Sayfa 4 / 38 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 565 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mansfield Park----- Jane AUSTEN
    Mansfield Parkı; Fanny Price isimli bir kızın başından geçenleri; evlatlık olarak girdiği evde nasıl zamanla yükseldiğini anlatır.

Daha Bilmediğiniz Neler Var!----- Doğan YURDAKUL
    Daha Bilmediğiniz Neler Var! Doğan Yurdakul'un Odatv Davası'nda delil olarak kullanılan ve zamana tanıklık eden yazılarını topluca gözler önüne seriyor.

Kukla---Ahmet ÜMİT
    "Kukla", Türkiye’nin yakın tarihine damgasını vuran Susurluk Olayı'ndan yola çıkan bir roman. Ahmet Ümit işlenmesi zor bir konuyu ele almış; ancak Türkçesinin zenginliği, usta işi kurgusu ve yarattığı gerçekçi karakterlerle önemli bir eser ortaya çıkarmayı başarmış.

Eski Dostlar---- Hıfzı TOPUZ
    Kitaba Sabahattin Ali olayıyla başladım. Çünkü Eski Dostlar'ı yazmamın nedenlerinden biri, bu olaya biraz ışık tutmaktı. Sabahattin Ali'nin öldürülmesi yakın tarihimizin "faili meçhul" cinayetlerinin en önemlilerinden biriydi. Bir süre sonra yakalanan ve göstermelik olarak hapse atılan katil, Mehmet Ali Ağca gibi, Muammer Aksoy'un, Bahriye Üçok'un, Uğur Mumcu'nun ve Ahmet Taner Kışlalı'nın katilleri gibi sadece bir tetikçiydi. Ama bu çirkin olayı kim düzenlemişti? Vur emrini kim vermişti? Bu konunun üzerine hiç gidilmedi. Çünkü öldürülen yazar solcuydu, konunun üzerine gitmekten herkes çekiniyordu. O zaman da "derin devlet" anlayışı vardı. Hala öyle olmuyor mu? Bazı araştırmalar bir yerde tıkanıyor. Ben, olayın o zamanlardaki tanıklarından dinlediklerimle bu korkunç cinayete yeni bir perspektif getirmeye çalıştım.

Kapı---- M. Necati SEPETÇİOĞLU
    Romanda, Batıni mezhebinden olan Hasan Sabbah taraftarlarının ve Hıristiyan din görevlilerinin halkı kışkırtarak verdikleri zararlar işlenir. Özellikle bu entrikalarda kadınlar kullanılır. Nitekim Melikşah’ın sarayına girerek oradakileri birbirinr düşüren ve Melikşah’ı zehirleyen Ziba adında Batıni mezhebinden bir kadındır. Yine Ersagun Bey’i engellemek için araya bir kadın koyarlar, ama Ersagun Bey aklını kullanarak bu durumdan kurtulmayı başarır. Yazar,bu entrikaların her devirde olabileceğini belirterek, türk milletini uyarır.
    Eserde işlenen yan temalardan birisi de güvendir. Romanda,güvenin insanı ayakta tutan unsur olduğu belirtilerek birtakım şeyleri başarmak için güvenmenin gerekliliği ısrarla vurgulanır.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Şairin Romanı Murathan MUNGAN

Adı Yerküre olan bir gezegen. En büyük kara parçası sayılan Anakara'da farklı yerlerden farklı nedenlerle Odragend'e varmak üzere yola çıkan gezginler. Elli yıl sonra yurduna dönen bir bilge şair. Yıllarca evinden hiç çıkmadan yaşadıktan sonra, çıraklarıyla birlikte kendisini yollara vuran bir şiir filozofu. Yalnızca şairleri öldüren bir katilin izini süren atlı polis ve yardımcısı.Yol boyu içinden geçtikleri yerler, yaşamlar. Surlarında şiir bayrakları dalganan şehirler. Kanatları göğün gizemlerini birbirine bağlayan kuşlar. Sayıların, sözcüklerin, şifrelerin ardında ömür tüketen matematikçiler, dilciler, sözlükçüler, şairler... İnsanların ruhlarını sağaltan rüya terbiyecileri.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    6

