan indirim uygulanıyor.
    Çalışma gücünün asgari yüzde 80’ini kaybetmiş bulunan ücretli birinci derece, asgari yüzde 60’ını kaybetmiş bulunan ücretli ikinci derece, asgari yüzde 40’ını kaybetmiş bulunan ücretli ise üçüncü derece özürlü sayılıyor.
    Özür derecelerine göre 2009 yılında uygulanacak aylık indirim tutarları da yüzde 12 oranında artırıldı. Buna göre 2009 yılında;
    Birinci derece özürlüler için 670 TL,
    İkinci derece özürlüler için 330 TL,
    Üçüncü derece özürlüler için 160 TL,
    indirim uygulanacak. Başka bir anlatımla, ücretlerinin vergi matrahından indirilecek.

Yani;

Gelir Vergisi Kanunun göre; çalışma gücünün yüzde 80’ ini kaybeden hizmet erbabı birinci derece özürlü olarak kabul edilmektedir. Birinci derece özürlü vergi indirim hakkı alması halinde, her ay vergilendirilecek ücretten 670 TL(2009 için belirlenen had) düşülür. Yani vergilendirilmez. 670 TL nin vergisi kadar her ay eline fazla para geçer. Başka bir ifade ile, 2009 da her ay 100.50 TL fazla para alır.

dostadoğru

mülteci yüzde kırk olursa ne kadar alır? yüzde kaçını hesapamamız gerekiyor nasıl hesapladın ??

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Twitter Hesabım

officer

3.derece vergi ind.hakkı olan çalışanların maaşında 24.00tl artış olur..

multeci

Merhaba dostadoğru, Hesaplamayı ben yapmdım, internette araştırıken bulduğum bir yazıydı o, alıntı yazmayı ve kaynak göstermeyi unutmuşum özür dilerim ama İlker arkadaş cevap vermiş 24 lira alır.

dostadoğru

teşekkr ederim ilker abi sorun değil mülteci

sadocan76

slm melek hanım kafam iyice karıştı 1100 lira kamuda görev yapan engelli memur maaşımı oluyor

DJ_BORAN

Ben cevap vereyim arz ederseniz yaklaşık 5 aydır sağlık bakanlığında engelli memur olarak çalışmaktayım. Sınavı kazanmadan önce özel sektördeydim ve bana ortakma 1000 tl nin altında bir maaş veriliyordu. Su anda ki maasım 1100 tl (tEMMUZ ZAMMI HARİÇ) Bir de sağlık bakanlığında olduğumdan döner sermaye ödemesi almaktayım o da yaklaşık 470 tl civarında bir para ediyor ortama maaş 1500-1600 tl yi buluyor eeğr eğitim durumun yüksek ise ya da vhki kadrısuna geçiş yapanilirsen ki "Görevde yükselme denen bir olay var" O zaman 2000 tl yi geçer tabii bu yıolın rakamları bunalr önümüzdeki yıllarda ne olur bilmem amam durum budur.. Başka sorusu olan?

turkuaz06

en düşük memur maaşı 1.318 tl.net.o da işe yeni başlayan,bekar,hizmetli,ilkokul mezunu.

sedatmir

sağlık bakanlığında lisans mezunu bekar vergi indirimi almayan 4 aylık memur maaşı 980 maaş+450 döner sermaye yani 1.430 TL dir. önlisanla 2 lira lisemezunu memur ile ise 4 5 lira ücret farkı oluyor ona göre hesaplayın. en saf hali budur maaşın. ancak 3. derece vergi indirimi alırsan aylık 24 tl ,evli eşin çalışmıyorsa 130 tl daha,6 yaş altı her çocuk için 30,6 yaştan büyük her çocuk için ise 15 lira maaşına eklersin.dil tazminatıda aylık 25 tl dir.

turkuaz06

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    sağlık müdürlüğünde ,lisans mezunu,düz memur ile şef ne kadar döner alıyor.15 yıllık 3.derece 3.kademesindeki memur ile şef.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye