Sayfa 27 / 28 İlkİlk ... 17232425262728 SonSon
Toplam 409 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

toprak1453

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelliye tayinde öncelik tanınacak diye bir yönetmelik yok. Tayin istediğiniz yerde kadronuza uygun bir yer olursa tayininiz yapılır. Engelli olduğunuz için tayinde öncelik yapılmaz. Raporunuz %40 ve üzeriyse tayin isteyebilirsiniz. Olur mu derseniz, normalde olması lazım. Bazı kamu kurumları yönetmeliği farklı yorumlayıp tayin yapmayabiliyor.

Bazıları sorduğu soruda istediği cevabı bekliyor. Verince de sonuç öyle olmayınca, buraya gelip, bilmiyorsan ne konuşuyorsun diye tatava yapıyor

Üye
    HCZCI Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

HCZCI

teşekkürler hocam cevabınız için.

Üye
    HCZCI Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

HCZCI

arkadaşlar bir sorum olacak biz engellilere tayin hakkı vermlerinde ki amaç ne oluyor?

Kurumumda tayin dönemimi beklemeden tayin istemek mi ?
    Yukarıda sormuştum öncelik vermez diye cevap aldım o zaman bize bu hakkı hangi amaçla verdiler?
    Yanlış anlamayın üstatlar serzeniş falan değil sadece haklarımı öğrenmek istiyorum tayin anlamında mesela kurumun tayin yönergesinde şöyle bir ifade okudum %40 oranına iş gücü kaybı olanlarda hizmet yıllı doldurma şartı aranmaz bunu okuyucunca aklıma şu çağrışım etti o zaman hizmet puanı gibi durumlarda da bizler kolaylık sağlanabilir.

slimer

Arkadaşlar Sosyal Güvenlik Kurumunda çalışıp engelli tayini alan varmı prosedür nedir acaba

Üye
    ilkertürk Avatarı

Gerçek Adı
    ilker türk
    Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    antalya

ilkertürk

Merabalar. Bana yardımcı olursanız sevinirim admin.

Benim babam böbrek yetmezliğinden diyalize giriyor (böbrekler çalışmıyor). 60 yaşında hala memur olarak çalışıyor seneye emekli olacak inş. Ben de p.m. şarktayım bu yaz dönecem batıya. Babam beni yanında olmamı cok istiyor,uzakta olmama çok üzülüyor.

Memleket malesef gidemiyorum büyükşehir değil.. Babama doktorları % 92 özürlü raporu veririm diyor. Ancak kurul ağır özürlü (Bakıma muhtaç) ifadesini rapora yazmayabilir demiş.
    Annem bakıyor babama.babamın konuşmadığı diğer kardeşim var aynı ilde.. Benim bu durum da olan veya tayin olan örnekler mevcut mu...

Benim durumda olan bir arkadaş babası diyaliz hastasına ağırlı özürlü ifadesini yazdırmış..bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim..
    Konu ilkertürk tarafından değiştirilmiştir (30.01-2016 Saat 19:54 ).

Eroylkam

Belediye işçilerinin başka kurumlara geçiş hakkı sağlanması için yasal düzenleme gerekiyor bununla ilgili bilgisi veya çalışması olan varmi

Nanvey Atanamayan engelli yakını öğretmenlere de bir hak var mı acaba?

Atanamayan öğretmenim. Annem engelli benim için de bir şans var mı acaba?

turkuaz06

bende dilekçe verdim,ama yaparlar mı bilmiyorum.

turkuaz06

aynı kurum,farklı ilde,aynı ünvana,boşalmış bir kadroya özür durumundan tayin yapılmaması,özrü olmayn biriniin tayin yapılması halinde nasıl bir yol izlemek lazm?Mahkemeye dava açmk dışında.Mahkeme işleri hem karışık,en az da 2 yılsürüyormuş.
    Bu konuda Devlet personel başkanlığının görüşü ne .tayin yapılmaması konusunda.

Üye
    sevdayeli02 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa

sevdayeli02

Merhaba arkadaşlar bu forumda yeniyim. ben diyanete memur olarak normal atandım. daha sonra %40 engelli raporu aldım ve bunu kuruma bildirmedim. daha sonra kurumlararası yeniden atamayla 15.09.2015 tarihinde öğretmenliğe geçtim. bu raporumu da henüz meb e bildirmedim. benim raporum süreli ve süresi 4 ocak 2017 de bitiyor. bu raporumla bu ağustos özür grubundan tayin isteyebilir miyim. tayin istemeden önce bu raporumu meb e bildirip mebbise işletmem gerekiyor mu? yada tayin zamanı raporumu sunmam yeterli olur mu? Teşekkür ederim...

James Eastwood

@toprak1453
    bu kanun meb in aday memurlar tayin isteyemez şartınıda yok sayar diyebilirmiyiz o zaman ? yani işe yeni başlamış bir meb hizmetli memuru isek 1 defalık hakkımızı kullanabilirmiyiz ?

@nurayyy
    ne zaman başlayıp kaç ay sonra tayin istediniz ? meb de aday yhs iken mi tayin oldunuz acaba ?

James Eastwood

@Kalender ŞAH siz ne dersiniz ? 3 sene önceki bu konuya baktım bilgili birisine benziyorsunuz. meb de henüz yeni başlamış aday hizmetli memur olan biri 1 defaya mahsus tayin hakkını belirterek tayin olabilir mi ?

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ankara

nurayyy

mebe atandıktan sonra isterseniz atandığınız yere hiç başlamadan istediğiniz ile 1 defaya mahsus tayin olabilirsiniz. @James Eastwood

James Eastwood

@nurayyy siz farklı yapmışsınız onu sordum aslında yani siz kaç ay çalıştıktan sonra tayin istediniz ve oldu ? dediğinizi biliyorum ama o dönemi kaçırdım ben o yüzden sordum

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ankara

nurayyy

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben adaylığım kalktığı anda gidip okula dilekçe yazdım 15 gün sürmedi cevap geldi. tayin oldum.

Sayfa 27 / 28 İlkİlk ... 17232425262728 SonSon