Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 161 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    gecmis olsun frankesteyn
    ben koklear implant taktirdigimda oyle birsey olmamisti antioksidanin dedigi basdonmeleride olmamisti kendimi cok saglikli hissetmis duyacagim diye umit dolu sevincli bir bekleyisle moralman bomba gibiydim
    6 ay sonra ameliyat yeri iltihap yapti akinti oldu durmadan ameliyatlar oldum 7 yil sonra aldirdim implanti buyuk bir hayal kirikligi yasadim
    simdi 6 ayda bir koleastotam ameliyati oluyorum bas dinmeleri kokleari aldirdiktan sonra canimdan bezdiriyor
    siz hemen doktorunuzla irtibata gecin gec kalmayin en ufak sikayetinizi soyleyin doktora
    koklearin hayal kirikligini yasamaz iyi bir sekilde duyarsiniz insallah

Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgiler için sağolun arkadaşlar. ilk 5 günde bende de baş dönmesi oluyordu ama sonra geçti. kulağımın tıklamasından rahatsız değilim ama kulak içindeki kablonun yerinden çıkma gibi bir durum olabilir mi? bir de doktor kulak yapımın geniş olduğunu belirtmişti boşluktan dolayı tıklamalar oluyor olabilir mi?

Üye
    odyolog Avatarı

Son Giriş
    04.10-2010
    Saat
    14:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,

kök hücre çalışmaları şu anda sadece deneme/deney aşamasında. sonuçlar kesin değil. bildiğiniz gibi daha önce de omurilik felçli kişilerde bu yöntem denenmiş ancak beklenilen sonuçlar- her ne kadar medyada yanlış aksettirilsede- alınamamıştı.

sonuçlarına gelince, hayvan deneylerinde bazı güzel sonuçlar elde edildi. bunun birincisi tüylü hücre gelişimi düzensiz ve az da olsa sağlanmış. gelen bilgiler doğrultusunda szileri daha sonra tekrar bilgilendirebilirim.

teşekkürler

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    00:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar k.implant çıkan ses en kaliteli işitme cihazından çıkan sesten daha kalitelimi ses çıkarıyor ?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

kalite olarak cok sevimsiz cok yuksek cok cesitli sesleri duyuyorsunuz teneke gicirtisi gibi dogasl sese benzemiyor
    dijital cihazin o dogalyakin sesi implanla isitmede yok
    ama analog cihazlar gibi her sesi yuksek veriyor analog cihazdan anlamiyorsunuz koklearla anliyorsunuz konusmalari

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani her konuşulanı anlıyormusunuz.dudak okuma zahmetine girmeye gerek yokmu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

olurmu satlas iki naylon elektrod bir kafasi kemigine oyulup cakilan seramik parcasi sonucta
    ben gene dudak okudum televizyonu telefonu hic alamadim sadece sesleri yuksek duydum dis kapi zilini salondan duymadigim olmustur dikkatli dinlemedigimde gene anlamazdim konusulani sadece insanlar konusuyor derdim

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman değmezmiş biz işitme cihazına devam belki ileride kök hücrede gelişme olur ozamana kadar öldürmeyelim kulağı...

Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dış cihazım takıldı sesler çok ince geliyor, büyük beklentilerim var umarım boşa gitmez inşallah ilerleyen günlerde verim artar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

yeni sesin hayirli olsun frankestayn
    beklentileriniz sonsuz olmamali sonucta insan eliyle yapilan,yeterliligi tam olmayan,daha daha gelismesi lazim olan bi aparattir koklear. hangi isitme islemcisi olsada biz isitme kayiplilar tam duymayacagiz
    dilerim gelecek gunlerde ses yukseltilirken daha guzel duyarsiniz
    size tavsiyem net ortaminda koklear implantinizi kullandiginiz surelerde ihtiyati elden birakmadan nickizi koklear hakkinda olumsuz yazilardan sakininiz
    su net aleminde nede olsa taniniyor koklearcilarin hismini celbetmeyiniz
    sonucta onlarla isiniz kokleari kullandiginiz muddette
    ayarlar, yedek parcalar, doktor odyometrist iliskileri bunlari gozardi etmeyiniz. sabirli olunuz

Yasaklı Üye
    Razcall Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    15:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geleceğin ileri derece işitme engelli adayı oalrak yazılanalrı okuyorum.Sonuç ne derseniz.Zor ameliyat birçok komplikasyonlar binlerce soru ve sürekli bir endişe.Saat takmaktan bile rahatsız olurken kafamın içinde platinle dolaşma hissi tuhaf.Sanırım duymadanda hayattan zevk almanın yollarını arasam iyi olur

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

platin degil keske incecik platin olsa razcall
    kulak salyangozundan kokleayi bilirmisiniz iste o kokleaya naylon elektrodalar gecirilecek
    kulak arkasinda kafatasi kemigi oyulacak
    o oyuga 3=3 capinda seramik bir parca monte edilecek

benim emarlarda kokleada kalan elektrod parcalariyla koleastotam ayird edilmiyor koleastotam suphesi diye yazar
    doktor ameliyata alinca niye gec kaldin koleastotam diye bi guzel fircalar beni

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biri shukufe yi sustursun artık moralimi bozuyorsun
    odyoloğum moralin yüksek olması bunu istemen çok önemli dedi duyduğun her sesi sormaktan çekinme başka türlü öğrenemezsin dedi
    ameliyatı yapan doktorda enfeksiyona karşı zaten uyarmıştı bunlara dikkat ettiğin sürece bi daha ameliyat olmak zorunda kalmazsın demişti

Üye
    EFSA YAĞMUR Avatarı

Son Giriş
    27.11-2010
    Saat
    14:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinizin yazdıklarını okudum. Hepinizin haklı olduğu taraflar var tabikide...Benim uzman olarak söyleceklerim şunlar ;
    bu ameliyatta önemli olan tabikide öncelikli olan sağlığınız ,,sizlere ciddi zararlar verecek, hiç fayda sağlamayacak ,40 bin civarı paha biçilen ,sadece bazı şehirlerde ünv hastanelerinde yapılan bu önemli ameliyat neden yapılsın??? Amaçsızca o kadar doktor sırf laf olsun diye mi okadar inceleme sonunda böle bişeye kurulla karar verip sizlerin canını yaksın??
    Bakın arkadaşlar herşeyi tozpembe görmeyin fakat herşeye de moralinizi bozmayın,herhangi bir sağlık sorunu hisettiğiniz anda gidin söyleyin.
    Bu ameliyatta önemli olan eğer ameliyat yapılacak kişi küçükse ailenin isteği ve desteğidir.Eğerki buna karar verebilecek yaştaysanız söylenecek tek şey var sizin KARARLI ,UMUTLU,İSTEKLİ olmanızdır.
    Tam duyamadığınız hece sözcük vs. bunları sormaktan çekinmeyin. Fakat sorduğunuzda kolaya kaçıp dudak okumadan gözlerinizi kaçırınız.
    Ailelerimiz için söylüyorum eğer gelişme olup olmadığını takip etmek istiyosunuz bi çetele tutup çıkardığı ses hece sözcük v.s not alın.
    Yaşı büyük olan arkadaşlarmız ise tam olarak duyduklarını not alabilir. Ya da ne duydularsa belli zamanlarda not alıp işe yarayıp yaramadığına karar verirsiniz.
    Arkadaşlarım bilemiyorum ne kadar işe yarar yazdıklarım fakat herhangi bişey danışmak isterseniz yazabilirsiniz..
    SAKIN VAZGEÇMEYİN ARKADAŞLARSABIR

Üye
    pınar81 Avatarı

Gerçek Adı
    pınar
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yazdıklarınız için sağolun
    söyledikleriniz doğru heyet herkesi kabul etmiyo ben çok testten geçtim daha önce hiç bilmediğim işitme testleri vs
    bana söylenen şu ameliyat önemli ama ameliyat sonrası daha önemli eğitimler istekli olman hemen duyucam diye düşünme zamanla ve bu zamanda sana bağlı bütün bunları kabul ediyorsan seni ameliyat ederiz dediler
    sanırım 60bin civarı tutuyor cihaz hastane ameliyat masrafları herşeyi sgk ödedi gereksiz olsa o kadar para çöpe atılmaz kaldı ki 3 yıl önce ile şımdikı cihazlar arasında çokçok fark var
    Efsa Yağmurun söylediği doğru sabırlı olmalıyız hemde çok...

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 123456 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.04-2011, 00:13
  2. 12.10-2010, 15:16