+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Uçurtma Avcısı / Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

nursan Uçurtma Avcısı / Halit Hüseyni (Khaled Hosseini)

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Büyük bir zevkle okuduğum, okurken hüzünlenip gözlerimin dolu dolu olduğu anlar oldu. Kitabı Bitirir bitirmez hemen filminide izledim ve sizlerinde okumasını tavsiye ederim.
    Umarım benim kadar sizlerde seversiniz...

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen

arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları...

Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısı'nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü...

mezopotamyali kederi

Özellikle Emir'in içsel konuşmaları beni kitaba bağladı.İnsan ancak bu kadar acımasızca ve cesurca yaklaşabilir kendine ...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ & DİYARBAKIR

guzgulu

alınacaklar ve okunacaklar arasına ekledim tşk tavsiye için

nursan

Emir kadar Hasanın duyguları ve sadakatıde çekti beni, aynı duyguları hissederek okuduk sanırım mezopotamyalı'cım,

Güzgülü'cüm bunu okuyunca yazarın başka kitabı varmı diye merak edeceksin eminim Bin Muhteşem Güneş isimli kitabınıda tavsiye ederim

Üye
    Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    6

minerva

Emir,Afganlı peştunlardan saygın bir ailenin tek oğlu annesini hiç tanıma şansı olmamış babasına hayran ama onun sevgisinide pek kazanamadığını düşünen,yazmak-okumak en büyük zevki olan biraz içine kapanık bir çocuk.Emirin en iyi arkadaşı ise hasan,Emirlerin hizmetkarı bir hazaralı bir çocuk.Hazaralılar,Peştunlarca hakir görülen bir sınıf) ama ikisi kardeş gibiler babada hasana karşı hep özel bir sevgisi var.Emirin anlatımıyla Emir ve hasanın hikayesini dinliyoruz.Afganistandan A.B.D ye uzanan daha sonra tekrar hemde Afganistana hiçde gidilmemesi gereken bir zamanda sırf yılların vicdan azabını hafifletmek,kendini bulmak,ruhunu dinginleştirmek adına Emirle Afganistana doğru onurlu ve zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz.Son derece sürükleyici,duygusal betimlemeleri ile sizide sarsan mükemmel bir roman.

Üye
    Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ & DİYARBAKIR

guzgulu

offf ne kitapmış filminide izledim ve ağladım bin muhteşem güneş alındı ve okunuyor

DURU

Keyifle okuduğum,yer yer gözyaşlarıma hakim olamadığım güzel bir kitaptı.Bin Muhteşem Güneş'te o tadı alamadım lakin...

Islık

Kitabını okumadım filmini izledim çok güzeldi.Kitabın filimden dahada güzel olduğunu düşünüyorum.Zülfi livalenelinin mutluluk romanını çok beğenmiştim filminide izledim ama bir çok yerde kitaba bağlı kalınmamıştı.Birde kitabı okurken herşeyi hayalinde kendin canlandırıyorsun bu çok daha güzel.Klipsiz müzik dinlemek gibi filminden ziyade uçurtma avcısının kitabını okumanızı tavsiye ederim.

nergis gülü

okurken çook etkilendiğim kitaplardan biri.
    gerçekten son zamanların en mükeemmel kitaplarından biri bence.yazarın dili de olaylar gibi çok akıcı bende herkese tavsiye ederim.yanlız ben filmini beğenmedim bir çok özel sahne yok filmde.

metehandro

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: minerva Mesajı Gör
    Emir,Afganlı peştunlardan saygın bir ailenin tek oğlu annesini hiç tanıma şansı olmamış babasına hayran ama onun sevgisinide pek kazanamadığını düşünen,yazmak-okumak en büyük zevki olan biraz içine kapanık bir çocuk.Emirin en iyi arkadaşı ise hasan,Emirlerin hizmetkarı bir hazaralı bir çocuk.Hazaralılar,Peştunlarca hakir görülen bir sınıf) ama ikisi kardeş gibiler babada hasana karşı hep özel bir sevgisi var.Emirin anlatımıyla Emir ve hasanın hikayesini dinliyoruz.Afganistandan A.B.D ye uzanan daha sonra tekrar hemde Afganistana hiçde gidilmemesi gereken bir zamanda sırf yılların vicdan azabını hafifletmek,kendini bulmak,ruhunu dinginleştirmek adına Emirle Afganistana doğru onurlu ve zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz.Son derece sürükleyici,duygusal betimlemeleri ile sizide sarsan mükemmel bir roman.

pek bilmişsin sen...

selda*

sürükleyici ve bir o kadar da etkileyici bir eser...

KKELEBEKK

Önce filmi izlemiş olsaydım düşüncelerim nasıl olurdu bilmiyorum ama, kitabı okudum ve bi kaç yorum daha hatırlıyorum önce kitabı okuyanlar filmi izlerken aynı tadı alamıyorlar ve filmi yarım bırakanlar olduğunu bile okumuştum.. Ben hızlı geçerekte olsa bitirdim ama karakterler arasındaki, zihnimizde canlandırdığımızdan mıdır bilemiyorum ama bir kopukluk hissediliyor filmini izlerken.. Ama kitap, özellikle çocukluk dönemleri bir solukta geçilip tamamı bir solukta bitirilebilecek bir kitap, aksini iddia edenin olacağını sanmıyorum..

Sirine

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Uçurtma avcısını okuyanlara tavsiyem Bin Muhteşem Güneş..
    yazarın kitapları gerçekten güzel drama ve akıcı

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye