Sayfa 5 / 28 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar telaş için yetersiz bir durum mu sizce?kanun taslağı %50 ve üzeri seklinde.şimdiden ufacık bir çabayla daha başındayken bunun önüne geçilebilir işte.sadece bir fax cok zor degil. engelli yakını olan memur da engellinin yanına tayin isteyebilecek.tasarı böyleymiş...

Üye
    usta.fth Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    bursa

usta.fth

arkadaşım %50 diye birşey yokmuş.başbakanlığı arayıp sorabilirsiniz.bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin ya.herkesin işi var duruma göre hareket edecek millet.sitelerde yazana bakmayın.hepsi saçmalık başbakanlığı arayıp doğru,net bilgiyi alın. bu yasa başbakanlığa kadar geldiyse emin olun ki çıkacaktır.Ama bugün ama yarın.

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

HOŞCAKAL

SORU 1_ ADAY MEMUR TAYİN HAKKI YOKTUR ASALLET BİTENE KADAR
    SORU 2_ ANACAK GÖREVLENDİRME İSTEYEBİLİR
    SORU 3 _ ADAY İKEN İLAHİ TAYİN İSTİYORUM DERSE GEÇİCİ GÖREVLENDİRME İSTER BU GÖREVLENDİRMEYİ SÜREKLİ UZATARAK ADAYLIK BİTİNCE TAYİNİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUR.
    SORU 4_ MAZETTEN DOLAYI TAYİN HAKKI HER ZAMAN VAR (Sağlık, maddiyat,yardım veya bakıma mihtiyaçlık,iftira veya tehdit'e maruz kalma vs)
    5_ MANTIKLI BİR TAYİN İÇİN ÖNCE GİDECEĞİNİZ YERE(memlekete) ORADKİ KURUMLA KONUŞUP MAZERETİNİ ANLATIP DAHA SONRA ÇALIŞTIĞI KURUMA (işyerine dilekçe verip) TAYİN İSTENİLİR. BÖYLECE İKİ TARAF HABERDARLIDIR GEREKEN İŞLEMİ KISA SÜREDE YAPARLAR ...
    NOT: 5'İNCİ SORU TAYİN İÇİN EN MANTIKLI SECENEK ACELECİ OLANLAR İÇİN...

Riera

usta.fth;

Yasalaşmadan inanmam, inşallah o torba yasadan tavşan çıkmaz.

Üye
    usta.fth Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

usta.fth

NEYZO5;

benimde aklımda aynı sorular vardı.Ancak hepsini sordum bu bi yasa ve bir seferliğe mahsus yapılacağı için sorun yok.1 yılı doldurmana gerek yokmuş.yani bu yasa kalıcı değil bir seferliğe mahsus olduğundan senden 1 yılı doldurmanı falan istemiyorlar.Amaç engelliye yardımcı olmak.

Üye
    ercanaltun Avatarı

Gerçek Adı
    ercanaltun
    Son Giriş
    15.10-2015
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    SİNOP

ercanaltun

yasa çıkmadan inanmam...çıkta bile kim bilir kaç kişi mağdur olacak..burası TÜRKİYE...

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    adana

exelans

%49 ve altı özürlü değilmi veya çünkü sağlam değil özürlüde değil uzaylımıyız acaba ne kadar saçma bir devlet olduk biz yaaaa

kunta

umarım olur guzel bir yasa

Kalender ŞAH

usta.fth;

Bakın arkadaşınız ne düzel demiş .... Arayın Bakanlığa sorun... Benim düşünceme göre de yüzde 40/50 adaletsizliği uygulanmaz .Özür ölçüldü kaçtan başlıyor ondan olur...Sizi Bilmem ama benim kurumdakiler beni çok arar...Bende onları çok ararım hepsi çok değerli insanlar...
    Bir Kalender ŞAH daha zor bulurlar ... Maşallah her işe el atıyorum attığım iş elimde kalıyor daha töbe her işten anlamakta kötü... ... Vallahi tüm umudumuz atamada...

Üye
    pro_license Avatarı

Gerçek Adı
    murat arslan
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA BURSA BURSA !!!

pro_license

okul müdürlüğü izin veriyor ilçe vermiyor. bu nasıl iş anlamıyorum.

