Sayfa 23 / 28 İlkİlk ... 13192021222324252627 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #331

    toprak1453

    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @EROLLL
    Evet kardeşim.

    @DELİ YÜREK
    Hayırlı bayramlar...Bakıma muhtaç olmak ve 1.derece yakını olmak. Ama siz evlisiniz ve eşiniz size bakabilir, ki zaten bakıma muhtaç değilmişsiniz. Şu halde sizin abiniz raporunuzla tayin aldıramaz malesef.

  2. #332
    Üye
    EROLLL Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.09-2013
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Mesaj
    57

    EROLLL

    @toprak1453

    Allah razi olsun

  3. #333
    Üye
    pritt01 Avatarı

    Gerçek Adı
    Zafer Sevecen
    Üyelik Tarihi
    04.06-2010
    Son Giriş
    29.04-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    32

    pritt01

    @toprak1453 kardeşim ben MEB'de memur olarak çalışıyorum. Engelli durumundan kaynaklı bir defa isteğe bağlı İl İçi tayin oldum. Şimdi il dışı tayin olmak istiyorum. Bir defaya mahsus olan hakkımı şimdi İl dışı kullanabilir miyim?

  4. #334

    toprak1453

    @pritt01

    DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE
    ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

    Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği
    Ek Madde 3 – (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.)


    "İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile
    ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan
    kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.

    Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları
    ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.

    Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun
    tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra
    kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

    Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilmez. Engellilik durumu
    ortadan kalkan memurlar hakkında bu Yönetmelikte yer alan diğer hükümler uygulanır."

    Burada bir defaya mahsus tayini yapılır diye ibare var. Dolayısıyla yeniden tayin isteyemezsiniz. Ancak çalışmış olduğunuz kurum bu yönetmeliğin "bir defaya mahsus" kısmını görmezden gelebilir. Tayin istemeniz sorun oluşturacak ve kuvvetle muhtemel geri çevrilecektir.

  5. #335
    Üye
    salih kurt Avatarı

    Gerçek Adı
    SALİH KURT
    Üyelik Tarihi
    16.09-2009
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Mesaj
    40

    salih kurt

    Yani il dışı tayin isteyebilirim.
    Yüzde kırk raporum var

  6. #336
    Üye
    pritt01 Avatarı

    Gerçek Adı
    Zafer Sevecen
    Üyelik Tarihi
    04.06-2010
    Son Giriş
    29.04-2016
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Mesaj
    32

    pritt01

    @toprak1453 bilgilendirme ve yorumun için teşekkürler...

  7. #337
    Üye
    EROLLL Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.09-2013
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Mesaj
    57

    EROLLL

    Tşk ler...yanlız eğitim Araştırma Hastanesi vs yazıyor bazı yerlerde rapor için.

  8. #338

    toprak1453

    @EROLLL

    Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği (2)
    Madde 13 – (Değişik: 30/6/2014-2014/6578 K.)

    "Memurun sağlık mazeretine dayanarak yer değiştirme talebinde bulunabilmesi için; kendisi, eşi, annesi, babası,bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini eğitim ve araştırma hastanesi veya üniversite hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekir.
    Sağlık mazeretine dayalı olarak yapılacak yer değişikliğinde memur aynı hizmet bölgesi içinde başka bir hizmet alanına, bu şekilde mazeretin karşılanamaması halinde ise başka bir hizmet bölgesinde kurumca ihtiyaç duyulan ve mazeretinin karşılanabileceği bir hizmet alanına atanabilir"

    Bahsettiğiniz yer mevzuatta böyle; yani, araştırma hastanesi şartı arıyor, doğru. Ancak şöyle bir ayrıntı var;

    Birisi..."Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği"'ni kapsıyor.
    Diğeri... Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği'ni kapsıyor.

    Engelli raporu olanlara sen git yeniden rapor al demiyor, ki kanunen zaten diyemez de. Ben hastayım, sağlığım kötü tayin istiyorum diyenlere, sen git şuradan rapor al, onlar sana hasta derlerse tayinini yaparım diyor. İkisi farklı şeyler. Zaten yönetmeliğin ek madde veya madde başlığından belli oluyor.

  9. #339
    Üye
    EROLLL Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.09-2013
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Mesaj
    57

    EROLLL

    Çok sağolun gerçekten çok yardımcı oldunuz..çoğu birim dahi konuyu bu şekilde bilgi sahibi olmadan net bir bilgi veremiyor...

  10. #340

    toprak1453

    Konuyla alakalı farklı veya bizim dediğimizin dışında bir gelişme olursa buradan paylaşırsanız ona göre yol-yordam/yöntem buluruz.

  11. #341
    Üye
    EROLLL Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.09-2013
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Mesaj
    57

    EROLLL

    Aynen tşk ler

    Vasi kararıyla ablam in vasisi bulunuyorum.ablam kaçıncı derece kan hısım ım oluyor..

  12. #342
    Üye
    Ufukalp Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.11-2007
    Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Mesaj
    7.507

    Ufukalp

    Kardeşler 2.derece kan hısmıdır.

  13. #343
    Üye
    EROLLL Avatarı

    Üyelik Tarihi
    16.09-2013
    Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Mesaj
    57

    EROLLL

    Emniyet personeli olarak vasi kararıyla bakima muhtaç bakmakla yükümlü oldugum ablam için tayin isticektim.personel şubeyle görüştüm..abla m 1 .derece akrabam olmadığında n olmaz deniliyor .Mahkeme kararıyla vasisiyim diyorum öyle bir şey yok diyor.kanunda bütün devlet memurları bu yasadan yararlanamıyor mu?

    Toprak 1453 hocam şimdi ablam vasisi olupta ben niye tayin talebi nde bulunamıyorum.devlet memurlar ı engelli yakını olan yakını için hangi şartlarda tayin isteyebilir ki.mahkeme bakcak kimse yok diye zaten bakımını bana vermiş.işin içinden cıkamadım.

    Engelli olarak tayin istersem kardeş 1, dereceye girmiyor.sağlık özru tayin istersemde eğitim arastirma Hastanesi raporu diyor...

  14. #344

    denizsu

    kardeşlerin 2.derece kan hısımı sayılması ne tuhaf.. dayım değil, amcam değil ..

  15. #345

    toprak1453

    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araştıralım. Neticeyi yazarım inşaAllah.




Sayfa 23 / 28 İlkİlk ... 13192021222324252627 ... SonSon