1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 28 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pro_license Avatarı

Gerçek Adı
    murat arslan
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    BURSA BURSA BURSA !!!

pro_license

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasa kesin cıkıcak diyosunuz yani ?

bnim rapor %67 P miyim değil miyim ?

Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56 Dikkat önemli : Engel oranı%40 ve %49 aralığında olan arkadaşlar

Sevgili arkadaşlar yakın zamanlarda medyadan takip ettiğimiz gibi kamuda engelli kadrosunda çalışan engelliler için bir yasa taslağından haberdarsınızdır mutlaka. taslak % 50 ve üzeri engeli olan kamu çalışanının bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri ile tayin edilebileceğiyle ilgili.ciddi anlamda konuyu takip ediyorum izliyor gerekli yerler ile görüşmekteyim.

evet tasarı şu anda tbmm de görüşülmek üzere bekliyor.lakin degerli arkadaslar söyle bir durum var engelliler kanunu %40 ve üzeri olarak tanımlama getirmiş olup % 40 ve üzeri saglık kurulu raporları olan engellileri ömss sınavıyla kamuya atamıştır.eminimki bir çogumuzun özür raporu % 40-50 aralığında olup bu yasa bu haliyle yasalasırsa bu aralıktakilerin bundan yararlanamıyacagı hususudur ki anayasayada kazanılmış haklar mad ve engelli tanımı ve engelli kanununa aykırıdır.böylelikle idari mahkemeleri kapılarında elimizde dilekçe ile dolasacagımız.
    cogumuz tek basımıza atandığımız illerde bir cok yasamsal hareket zorlugu cekmekteyiz keza ben ortopedik özürlüyüm calıstıgım ilin cografi yapısı ve iklim dokusu( uzun süren kar yağışı)  bir cok sıkıntıları meydana getirmektedir.bu durumda olan yüzlerce arkadasımızın oldugunu blmekteyim.bakın arkadaslar böyle bir yasa bir daha cıkmaz sadece bu aralıktaki arkadaslar degil tüm özürlü arkadaslar birlik olup bu kanunun % 40 ve üzeri şeklinde yasalasması için sesimizi duyurmamız gerekiyor.

bu konuda allah defalaca kendinden razı olsun bakan sayın fatma şahin çok duyarlı ve öz verili hakikaten.şimdi size vereceğim faks numarasına hepimizin durumumuzu anlatan bir dilekçemizi fakslamamız.
    bunu sayın bakanın sekreterinden aldık lütfen ciddiye alıp duyarlı olup her kes bu konuyu yazsın.isteyen olursa benimle de iletişim kurabilir.

aile bakanlığı
    engelli ve yaşlın hizmetler genel müd:
    fax: 0 312 705 70 50

düşenyaprak

bu düzenlemeyi heyecanla bekleyenlerdenim

Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56

tşk ederim lütfen arkadaşlar sadece uzaktan bekleyen olmayalım yazdığım fax numarasına bu kanunun özür oranı %40 ve %50 arası olanlarıda kapsaması hususunda dilekçelerimizi yazıp fakslıyalım
    aile bakanlığı
    engelli ve yaşlın hizmetler genel müd:
    fax: 0 312 705 70 50

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fero

Sedat Beye katiliyorum..Madem %40 olanlari devre disi birakmaya yonelik bir taslak,hala taslakken,hepimiz uzerimize duseni yapalim ve
    durumumuzu faksla bildirelim...Hatta %50 nin olumsuz taraflarinida yazalimki,olurda makul,mantikli gorurler...Cunku neler cektigimizi birtek biz bilebiliriz yine...
    Belkide bizdende bir aciklama,yada yol gosterme bekliyorlardir....

Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56

tşk ederim.arkadaşlardan özverili ve duyarlı olmalarını rica ediyorum.bu bizim anayasal hakkımız zaten.yani yasa çıkmadan sesimizi duyurmalıyız.hepinizden çok rica ediyorum hepimiz için ne kadar çok verdiğim fax numarasına fax cekip bu kanunun %40 itibariyle cıkması hususunda yüklenirsek emin olun ciddiye alınacaktır.ve verdiğim fax bakan sayın fatma şahin e ulaşacak fax numarasıdır.bunu bir zat görüştüm.bunu yaparsanız muhakkak dikkate alınacaktır dediler.böyle bir fırsat biz engelliler için de inanın bulunmaz nimettir.şimdiden duyarlı tüm arkadaşlara tşk ederim...lütfen bu durumdaki tüm arkadaslarımıza da duyuralım lütfen.

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fero

Sedat Bey faks gonderme disinda baska bir iletisim adresi varmi? Cunku herkeste faks olmayabilir!!!

Üye
    mehmetx Avatarı

Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    antalya

mehmetx

bence memurlar ve yakınları icin süper bir haber inşallah onaylanır.

kuntakinte

Dogrusu ben pek ümitli değilim en azından meclis tatile girene kadar çıkmayacakmış gibi görünüyor. Belki Ekimden sonra meclis tekrar açılınca gündeme alınır. İnşallah yanılıyorumdur...

Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56

fax dısında baska iletişim aracı yok.ve bu yasa inanın çıkacak.

fax ı olmayan arkadaslar dilekçenizi bir yakınınıza verin bir tüm ptt şubelerinde fax gönderiliyor.

Tekrar yazıyorum bu yasa çıkacak arkadaşlar hepinizden sadece bir fax cekmenizi rica ediyoruz..sonra bana dua edeceksiniz inanın)

gidengelmez

sedat bey bir şey sormak istiyorum . bende sizin gibi yasayı dört gözle bekliyorum. ilgili yerlere defalarca eposta, faks ve telefon kanalıyla talebimi ilettim.
    yalnız "tasarı şu anda tbmm de görüşülmek üzere bekliyor." demişsiniz bu bilgiyi nereden aldınız banada teyit edermisiniz.

benim araştırmalarımda tasarı halen meclise gelmemiş, çünkü tbmm.gov.tr Ana sayfasında
    24. Dönem 3. Yasama Yılı Son 10 Günlük Tasarı ve Teklifler bölümünde bizim yasa tasarısını göremedim.

sizde ki bilgiyi benimle paylaşırmısınız.

Üye
    sedat56 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    siirt

sedat56

hocam gündem degişti bu sıralar malumunuz bu bilgiyi adıyaman millet vekili abimizden edindik.ayrıca yaşlılar ve engelliler dairesi genel müd. aile bakanlığından.yani burada günlerdir neden ter döküyorum amanda aman ha diye...

komisyon üyesiyle görüşülmüş bu ay içerisinde görüşülecekti işte gündem değişince malum askıya alındı.sonucta böyle bir yasa taslagı var ve mecliste görüşülmek üzere sırası bekleniyor.bize düşen verdiğim faks numarasına sıkıntılarımızı anlatan bir dilekçe göndermek sevgili arkadaslar bu da o kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum.lütfen duymayan arkadaslarada duyurup sesimizi duyuralım ki özür oranı %40-50 arası olan kardeşlerimiz magdur olmasın bu kanundan faydalansın.

karbeyazı engelli yakınlarının tayin hakkı yasalaştımı ?

engelli yakınlarının tayin hakkı yasalaştımı şuna bi engelli yakını memur tayin isteyebilir mi

Üye
    usta.fth Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    bursa

usta.fth

arkadaşlar biz başbaknlıkla görüştük.raporun %40 olmasının yeterli olduğunu ve asaletin tasdik olmasına gerek olmadığını söylediler.yani 1 yılı doldurmaya gerek yokmuş.torba yasayla birlikte yasalaşacakmış.

Üye
    erdoggan38 Avatarı

Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    nevşehir

erdoggan38

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Babamın % 70 raporu var ancak ağır özürlü kısmı HAYIR yazıyor. Babamın bu raporu tayin istememde etkili olurmu?

Sayfa 4 / 28 İlkİlk 1234567814 ... SonSon