1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 24 / 28 İlkİlk ... 14202122232425262728 SonSon
Toplam 409 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Saçmalık surda hocam. ..Sağlık sebebiyle tayin isterken madde de vasi kararıyla kardeşi İçin isteyebilirken engelli kardes için 1. Derece kan hısım i şartı var
    ..Sağlik yönünden bir insan demek durumu kötü ki engelli durumunda...aynı şart vasi kadarıyla engelli kardeş içinde tayin için gecerli olmali aslında.

Üye
    Sevimsiz-_ Avatarı

Son Giriş
    31.07-2015
    Saat
    11:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sevimsiz-_

Arkadaşlar bu konu benimde uzun zamandır aklımı kurcalıyor. Ben il özel idaresinde 8 aydır engelli aday memurum. 1. senemi doldurduğumda bu haktan yararlanıp başka bir il özel idaresine ya da belediyeye geçebilir miyim? Kurum içi dediği için ve il özel idareleri ile belediyeler tüzel kişilik sayıldığı için bu kanun benim işime yarar mı merak ediyorum. İçişleri Bakanlığında bu kanun hakkında bir bilgi yok. Sağlık bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, MEB ve Aile ve Sosyal Politikalarda çalışan bir çok engelli bu sene 1. senelerini doldurmadan da tayin alabilmişler. Memurlar. net sitesinde bu konuda çok kişi yorum bırakmış. Fakat ben işime yarar bir bilgi hâlâ edinemedim.

Üye
    benim Avatarı

Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Karabük

benim

2014 de yayımlanmış ancak ben bu hükme tabi olamadım kullanamadım bu hakkı, 2015 de uygulanır mı?
    uyglanırsa 2010 snrası saglık raporu mu isterler?
    bir fikri olan varmola?

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@benim Arkadaşım sanırım öğretmensiniz. 2014 yılında yayınlanmış olan

http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosya...r_deg_2014.pdf

linteki engelli personelin yer değişikliği ile ilgili yazısından sizinde faydalanmanız gerekiyor normalde, ancak o yazıda geçen eğitim/ öğretim sınıfı dışındaki personel ifadesinden dolayı engelli öğretmenlerimiz tayin isteyemiyordu isteyenlere de olumsuz cevap veriliyordu. Buna karşın Eğitim Sen, Genelge hükmünü Anayasada ifadesini bulan ‘Genel Eşitlik` ilkesi ile 657 sayılı Devlet Memurları Yasasının 72 nci maddesine, dolayısıyla normlar hiyerarşisine aykırı bulduğumuzdan öncelikle yürütmesinin durdurulması daha sonra iptaline karar verilmesi istemiyle dava açtı.

Danıştay İkinci Dairesi, sendikaya 28 Ocak 2015 günü tebliğ edilen 9 Aralık 2014 gün ve E.2014/6971 sayılı kararla, Genelge`nin ikinci paragrafından yer alan, "eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki hizmet sınıflarında" ibaresinin yürütmesini durdurdu, ilgili karar aşağıdadır. Bu karara istinaden tayin isteyebilirsiniz.

MAHKEME KARARI - TIKLAYIN

17 Nisan 2015 Cuma Günü 29329 Sayılı Resmi Gazete Yayınlanan MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği nin 49 - 50 ve 51. maddeleri Mazeret ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeleri kapsamaktadır, bu maddeleri inceleyerek size uyan maddeye istinaden de tayin isteyebilirsiniz.

ducane

Arkadaşlar 2015 ocak ayında kasatamonu emniyet müdürlüğünde teknisyen yardımcısı olarak göreve başladım. Tayin dilekçemi egm yönetmeliğine uygun olmadığı için olumsuz yanıtlamışlar. EGM de çalışan engelli teknisyen yardımcı arkadaşlardan tayin olan yada konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım edermisiniz.

toprak1453

@ducane

EGM'nin yönetmeliğine uygun olmayan şeyin içeriğini de sorsaydınız iyi olurdu.

