Sayfa 18 / 28 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 409 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    erzurum

reiis

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Insallah adam gibi bir sey cikarirlar

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

selam arkadaşlar

1 ) bagzı arkadaşlar sürekli atamayla ilgili yeni yönetmelik çıkacagından bahsediyorlar. neye dayanarak yönetmelik çıkacak anlamıyorum ? yada eşşegin aklına karpuz kabugunu kaçırarak işi zorlaştırmanını kime ne faydası var ?

(Değişik: 29/11/1984 - KHK - 243/13 md.) Memurların atanamayacakları yerler ve bu yerlerdeki görevler ile kurumların özellik arz eden görevlerine atanabilmeleri için hangi kademelerde ne kadar hizmet etmeleri gerektiği ve yer değiĢtirme ile ilgili atama esasları Devlet Personel BaĢkanlığınca hazırlanacak bir yönetmelikle belirlenir. Kurumlar atamaya
    tabi olacak personeli için bu yönetmelik esaslarına göre Devlet Personel BaĢkanlığının görüĢünü almak suretiyle bir personel ve atama planı hazırlar.

sanırım bazı arkadaşlar 657 sayılı kanunun 72. maddesinde engellilerin tayini ile ilgili maddeden sonra gelen ve yukarıda alıntı yaptığım maddeye göre yönetmelik bekliyor . allah aşkına maddeye bir bakın , tarihine bir bakın , özüne bir bakın , ne alaka ?

2 ) tayinle ilgili madde bulamadım diyen arkadaşlara : 657 sayılı kanun madde 72

(Ek fıkra: 6/2/2014-6518/10 md.) Ġlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır

burdaki düzenlemeler yapılır ifadesi yönetmelik çıkarılır anlamına gelmiyor aksine tayin işlemleri düzenlenir anlamına geliyor . kıssacası engellilerin tayin işlemleri başbakanlık genelgesiyle yapılıyordu bu olay genelgeden alınarak kanunlaştırıldı.

saygılar sunarım

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara

dilemma

way arkadaş yaaa bu nasıl iş. nasıl oluyor da ben engelli açığıyla %40 lık raporumu alıp devlet memuru olabiliyorken aynı zamanda tayin isterken %40 geçerli olmazda %50 olmalısın der. birinde engelliyken birinde değil miyim yani. yuh yani. yaw bişiy yapsalar da tam yapsalar bir kerede olsa daaa
    insanı suça teşvik ediyorlar. şimdi millet gidip engel oranını yükseltmek için bir şekilde yeni rapor almayacak mı. kıt akıllı bunlar hee

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir

gkmnblm

Beklenen baharlar, yazlar bir türlü gelmiyor sürekli sonbahar sürekli kış bu ne iş arkadaş anlamadım gitti

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

2 ) tayinle ilgili madde bulamadım diyen arkadaşlara : 657 sayılı kanun madde 72

(Ek fıkra: 6/2/2014-6518/10 md.) Ġlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eĢi veya birinci derece kan
    hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer
    değiĢtirme taleplerinin karĢılanması için düzenlemeler yapılır

sayın dilemma bakınız tayinle ilgili maddeyi yukarı yazdım . maddede % 50 yazıyormu ? nerden çıkarıyorsunuz böyle şehir efsanelerini ? çok yaşayın emi

Üye
    sasaka14 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Mol
    Son Giriş
    11.05-2014
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    konya

sasaka14 Yeni torba kanun ile tayin hakkı

Arkadaslar 19 Şubat 2014 te yayınlanan resmi gazetede engellilerin tayini nde kolaylık sağlandı bu maddeye istinaden tayin isteyen var mı sonuç nedir