Üye
    bülent yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    T.C bülent yalçın
    Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    01:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

bülent yalçın

işte süreklilik önemlidir kardeş işler durmaz yürür sen merak etme senkilerde işleri yürüttüğün sürece yzüne gülerler ...

Bakın arkadaşınız ne düzel demiş .... Arayın Bakanlığa sorun... Benim düşünceme göre de yüzde 40/50 adaletsizliği uygulanmaz .Özür ölçüldü kaçtan başlıyor ondan olur...Sizi Bilmem ama benim kurumdakiler beni çok arar...Bende onları çok ararım hepsi çok değerli insanlar...
    Bir Kalender ŞAH daha zor bulurlar ... Maşallah her işe el atıyorum attığım iş elimde kalıyor daha töbe her işten anlamakta kötü... ... Vallahi tüm umudumuz atamada...[/QUOTE]

ÖMSS ile atanan aday memurları gıda tarım ve hayvacılık bakanlığı asalet onayı beklemeden devlet peronel başkanlığına görüş sormuşlar tayin yapabilrsiniz yanıtı alınca bakanlık söz konusu memurların tayinlerini yapmış...

SORU 1_ ADAY MEMUR TAYİN HAKKI YOKTUR ASALLET BİTENE KADAR
    SORU 2_ ANACAK GÖREVLENDİRME İSTEYEBİLİR
    SORU 3 _ ADAY İKEN İLAHİ TAYİN İSTİYORUM DERSE GEÇİCİ GÖREVLENDİRME İSTER BU GÖREVLENDİRMEYİ SÜREKLİ UZATARAK ADAYLIK BİTİNCE TAYİNİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLUR.
    SORU 4_ MAZETTEN DOLAYI TAYİN HAKKI HER ZAMAN VAR (Sağlık, maddiyat,yardım veya bakıma mihtiyaçlık,iftira veya tehdit'e maruz kalma vs)
    5_ MANTIKLI BİR TAYİN İÇİN ÖNCE GİDECEĞİNİZ YERE(memlekete) ORADKİ KURUMLA KONUŞUP MAZERETİNİ ANLATIP DAHA SONRA ÇALIŞTIĞI KURUMA (işyerine dilekçe verip) TAYİN İSTENİLİR. BÖYLECE İKİ TARAF HABERDARLIDIR GEREKEN İŞLEMİ KISA SÜREDE YAPARLAR ...
    NOT: 5'İNCİ SORU TAYİN İÇİN EN MANTIKLI SECENEK ACELECİ OLANLAR İÇİN...[/QUOTE]

Üye
    usta.fth Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gidengelmez

fatih bey; sayın bakana sorulan soru ekim ayında görüşülecek olan "kadın istihdamının ve doğurganlık hızının artırılmasına yönelik paket" ile ilgili görüşüdür, engellilerle ilgili tayin düzenlemesi meclis tatile girmeden torba yasa ile birlikte yasalaşacaktır. Yazının tamamını dikkatle takip edersek yanıtını buluruz.

ALINTI ;Şahin, TBMM'nin tatile girmesinden önce söz konusu düzenlemenin yasalaşıp yasalaşmayacağına ilişkin soruyu da, "Bu dönem çok zor. Çünkü elimizde, bizim bakanlığımızın ücretsiz seyahat hakkı, Afyonkarahisar'daki şehitlerimizle ilgili durum, engellilerimizle ilgili güçlü bir paket var, ancak bunu çıkarmayı planlıyoruz. Bu da döner dönmez yani ekimin başında ilk çıkaracağımız yasalardan biri olacaktır. Önce kamuoyuna açıklanması ondan sonra da yasal altyapının oluşması gerekiyor" yanıtını verdi.

"Engellilerle ilgili bir takım düzenlemeler ( tayin vs...) önümüzdeki 10 gün içinde mecliste yasalaşıp resmi gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecektir.

Üye
    usta.fth Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

usta.fth

tmm bende farklı birşey sölemedim ki =) torba yasayla birlikte çıkacağını, artık kesinleştiğini belirtmek istedim.siz 10 gün içerisinde çıkacağını nerden biliyorsunuz?

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gidengelmez

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    fatih bey meclis 7 temmuzda tatile giriyor o tarihe kadar yasalaşması lazım.

Sayfa 5 / 28 İlkİlk 12345678915 ... SonSon