Ayrıca: 30/6/2014 tarihli ve 2014/6578 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının,
    Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği başlığı altındaki Ek Madde 3'ün – (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.), Geçici 5.Maddesi - (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.) ; Kamu kurum ve kuruluşları bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde yönetmeliklerini bu Yönetmeliğe uygun hale getirirler. Bu süre içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarının yönetmeliklerinin bu Yönetmeliğe aykırı olmayan hükümlerinin uygulanmasına devam edilir.

Şimdi, sen benim buraya yazdığım gibi bütün hepsini dilekçene yazıp itiraz et. Bakalım ne cevap verecekler. Bakalım görelim, EGM'nin yönetmeliği mi büyük yoksa Devletin yönetmeliği mi...Normal şartlar altında buna uymak zorundalar ancak neye istinaden bunu sana söylemişler, bir itiraz dilekçesiyle öğrenelim.

ducane

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

Bu yazdığınızı enkamuder sitesinde bende okudum resmi gazetede yanınlandı mı bu geçici ek madde.

Üye
    benim Avatarı

Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabük

benim

@Life

nasıl teşekkür etsem az saygıdeger moderatör.
    bizde dönem dönem açılıyor tayinler. bu durumda özür grubu tayinlerinde mi basvurayım? yoksa ayrıyeten dilekçeyle mi basvurayım? ne tavsiye edersiniz?
    yeniden bir saglık raporu isteyecekler mi ekpss ile atanmıs olmak yeterlimi?
    o kadar baskı varki zerimde kafam cok karısık , mantıklı cvpları bulamıyorum danısmadan..

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

@benim , Değerli hocam meb 2015 ocak ayında yapılan il içi ve iller arası özür grubuna ilişkin yer değiştirmelerde aşağıdaki şartları yerine getirme koşulunu sunmuştu bu şartları yerine getirmiş oluyormusunuz bilemiyorum ama galiba siz engel durumunuzdan dolayı tayin isteyeceksiniz. Engelli raporunuz olduğu için tekrar rapor istemeyeceklerdir rapor konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ancak bundan önceki yer değiştirmelerde elektronik başvuru dışında yapılan başvurular ve posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır diyordu. Size tavsiyem elektronik başvuru ya da elden dilekçe yöntemiyle başvurarak hata yapmak riske girmek yerine öncelikle bağlı olduğunuz il milli eğitim müdürlüğünün atamadan sorumlu şube müdürüyle konuşmanız olacaktır. Durumunuzu izah ederek tayin konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorarsanız mutlaka yardımcı olacaktır. Çünkü engel durumunuzda dahil herşeyi bilen ve yol gösterecek olan milli eğitim müdürlüğüdür, riske girmeden bir görüşmenizi öneririm çünkü yapılan yanlış bir başvuru geri dönüşü olmayan bir yola girmenize ve bir yıl daha orada kalmanıza sebep olabilir.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Üye
    benim Avatarı

Son Giriş
    12.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabük

benim

@Life sonsuz teşekkürler...

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Life

Rica ederim, yardımım olduysa ne mutlu

ducane

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

Bu yazdığınızı enkamuder sitesinde bende okudum resmi gazetede yanınlandı mı bu geçici ek madde.

meliha01 engelli kardesi

Yude doksan engelli kardesi olan biri tayin isteyebilirmi

Bu haberden ne gelişme var arkadaşlar?

muratulas

Arkadaşlar
    bende Meb de öğretmenim.
    Özür durumundan engelli olarak başvuru yaptım.
    Bu başvuru önceden alındımı hiç?
    Ben mi ilk defa gördüm?
    İlk defaya mahsus atama hakkı öğretmenlere de verilir mi bu atamayla?
    Teşekkürler

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

meister78

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar merhaba,
    sağlık bakanlığına bağlı istanbulda bir devlet hastanesinde 2013 yılından beri engelli memur olarak çalışmaktayım.%47 engelim mevcut.şimdi izmire tayin istemeyi düşünüyorum.tecrübesi olan arkadaşlar resmi presüdürler hakkında yapmam gerekenler nelerdir yardımcı olabilirlermi?