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE

selocan

buda kocaman bir FOSSS çıktı seçim öncesi Seçim malzemesi yaptılar sanırım bizi ben evle iş yeri arası 70 KM sabah Akşam 70 Km günde 140 km'lik yolu engelli olarak gibip geliyorum, ezberlenmiş eşek yolu gibi gidip geliyorum 6-7 yıldır tayin istiyorum tınlayan yok ne zaman tayin istesen sorun çıkıyor Bıktım yani lanet gelsin diyorum O kadar yani birde kendim ortopedik engelliyim kimsenin umurunda olmuyor yani bizim durumumuz engelsiz yaşam engelli hakkı vs bence siyasi veye başka şeylere alet ediyor bizde onlara malzeme oluyoruz

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir

gkmnblm

Valla dediğiniz gibi Daha dün bir arkadaşımız tayin için dilekçe vermek istedi, kanun maddesini belirtti ama kanun maddesini dinleyen kim?? yerimiz yok diye geri yolladılar. Kanun maddesel olarak var ama manevi olarak kimsede kanunu ciddiye alma vicdanı yok maalesef biz engelliler olarak aslında kendi engellerimizle uğraşmıyoruz maalesef ki karşımızda bize karşı oluşan öngörü engelleriyle de uğraşıyoruz Allah yardımcımız olsun...

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ankara

nurayyy

arkadaşlar bende 3. atamada mebe atandım yhs olarak şuan haftasonlareı egitim alıyoruz ve ben onkoloji hastasıyım burda onkoloji bölümü yok ve ildede yok ilçe meb müdürü bana dediki dilekçe verelim seni ailenin yanına yani ankaraya gönderelim onkolojide takip ve tedavi olduguna dair bir rapor getir dedi yani aday memurkende yer degiştirme olabiliyormuş...

royall

arkadaşlar bende asaletim onaylanmadığı için özür durumundan dolayı geçici görevle ilçeden il merkezine geçtim şimdi personel eksikliğinden dolayı ilçe tekrar beni geri çağırıyor şu anda asaletim onayladı bir ay önce şimdi ben tayin hakkım var mı bu arada bende Milli eğitim müdürlüğünde yhs kadrosundayım

Üye
    hascan01 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    23:48
    Yaşadığı Yer
    Adana

hascan01 Engelli öğretmenlerin ataması ve norm olma durumu

Değerli öğretmen arkadaşlar..
    Atamalarda, özellikle okulunuzda norma (fazla branş) uğrama gibi konularda meb'in bizlere uyguladığı pozitif ayrımcılık ve haklar var mıdır?
    özellikle norm yüzünden bir yerden başka bir yere tayininin çıkması engelliği çok etkilemektedir.
    Bu konuda hükümetin ,yasa yapıcıların daha aktif olmalarını sağlayamaz mıyız? Engelliye tayin konusunda ikametine en uygun yeri tercih etmede ya da okulunda kalma isteğinin yerine getirilmesinde insancıl ayrım uygulanmalıdır diye düşünüyorum.
    Buna dair ek yönetmelik çıkarılmalıdır .ve bizler de bu konuda bilgi paylaşıp aktif olmalıyız..

şimdiden ilginize teşekkürler!..

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    Aydın

AzMiCaN

Memurlar.net Ekibine konuyu dile getirdiği için teşekkür ederim . Lakin aile ve sosyal politikalar bakanlığının yönetmeliğini baz alırsa meb yada sağlık bakanlığı işimiz yaş %80 gibi bir oran aranıyormuş . Yönetmeliğini okumadım konuda yazan arkadaşlar bu şekilde bahsetmişler .

Başbakan'dan, engelli nakil yönetmeliği talimatı - Memurlar.Net

Üye
    suyum Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

suyum

MEB Engelliler icin 1 defaya mahsus tayin isteyebilir diye onay yazisi yayimladi. Memurlar net anasayfasinda haber bulunuyir okuyun. Gözünüz aydin olsun.

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    Aydın

AzMiCaN

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlgili konunun linki . Hayılrı olsun mebde çalışan arkadaşlarımıza Umarım diğer bakanlıklarda bir an önce bu yönetmelikleri çıkarırlar.

MEB'de engelli yer değiştirmeleri başladı - Memurlar.Net

Sayfa 18 / 28 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon