Sayfa 7 / 38 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 565 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

sessizlikk

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Canan Tan ( Piraye )

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Aşkname İskender PALA

Sevgili eşiğinde ölene değil sağ kalana şaşmak gerekir, der bir bilge ama ben senden uzakta, aşkınla hasta, ama aşk sayesinde sıhhatteyim. Araya bunca yılın hasreti girmişken bir gün seni görmeye dayanabilir miyim bilmem, ama her sabah seni görüyor ve yüzünden aldığı güzellik ile insan içine çıkıyor diye güneşe, eşiğini döne dolaşa senden nur çalıyor diye her akşam mehtaba bakıyorum, bilesin. "Bugün nasılsın ey kâinatın başı dönmüş yıldızı?" diyorum ona, hasbıhal ediyorum; "Ne haldedir sevgilim, hoş mudur, sofaca mıdır İstanbullar sultanı bugün?" diye tekrar soruyorum. "Hiç benim bulunduğum yerden daha kederli bir âleme doğdun mu sen; hiç aşkta altüst olmuş bencileyin bir firkatzede üzerine parladın mı?" diye sitem ediyorum bazen... Velhasıl günlerce ve gecelerce güneşlere ve aylara durmadan ve dinlenmeden seni soruyorum, hâlâ bir haberini alamayışımı şikâyetle söylüyor, anlatıyorum. Senin beni unutma ihtimalini hatırlayıp çıldırıyorum bazı günler ve bazı geceler yüzünü eskisi gibi hayal edemeyeceğimden korkup kahroluyorum. Sonra tevbeler ediyorum. Seni unutma ihtimalini düşündüğüm için.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Cenk Hikayeleri - Murathan Mungan

Murathan Mungan'ın 6 hikayesinden oluşan hayalle gerçek arası mükemmel bir eser. Mükemmel bir tempoda başlıyor kitap. "Şahmeran'ın Bacakları" ile insanın nefsi ile olan cenki anlatılıyor. Hikayelerin iç içe geçtiği bir hikaye. Her hikayenin konusu farklı olsada nefsin çok farklı yüzlerde karşımıza çıktığına tanık oluyoruz. Aşkı aramanın mı yoksa bulduktan sonra ona sahip çıkmanın mı daha zor olduğu üzerine mükemmel sayfaların sular gibi aktığı bir hikaye. Binali ile Temirin öyküsünüde oldukça güzel buldum.En büyük nefret sevgimidir acaba diye sormadan edemedim kendime.

Üye
    -gökçe- Avatarı

Son Giriş
    25.10-2014
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye

-gökçe-

pucca günlük 3 / Allah beni böyle yaratmış

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Faust .. GOETHE

Faust (İnsan) ve Mefisto (Şeytan) arasındaki mücadeleyi anlatan bir tiyatro oyunu.Oyunu mitolojik kahramanlarla zengileştirmiş.Konu bütünlüğü omayan fesefik görüşlerin yer aldığı bir oyun.18 yaşında başladığı bu oyunu ölümünden bir kaç yıl önce bitirebilmiştir.Goethe 83 yaşında ölmüştür.

Kptnwlf

MESNEVİ TERAPİ ( okuyorum )

"Bilgi çağını bilgelik çağına dönüştürürken yol göstericimiz Mevlana olacaktır. Çünkü o ruhsal yapımızdaki şifrelere dokunuyor, bizde var olan duyarlılığı harekete geçiriyor."
    Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Ve Mevlana'dan ilhamla şöyle diyor:

"İnsanın gözü kördür ışık olmadıkça,
    Aşkın gözü kördür gerçekler olmadıkça,
    Aklın gözü kördür ahlak olmadıkça,
    Hırsın gözü kördür terazi olmadıkça,
    Şöhretin gözü kördür tevazu olmadıkça,
    Gücün gözü kördür erdem olmadıkça,
    Paranın gözü kördür insaf olmadıkça,
    Menfaatin gözü kördür empati olmadıkça,
    Adaletin gözü kördür hakkaniyet olmadıkça,
    Tabibin gözü kördür tıp etiği olmadıkça,
    Medeniyetin gözü kördür bilgelik olmadıkça..."

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Eşkıya İninde - İki Damla Yaş Hüseyin Rahmi GÜRPINAR

İstanbul yakınların bile eşkiyanın kol gezdiği bir dönemde acımasız eşkiya tarafından kaçırılan Nefi Bey'in, kayınbiraderinin ve sadık uşakları Murtaza'nın başından geçenleri anlatırken, hemen her romanında olduğu gibi, insanlara ve topluma eleştiri oklarını fırlatmaktadır. Okurlarını eşsiz gülmecesiyle yine güldürüyor, ama dudakların kıyısında donup kalıveren acı bir gülüş oluyor bu...

Üye
    -gökçe- Avatarı

Son Giriş
    25.10-2014
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye

-gökçe-

sil baştan/ kengrimwood

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    6

minerva

Kahraman TAZEOĞLU-Bukre,

Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.
    Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Tuhaf Bir Serüven - Charles Dickens

Kitapta bir gazetecinin başından geçen olaylar akıcı bir dille okuyucuya aktarılıyor.Olaylar arasında da bazı kendini bilmez insanların söylemleriyle ortaya çıkan olaylar,yapılan aptallıklar oldukça uygun bir üslupla eleştirilmiş.Kitap başından sonuna kadar heyecanı hiç yitirmiyor ve çoğu zaman içiniz burkularak okuyorsunuz.Gerçek hayattan hatta kendi yaşantımızdan kesitler bulabileceğimiz,tanıdık karakterlerle karşılaşabileceğimiz zevkle okunacak bir roman.

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Polly

Soğuk Kahve / Sabah Uykum.- Ahmet Batman.

İki kitabı da çok severek okudum.İçinde çok güzel cümleler,kelimeler geçiyor.

Baş ucu kitabı gibi , aç istediğin sayfayı oku/kapa. Ben çok sevdim,tavsiye ederim.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Lal Masallar - Murathan Mungan

"Anlatsam inanmazlar oğul, masal derler; masala inanmazlar, masalı yalnızca dinlerler, sanki hakikati bilirmiş gibi, sanki hakikatin sırrına ermiş gibi, masala inanmayan gerçeğe inanır mı?"
    1981-89 yılları arasında yazılmış üç öykü oluşturmuştur Lal Masallar'ı.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

En son hangi kitapları yarım bıraktım yazayım ;
    Dünyanın İlk Günü
    Sevgili Düşmanım
    Dostluk Ekmeği
    Tanrının Unutulan Çocukları
    Bukre
    Limon Yapraklarının Kokusu

50 'şer 100' er sayfa okunmuş ve bitirilmeyi bekliyorlar.
    Hiç bu kadar dağılmamıştım, ciddi bir odaklanma sorunu yaşıyorum bu aralar. Hayırlısı...

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

selda*

En son tavsiye ettiğim kitabı oku odaklanma sorunu olmuyor

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı sorunu bende yaşıyorum Sema,elimde duruyor kitabım hiç okumayada başlayamadım. İKLİMLER (ANDRE MAUROIS)

Sayfa 7 / 38 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon