Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 161 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10 yıllık kullanıcı olarak tavsiyemdir. Yeni takılanlar belkı memnun olmayabilirler ama yıllar geçtikçe iyiki taktırmışım diyeceksiniz. Ben şu anda bile diyorum gürültülü bir ofiste çalışıyorum ama şu anda bile klavyemin tıkırtılarını duyuyorum. Gerçekten kulak seslere alıştıkça daha iyi duymaya başlıyorsunuz. Ben 8 yaşında taktırdığımda sesler karmakarışıktı ama bir yıl sonra su damlasının sesini duymaya başladım.

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk proramdan sonra hiç bişey anlamıyordum ama zamanla aliştım şimdi tekrar program yapıldı sesleri duyuyorum ama henüz ayırt edemiyorum zamanla oda olucak dedi doktor ve kapı çaldiği zaman duyuyorum ki bu bile değer çektiğim o kadar acıya

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Pınar,
    Bir implanttaş tavsiyesi olarak sana yüksek sesle kitap okumayı önerebilirim. Bu sayede gelişim daha hızlı olacaktır.

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pırıl sana katılıyorum. Bende yüksek sesle kitap okumaktan çok şey kazandım banada doktorum önermişti ne bulursan yüksek sesle oku demişti. Gazete dergi roman ders kitabı ne bulursan Hatta haber sunuyormuşcasına ve en anlaşılır biçimde okumak hem konuşmaya hem duymaya çok katkısı oluyor

Forum Moderatörü
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

merhaba.. biyonik kulak dedikleri koklear implant dimi yanlış anlamadım? memnun kalan yada kalmayan nerde yaptırmıştınız ameliyatınızı ve ameliyattan sonra duyabilmek için okadar zaman gerekli mi gerçekten? doktorum biyonik kulak önermişti 4 ay önce ama bekleyelim biraz belki ameliyattan sonra açılır belki dedi ama açılmadı 3,5 yıldır sol kulağım duymuyordu sağ kulağım da çok az duyuyordu 4 aydır da komple sağır oldum sadece dudak okuyorum biyonik kulak olcak sanırım ama feci tırsıyorum 3 kez beyin ameliyatı geçirdim

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet koklear implant biyonik kulaktır. Ben marmara üniversitesinde Prof. Dr. Çağlar Batmanın ilk hastalarındanım. Çok ama çoookk memnunum Cihaz takılır takılmaz duymaya başlarsınız yalnız seslere alışmanız bir kaç ayı bulur Bennce korkulacak hiç birşey yok. Ben Türkiyede bu ameliyatı olan ilklerdenım 8 yaşındaydım bana cihazı anlatacak tavsiye edecek hiç kimse yoktu. Ben tavsiye ederim hiç duymayan birisi tam duymak istiyor ise şu anda bu cihazdan iyisi yok. İmplant ameliyatı olmayıpda idare etmek isteyenlerin işitme kaybı gitgide artıyor. Ben bir senede yüzde 40 kayıp olan birisinin bir sene sonra yüzde 90 a çıktığına tanık olmuştum. O yüzden hiç geç kalmayın. Eğer cihaz kulağınıza uygunsa ne mutlu size

Forum Moderatörü
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    3

müge hnm binlerce kez teşekkür ederim inşallah hayırlı sonuçlarla gelirim.. ayrıca çok geçmiş olsun tekrardan duymana çok sevindim şuan ben komple sağır oldum 22 yaşındayım hayırlısı inşallahh
    ve diğer arkadaşlar acil şifanızı diliyorum..

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o kadar yavaş mı azalıyo sznkiler, rekor bende o zmn 20 dk da 0 db kayıptan 120+ ya yukseldi. odyometrist bi ara gaza gelip 150 db ses vermeye kalktı kafamı duvara tosladım. ha ses geldi mi ? yok gelmedi. bnm gbi 1 gunde işitmesini tamamen kaybeden arkadaslarla tanısıp kaynasıp, rakı sofrasında kafaları cekmek isterim. saygılar ..

Üye
    Pırıl Avatarı

Son Giriş
    18.06-2013
    Saat
    07:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Al bunu arkadaş,

geçmiş olsun. Ani işitme kaybı sizinki. Aynı günlerde gittiyseniz sizi hastaneye yatırıp tedaviye almaları gerekirdi. Tedavi sonrası işitmesi normale dönenler de var, bir miktar iyi olanlar da var, aynı kalanlar da var. Ayrıca odyometre cihazlarının maksimum çıkış gücü 120 dB'dir !!! Ha bir de alkolden uzak durun bence !

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

=150 db vermeye kalkti= attimi taaa amalikayaaa
    sen sagir olsaydinda icki icseydin dikkat ede ede seslere alesta duururken bile kazalara acik oldugumz oluyor biz isitme kayiplilarin

Üye
    MügeNK Avatarı

Gerçek Adı
    Müge
    Son Giriş
    24.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / Beyoğlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır 'al bunu' rekor bendeeee benimkisi ateşlenme sonucu kulağıma vurması... O an düşüp bayılıyorum ve hemen cerrahpaşaya tabi cehrrahpaşada biz bişey yapamayız diyerek 8 yaşındaki beni babamın kucağına vermeleri yani 'vay seni cerrahpasa icmem suyundan icmem' olayı
    5 dakika içinde kaybettim ben duyma yeteneğimi. Keşke yavaş yavaş olsaydı biraz alışmış olurdum ama birden bire duymanı kaybetmek çok kötü bişey tanışalım ama rakı sofrasında kafayı çekmeyelim

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    00:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kafa çekmekte sorun çözülmüyor sabah kalktımı kulakların yine aynı olacak onun yerine hayat mücadelesine devam be bu durumu kendimde pek sorun etmiyorum 7 senedir işitme kayıplıyım gördüğüm rüyalarda bile normal işitmeye sahibim.o kadar rahatım yani çevremde hiç işitme kayıplı insan yok gerçi tanışmak isterim bursa çevresinde varsa

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalnız müge benim konuşmaktan yana hiç bi problemim yok 20 yaşinda başladı 23 yaşimdan sonra telefonu duymamaya basladım şimdi 29 yaşindayım azda olsa duyduğum için konuşmamdabi sorun yok
    odyoloğumuda biliyorsundur muhtemelen aynı hastane ufuk derinsu kitap okumak ayrıdır senin ailenle sürekli aliştırma yapman lazım dedi sürekli konuşma alıştırma ki ben dudak okumayı hiç bi sorunum yokken çocukluğumda öğrendim bu benim için zorluk oluyo...
    konuşurken insanların yüzüne bakmamaya çalişiyorum ama arada hala yapıyorum
    benim sorunum şu sesi duyuyorum ama ne olduğunu anlamıyorum doktor acele etme dedi ama bide gel bana anlat bunu sonradan kaybetmek çok daha zor...
    ve müge sana ve yardımcı olan diğer arkadaşlara teşekkür ederim
    ayrıca shukefeyede teşekkür ederim beni çok korkuttu ama olsun

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seda kardes; coktan tedavi oldum ben. az bucuk bişiler geldi de bana yetmiyo işte. ani işitme kayıplıların %60 ında iyileşme olabiliyomus. bu durumda sen müge arkadasım; %40 a girmişin malesef(belki bolesi daha hayırlı olmustur bilemm). satlas arki; kanka cevrende işitme engelli olsa daha rahat hissediceksin inan bana. işitme kayıplı dedigine gore senn kulaklar 50 60 db civarındasın.
    rakı teklifimde ısrar ediyrm, yeşilkoy sahilde iyi gider mesela ..

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar bende ani işitme kaybı geçirdim. akşam duyuyordum sabah kalktım duymuyorum. bogaza gidip çekelim kafaları fakat şimdi implant ile duyuyorum. Bazen diyorum iyiki de geçirmişim çünkü kendi kendime güvenimi getirdim öyle ki duyduktan sonra ilk işim üniversitenin tiyatrosuna katılmak oldu üstüne de şiir yazıp seslendirmeye başladım. Herşey bizler için kendimizi bulmamız için ve pes etmeyip savaşmak için..

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.04-2011, 00:13
  2. 12.10-2010, 15:16