Sayfa 22 / 28 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Firesword

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    toprak1453 cevabınız için teşekkürler, abime söyleyeyim bakalım.

kaderimsee çekerim..

SGK Rehberi - Engelli Olan Veya Engelli Yakını Bulunan İşçi Tayin İsteyebilecek

4/4/2007 tarihli ve 5620 sayılı Kamuda Geçici İş Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
    “EK MADDE 2- (1) Kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi kadrosunda görev yapan ve ilgili
    mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen işçiler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan işçiler, engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak kurum içinde yer değiştirme talebinde bulunabilir.
    (2) Bu kapsamdaki talepler kamu kurum ve kuruluşlarının kadro imkânları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.
    (3) İşçinin kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun tedavisi sebebiyle kurum içinde yer değişikliği talep etmesi hâlinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, işçinin ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.
    (4) Engellilik durumu devam ettiği sürece kurum ve kuruluşlarca isteği dışında işçinin görev yeri değiştirilmez. Engellilik durumu ortadan kalkan işçiler hakkında genel hükümler çerçevesinde işlem yapılır.
    Konu kaderimsee çekerim.. tarafından değiştirilmiştir (11.04-2015 Saat 13:01 ). Gerekçe: ...

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara

muammerhalil

Merhaba arkadaşlar 9 aylık aday memurum çalıştığım kurum evime çok uzak bir üniversite ikamet ettiğim ilçede herhangi bir kuruma tayin isteyebilir miyim ? tabi asalet tasdikinden sonra isteyeceğim böyle birşey mümkünse eğer.

toprak1453

@muammerhalil

Böyle bir şey mümkün. Ancak yeniden bütün maddeleri, yasaları, kanunları buraya yazmanın gereği yok bence. Mevcut döküman konu başlığı altında zaten detaylı olarak işlendi. Araştırma yaparsanız işinize yarayacak bilgiye ulaşırsınız.

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    10.11-2016
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara

muammerhalil

@toprak1453 anladım teşekkür ederim bilgi için.

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

Rapor oranı yüzde 90 sürekli olan ve vasisi bulunduğum ablama bakmak için tayin isteyeceğim .var olan rapor devlet hastanesinden alınmıştı.şimdi ise eğitim Araştırma Hastanesi nden alıcaz.rapor oranı değişir mi?yoksa sadece bulunduğu m yerde hayatini sürdürmesi hayatını tehlikeye düşürür ibaresi mi yazılmalı?

Bilgi verirseniz sevinirim..

Üye
    salih kurt Avatarı

Gerçek Adı
    SALİH KURT
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    MERSİN

salih kurt

Õğretmenim % 40 Engelli yim.
    Bende tayin isteyebilir miyim.

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

Kimse bilmiyor sanırım her sene yasalar yönetmelikler değişiyor

Raman72

Yasa şu şekilde çıkarsa daha yararlı olacaktır.
    1)İşçi ve Memur ayırımı kaldırılmalıdır.
    2)Memur ve İşçi aynı haklara sahip olmalıdır.İşçide nakil hakkına sahip olmalıdır.
    3)Yasa bir defaya mahsus değil, Memurlar gibi istenildiğinde tayin hakkı olmalıdır.
    4)Engelli derecesi %40 tan başladığı için, yasa %40 ve üzeri engelli olan engellileri kapsamalıdır.
    5)Alınan raporlar geçerli olmalıdır.Yeniden rapor istenmemelidir.

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

Mevcut yasa ve Yönetmelikler nedir?

toprak1453

@EROLLL
    @salih kurt

Evet tayin alabilirsiniz.

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

Tayin alabilirsiniz derken hocam raporunu değiştirmek mi gerekiyor?özürlü oranı değişir mi?yada bulunduğum yerde kalması sağlığını gercekten tehlikeye sokuyor ama bunu hangi doktor yazar ki?mevcut raporu devlet hastanesi tarafından verildi eğitim Araştırma Hastanesi ne tekrar tekrar rapor için niye uğradştiryorlar bizi

toprak1453

Siz kanunen ablanızın 1.derece yakını sayılıyorsunuz. Ablanız bakıma muhtaç ise ve sizden başka bakacak kimsesi yoksa mevcut raporu dilekçenizin ekine koyarsanız tayininiz olacaktır. Bunun için ayrıca rapor almanıza gerek yok. Bu şekilde tayin olanlar var.

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK

EROLLL

Tşk ederim

@toprak1453

Buarada polis memurıyum bu yasa butun memurları kapsıyor değil mi?

DELİ YÜREK

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    toprak kardeşim öncelikle hayırlı bayramlar benim durumum da Firdevs kardeşimizle aynı gibi duyduğum ihtiyaca binaen abimi aynı apartmana aldırdım %80 raprum var istersem ağır engeli raporuda alabilirim ama ben bakılmak istemiyoum evliim bir oğlum var tam teresine onlara bakmakla yükümlüyüm ve hayat mücadelemi onlarn üzerine kurdum istesem bakım parası falanda alır beleşten geçinme yolunu seçbilirim ama ben eğitim mücadelesi veriyorum ilk orta lise dışarıdan btti üniversite okuyorum ekpss ye girdim atama bekliyorum herşey yolunda giderken abimi rotasyona tabi tuttturup ankaraya tayin ettiler abim benm ğretmenim gibiydi öğretmen yüzü görmeden üniversiteyekadar geldik şimdi herzamanidendaha fazla ihtiyacım var ağır bakımıa ihiacım yok kendi ihtiyçlaımı karşılyorm ama biçok açıdan yardımcı olyordu başım agrıdmı hemen çağrırdım şimdi bu durumda ben abimi tekrar yanıma aldıramazmıyım kmselere aglanmak kendimi acndırmak istemiyorum öyle olsa zaten şimdiyedek 100 binlaram olurdu bakm parasndan...

Sayfa 22 / 28 İlkİlk ... 12181920212223242526 ... SonSon