Sayfa 25 / 28 İlkİlk ... 152122232425262728 SonSon
Toplam 409 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin

interka

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben mebte memurum nisan ayında engel durumundan tayin istedim bir hafta sonra istediğim il ve ilçeye tayinim çıktı rapor felan istemediler.

Üye
    MUHAMMED YAKIN Avatarı

Gerçek Adı
    MUHAMMED YAKIN
    Son Giriş
    30.09-2016
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    BURSA

MUHAMMED YAKIN

arkadaşlar 2014 ekim ayında göreve başladım bursa halk sağlığı müdürlüğünde memleketime geçmem için illa asaleti beklemem mi gerekir engel oranım %59 adaylığım tastiklenmedi engel durumundan kesin vermek zorundalar mı yoksa ginede şube müdürlerinin insyatifinde mi tayin işlemi

toprak1453

@muratulas

MEB'in yönetmeliğinde zaten tayin hakkınız olduğu yazılı. MEB bu tayin işini güncelledi biliyorsunuz ve Bütün kamu kurumlarına ait olan ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME kanun maddelerine atıfta bulunarak değişikliğe gitti. En az %40 oranında raporunuz varsa evet tayin isteyebilirsiniz.

@MUHAMMED YAKIN

Asaletin tasdik olmasını beklemenize gerek olmadan tayin isteyebilirsiniz. Bunun örnekleri çok. Ancak bazı kurumlar buna farklı yorumlar getirerek kabul etmeyebiliyor. Bu kanuni bir hak, deneyin bakalım.

@meister78

Yapacak çok fazla bir şey yok, gitmek istediğiniz yer için dilekçe vereceksiniz. Raporunuzun fotokopisini dilekçe ekine ekleyin yeterli.

Sude58

İyi günler ben bir kit kurumunda çalışıyorum ve kurumum sadece tek bir ilde var anneminde %95raporu var onun yanına gelmem için başka bir kite tayin isteyebilir miyim lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

tsrahman

@Sude58 siz kit kurumunda çalışıyorsanız dediğinize göre zaten o ildesiniz başka ilde yok demişsiniz ya...
    kit in uzatılmış hali ne ki ne?

toprak1453

@Sude58

Yapamazsınız. Ayrıca o tayin olmaz atama olur. Naklen de değil açıktan atama. Yani siz başka bir KİT kurumuna gitmek için mevcut çalıştığınız yerden istifa edip öyle geçiyorsunuz. Geçtiğiniz kuruma da yeniden ilk atama gibi atanıyorsunuz. 657'ler gibi değil. Onlar naklen atanıyor. Tayin çalıştığın kurum içinde olan yer değişikliğidir. Kanuni olarak böyle bir mazeretten atama yaptıramazsın ancak KİT'ten KİT'e atama oluyor. Yukarıda dayın varsa annenin hasta olmasına da gerek yok, herhangi bir sebebe de gerek yok, geçersin. Burada anlatmak istediğim şu; senin bahsettiğin şeyden dolayı kanuni veya yönetmelik olarak atama için hak talep edemezsin.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara

sekobaba

Engelli memurum kkk de tayin istedim ay başında 1 ay oldu
    Hangi atamalar durduruldu, hangisi durdurulmadı? - Memurlar.Net
    tayinler durduruldu deniyor bakanlığı aradım engelli tayinleri için yazı bekliyoruz deniyor..
    sizlerde böyle sorun yaşayan oldu mu

Üye
    sver89 Avatarı

Son Giriş
    20.12-2015
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Samsun

sver89

Arkadaşlar mrb ben bu yıl duğuya atanan öğretmenim benim kardeşim zihinsel engelli vasisi annem ayrıca ablam sinir hastası 2 sorum olacak 1.si kardeşimin vasiliğini alsam yer değiştirme hemen olur mu 2.si askerliğimi kardeşimin olduğu bi yerde yapma hakkım var mıdır bu sorularımın yanıtın bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Üye
    ejder542 Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    01.12-2015
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    aksaray

ejder542

Sevgili arkadaşlar merhaba ben geçen sene atanan bir öğretmenim adaylığım bu sene kalktı 24 yaşında %70 oranında zihinsel engelli kız kardeşim var kardeşimin vasisi annem, Annem raporlu tansiyon hastası Babam raporlu diyabet hastası kardeşimin engelinden dolayı ailemin bulunduğu ile tayin isteme hakkım varmıdır ? kardeşim uzun zamandır özel bir özel eğitim okulunda eğitim almakta.

toprak1453

Anne ve babanız varken size bundan dolayı tayin hakkı verilmez. Ancak, ebeveynlerinizin raporlu olduklarını söylüyorsunuz. Eğer ki ebeveynleriniz de (raporda bu belirtilir) kız kardeşiniz gibi bakıma muhtaç durumda iseler, o halde üçünün de raporlarının fotokopilerini çekip dilekçenize eklerseniz tayin yapabilirler. Aksi halde işinizin olması imkansıza yakın. Ama siz yinede deneyin, bir ihtimal, belki.

ramazanguney

ben bu yıl ilk atama ile öğretmen oldu %50 raporlu oğlum var. Acaba zorunlu görevden muaf olurmuyum.

cicikıs

@sekobaba

Sivil bir kuruma mı tayin istediniz?

toprak1453

@ramazanguney

Zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulacaklar

MADDE 44 – (1) Zorunlu çalışma yükümlülüğünden;

a) 6/5/2010 tarihinden önce Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak göreve başlayanlar,veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri
    b) Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan ,

c) En az % 40 oranında çalışma gücünden yoksun olduğunu belgelendiren öğretmenler,

muaf tutulur.

(2) Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerle 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma yükümlülükleri altı aydan daha az kalanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yapılan zorunlu hizmet alanı dikkate alınır.

Yönetmelik burada. Buna göre nasıl bir hüküm çıkarılabilir bilemiyorum. Bence olmaz gibi duruyor.

Üye
    HCZCI Avatarı

Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

HCZCI

Arkadaşlar merhabalar

Bir kamu kurumunda 2009 yılından beri sözleşmeli uzman olarak çalışmaktayım.Kasım ayında daha önce elimde olan engelli raporumu yenilettim ve %43 oranında engelli raporu aldım maliyeye gönderdim dün bulunduğum il teşkilatına 3. dereceden engelli indiriminden faydalanması gerekmektedir diye cevap geldi.

Benim birkaç sorum var bu gelen evrağı kurumumuzun merkezine de ki insan kaynaklarına gönderip bilgi geçmem ne kadar doğru olur veya oraya da gitmiş midir ?

kurumda normal kadroda çalışmaktayım beni engelli kadrosuna geçirmeleri için ne yapmalıyım ?

Engellilere tanınan haklardan yararlanabilirimiyim ?(mesela tayin hakkı geçici görevlendirmelerden muaf olma vs)

toprak1453

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engelli kadrosuna geçmenize gerek yok. Tayin hakkından faydalanırsınız. Geçici göreve gitmeyebilirsiniz.

Sayfa 25 / 28 İlkİlk ... 152122232425262728 SonSon