Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ZAFERKEN Memur oldum. Hizmet birleştirmesi yapmamın özlük haklarında bir faydası olacak mı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1997 ssk giriş 4700 gün prim var. 29.09.2016'da MEB'e hizmetli olarak atandım.Şimdi hizmet birleştirmesi yapsam bana maaş,izin v.s. konularında ne gibi artıları yada eksileri olur.

bukim77

bu konuyu bende merak ediyorum

pasini

aynıo sorun bendede var ama bu konuda bılgılı kımse bulmak zor kardeşim...

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    her yer

muzir

ben yaptım. hiç bir artısı yok. eğer ki ozelde doktor, hemşire, öğretmen olsaydınız devlete atandığınızda hizmet birleştirmesinde yıllık izinlerinde farkediyor. intibaktan dolayı. ama böyle meslekler dışındakilere intibak olmadığı ıcın hiç bir artısı yok. ama yapmanız yararınıza olur. emeklilikte bunlarla uğraşmayasın diye. cok uzun bir süreç cunku.

ysrkrdmr

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muzir Mesajı Gör
    ben yaptım. hiç bir artısı yok. eğer ki ozelde doktor, hemşire, öğretmen olsaydınız devlete atandığınızda hizmet birleştirmesinde yıllık izinlerinde farkediyor. intibaktan dolayı. ama böyle meslekler dışındakilere intibak olmadığı ıcın hiç bir artısı yok. ama yapmanız yararınıza olur. emeklilikte bunlarla uğraşmayasın diye. cok uzun bir süreç cunku.
    merhaba arkadaşlar bende 2008 de sigorta başlangıcım var aralıklarla tarım siğortası yaptırdım sonra sigortalı çalıştım aralıklarla ve toplamda 800 günüm falan var 2008 den bu yana bu sene ekpss ile devlete atandım memur olarak daha göreve başlamadım göreve başladığımda hizmet birşeştirmesi mi yapmam gerekiyor yani geçmişe dönük bu haklarım memuriyette sayılıyor mu nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

ZAFERKEN

O zaman görevde yükselmelerde teknisyen kadrosuna geçersem yaptırmam daha mantıklı gibime geliyor

selo46

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: muzir Mesajı Gör
    aynen doğru bir tespit. birşey daha ekleyim. daha önce kamu kurumunda çalıştıysan 10 yıl dolunca 20 günlük izin 30 güne çıkıyor.

Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Mersin

interka

maaş ve izinde bir artısı yok sadece emekliliğe faydası var

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:36
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir

habip50

kanunlar sürekli değiştiği için emeklilik zamanınıza yakın yapın derim. şuan için bir artısı zaten yok! ssk hizmetin emekli sandığına 3/4 gibi yansır.

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    her yer

muzir

@ysrkrdmr

800 gun icin hizmet birleştirmesine değmez. o yüzden emekliliğe yakın yap. bunu bana mebin maaş bölümü şefi söylemişti. benim primi sormadan önce söylemişti. primi duyunca yap dediydi. 3000 gune yakın primim vardı.

ha birde posta gazetesine mail atmıştım. Şu Şekilde ;

Soru: Doğuştan yüzde 48 işitme engelliyim. Vergi indiriminden de faydalanıyorum. Şubat 2005 de SSK girişim yapıldı. Ve Şubat2014'e kadar toplam 3284 gün prim yatırıldı. Mart 2014'te memur olarak atandım ve halen çalışıyorum. Hizmet birleştirmesi yaparsam dezavantajları, avantajlarıneler? Ve ne zaman yapmalıyım? Emekliliğime yakın zamanda mı?

Cevap: Hizmetlerinizi birleştirmek zorundasınız. Hizmetlerinizi emekliolacağınız tarihe kadar birleştirebilirsiniz. Erken birleştirmenizin de sizebir zararı olmaz, en azından bilgiler özlük dosyanızda hazır olur.

Ayrıca sigortalı çalışmalarınızdan 657 sayılı kanunun 36ncı maddesiuyarınca memuriyet hizmet sınıfınıza göre kazanılmış hak aylık derece vekademenize ilişkin intibakınızda değerlendirilecek süre varsa o da dikkatealınır (Örneğin; sağlık hizmetleri sınıfına tabi hemşireyseniz, özel sektördekiçalışma süreniz, kazanılmış aylık derecesine intibakınız yapılır.

Bu da maaşınızı artırır). 5510 sayılı kanuna tabi 4/c sigortalısı olarakemekli olmak için; 18 yıl sigortalılık süresi ve 4680 gün prim ödeme şartlarına tabisiniz. Memur olarak 1396 gün prim ödeyerek, toplam priminizi 4680 güne tamamlamanız şartıyla, 18 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız Şubat 2023 žte emekli olabilirsiniz.

ysrkrdmr

@muzir

cevabınız için çok teşekür ederim ağzınıza sağlık
    yani bu 800 günün bana faydası olur mu yoksa hiçbir faydası yok mu şuan hala sigortalı çalışıyorum atama işlemim gerçekleşene kadar da çalışacağım 2008 nisan ayı öncesi ve sonrası engelliler için bir yasa değişmiş tam olarak bilmiyorum ama sizce sigortamı durdurayım mı eger çokda bir işe yaramazsa yada yarar ama 800 gün az işe yarar emekliliğe yakın mı birleştireyim

Üye
    muzir Avatarı

Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    her yer

muzir

emekliliğe yakın birleştirirsen daha iyi olur. şöyle diyelim emekli olmana 1 yıl kala yap. bir kac ay kala değil. cunku işlemler 6 aya kadar sürüyor.

Üye
    murat6677 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara

murat6677

özelde yatırılan primler memurlukta derecelerin yükselmesine faydası olur...

Üye
    nfrysmn Avatarı

Gerçek Adı
    ysmn
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    angara:)

nfrysmn

hizmet birleşmesi yapmasak iki yerden emekli olabilirmiyiz?

Üye
    jandarma erol Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    yozgat

jandarma erol

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sadece emeklilikte faydası olur.