Sayfa 21 / 28 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

polsem

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mühendis atamadan ilgili kişinin numarasını mesaj olarak size yazıyorum gerekli tüm detayları ondan alırsınız sizin gibi ataması yapılan kişilerin de bilgisini verir size ona göre mudürünüzle görüşürsünüz aday olup atanan kişiler de var 2 ay çalışıp kars tan ankaraya ataması yapılanlar var... sorun yazınızın müdürden geçmesi bakanlığa ulaşırsa kesin 1 ay içerisinde atamanız olur
    Konu polsem tarafından değiştirilmiştir (06.04-2015 Saat 15:36 ).

Üye
    snn5151 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul

snn5151

ben adalet bakanlığındayım 3 ay oldu başlayalı tain isteyebilirmiyim

toprak1453

@snn5151,

Tayin isteyebilirsiniz. Ancak bazı kamu kurumları mevcut yönetmeliği farklı yorumlayabiliyor.Bazı kurumlarda bu çok kolay olabiliyorken bazıların da iş sıkıntılı oluyor veya olmuyor. Olmaması için bir neden yok.Yeterki şartlara haiz olun. Denemekte fayda var.

Üye
    Baran Adanalı Avatarı

Gerçek Adı
    resül
    Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

Baran Adanalı

Selam arkadaşlar iyi forumlar; Ben Adalet Bakanlığında 5 Senedir Çalışan Bir Memurum , 15.01.2015 Tarihinde Yüzde 40 SÜREKLİ Rapor aldım 3.derecedende vergi indirimine sahibim , sürekli Atamaya tabi bir memur olarak bu ek 3. maddeye göre İstediğim ile tayin olabilirmiyim ??? Mersinden Adanaya tayin isteyecem olurmu ?? Bizim bakanlıkta sürekli ratosyon olduğundan Boş kadromuz her tayin denminde mevcut zaten Tayinim Olurmu ????

toprak1453

@Baran Adanalı kardeşim, başlık altında bu işin olabileceğine dair onlarca mesaj var. Aynı soruyu sormanızın anlamı yok. Konu gereksiz yere ve sorularla şişip gidiyor.

Engellilik Durumuna Bağlı Yer Değişikliği
    Ek Madde 3 – (Ek: 30/6/2014-2014/6578 K.)

İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir.
    Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkânları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır ve bu haktan bir defadan fazla yararlanılamaz.
    Memurun kendisinin veya birlikte yaşadığı eşi ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının engellilik durumunun
    tedavisi sebebiyle yer değişikliğini talep etmesi halinde, yer değiştirme suretiyle atama yapılacak yerin, memurun ve bu fıkra kapsamındaki yakınlarının engellilik durumuna uygun olması esastır.

Kırmızı renkli seçili bölümlere dikkat ederseniz en az yüzde kırk ve tayin gitmek istediğiniz yerin kadro imkanı ve teşkilat yapısı müsait olursa tayininiz oluyor.
    Konu toprak1453 tarafından değiştirilmiştir (07.04-2015 Saat 10:31 ).

Üye
    onon Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara

onon

Peki kamuda çalışan kadrolu işçi statüsü yada sözleşmeli çalışanlarda yararlanabiliyormu bu imkandan?

toprak1453

@onon, evet yararlanabiliyor.

Engelli kamu işçilerine nakil hakkı geliyor - Memurlar.Net Bakan Faruk Çelik bununla alakalı açıklama yapmıştı. Bu düzenleme hayata geçirildi. Faydalanabilirsiniz.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya

SphiNX

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: onon Mesajı Gör
    Peki kamuda çalışan kadrolu işçi statüsü yada sözleşmeli çalışanlarda yararlanabiliyormu bu imkandan?

kanka sadece devlet memurları Biz harranlıyız bizi etkilemiyor

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

ek madde 3 de yazıyor

greenred

Arkadaşlar kamu işçisi de yararlanabiliyor. En az %40 engelli olan veya engelli yakını olan bu haktan yararlanabilecektir. Tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Haber kaynağı
    Engelliler Sitesi - Engelli işçiye nakil hakkı, Meclis'ten geçti

Üye
    memet978 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

memet978

Uzun zamandır hükümetin böyle bir kanun çıkarmasını bekliyordum ve gerçekten çok sevindim ancak ilgili kanunan baktığımda konuya ilişkin bir açıklayıcı bilgi bulamadım bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Firesword

arkadaşlar 21 sayfa mesaj var ve ilk mesaj 2013'e ait hepsini okuyamadım bu yüzden bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Şimdi bu yasa çıktı mı. Çıktıysa benim %92 raporum var. abim devlette kadrolu olarak 2 senedir çalışıyor. Beni neden göstererek tayinini şu anda çalıştığı şehirden bizim yaşadığımız şehire aldırabilir mi? aldırabilirse ne yapması gerekiyor, nereye başvuracak.

Üye
    mrhawk Avatarı

Gerçek Adı
    Av. Mehmet Yaşar ŞAH
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

mrhawk

İş güvenliği paketi Meclis'ten geçti Meclis'ten geçen paketle getirilen düzenlemeye göre Kamuda sürekli işçi kadrosunda görev yapan ve en az yüzde 40 oranında engelli işçiler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan işçiler, engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak kurum içi yer değiştirme talebinde bulunabilecekler.
    Saygılarımla
    Av.Mehmet Yaşar ŞAHİN

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya

SphiNX

Engelli işçilerimizin de ve birinci derece engelli yakını varsa, kamuda aynı kurum içerisinde İzmir'deyse Ankara'ya, Ankara'daysa Konya'ya naklî konusunda düzenlemeleri içermektedir.

kurum içi kurumlar arasında değil!!!

Benim aklıma takılan belediye veya bağlı bulunduğu birlikler bu kanundan faydalanabiliyor mu¿

Üye
    onon Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara

onon

Benim anladığım aynı kurumun diğer illerdeki yada ilçelerdeki yerlerine tayin isteyebilecek ancak farklı bir bakanlığa ait bir yere tayin isteme hakkı işçilerde yok. Aslında bunun yerine engelli işçilere memurluk kadrosu verseler daha iyi olurmuş.

@SphiNX dostum duruma bakılırsa belediy işçiler yer değiştiremiyor. Ama tabi iyice bi incelemek araştırmak lazım yine de.

toprak1453

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Firesword

Abiniz tayinini alabilir. %92 raporlu olduğuna dair heyet kurulu raporunu ıslak imzalı olanından abine gönder. Yazacak olduğu dilekçenin ekine senin raporunu eklesin ve buna göre dilekçeyi yazıp müdürlüğüne versin. Ancak raporunuzda ağır engelli ibaresi olmak zorundadır. Bakıma muhtaç olmalısınız. Bunlar varsa %100 olur.

Sayfa 21 / 28 İlkİlk ... 11171819202122232425 ... SonSon