minerva

Dan Brown-Cehennem

Cehennemin en karanlık yeri buhran zamanlarında kararsız kalanlar için ayrılmıştır demiş Dante bizde ilahi komedyadan ciddi şekilde ilham alan ( ve size bu kitap bitsin ilahi komedyayıda mutlaka okumalıyım dedirten) Dan Brown'ın sizi tutup kolunuzdan kendi dünyasındaki o gotik sanat eserleri ile dolu büyüleyici bir sanat tarihi yolculuğuna çıkarmasına karşı koymak imkansız ! ve yine insanlığın başına bela olacak bir tehdit bir komployuda birlikte çözmeye çalışıyorsunuz.Bazı kitapların bitmesini istemezsiniz ya dan brown kitaplarında hem zekice kurgulanmış olaylar zincirini çözmek istiyorsunuz hemde bu büyüleyici sanatsal tarihi yolculuk hiç bitmesin istiyorsunuz.Cehennem beklentilerimi boşa çıkarmadı ben sevdim Dan Brown okumayı sevenlerin bu kitabı seveceğine inanıyorum.

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Kanatlarını Arayan Melekler ve Bikini Mevsimini okudum.
    Çerez kitaplardan gidiyorum, yaz için ideal. Özellikle Bikini Mevsimi eğlenceli, hoş bir kitap. Yemek Klüplerinin adını Bikini Diyet Klübü olarak değiştirip, destek grubuna çeviren hanımların dayanışma hikayesi.

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Kara Kitap Orhan PAMUK

Amcasının kızı Rüya ile evli olan Galip.Karısının bir gün evi terketmesiyle onu aramaya başlar.Rüyanın üvey abisi Milliyet köşe yazarı Celal SALİK in yazdıklarını birer şifre olarak görmeye başlayıp aramasına onun şifreleri ve öyküleri ıiığında devam eder. (Açıkçası pek beğenmedim.Bunca zaman içinde en zor okuduğum kitao, birkaç kere bırakmaya bile niyetlendim.)

omercan1903

hangisini söyleyim bilmiyorum bi zamanlar çok kitab okudum haddi hesabı yok ama bu aralar ecde taakılıyorum arasırra elime kitab geçiyor okuyorum aslında biliyor musun beni hayata bağlıyan etken kitablar ben hayatı kitablarda okudum kitablarda yorumladım hayatıı kitablarda anımsadıım içimöme çektim cennet vattanı ben sözelci olmamdan dolayı okummaya meraklıydım sonra okuduklarımı hayata yansıttı uygulamaya başladım

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Zahir Paulo COELHO

Ünlü, başarılı, zengin bir yazarın savaş muhabirliği yapan karısı Esther bir gün ansızın ortadan kaybolur. Esther kaçırılmış mıdır, öldürülmüş müdür, yoksa kocasını mı terk etmiştir? Çok sevdiği karısını bulmak için yanıp tutuşan yazar, Esther'in en son birlikte görüldüğü Kazak genci Mikhail'le birlikte Fransa'dan İspanya'ya, Hırvatistan'dan Orta Asya steplerine uzanan bir yolculukta bulur kendini. Bu büyülü yolculuk giderek bir 'iç yolculuğa' dönüşecek, yazar yazgının gücü ve aşkın doğasını yeniden keşfedecek, yaşamına yeni değerler biçecektir

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Geçenlerde kankime uğradığımda, kahve içerken bir kitap okuduğundan ve feci dağıldığından bahsetti. Ben de okuyayım dediğimde "Hayır bu kitap senlik değil" şeklinde konuyu hemencecik kapattı. Çaktırmadan kitabın adını öğrendim, konusunu araştırdım. Daha önce farketmediğim mazoşist yanım ağır bastı, kitapçıya uğrayıp aldım.

Kitabın adı "Senden Önce Ben". Çok bahsetmeyeceğim konusundan. "Biz"den bir kitap. Dağılmadan okumak zor, dost tavsiyesini göz ardı etmesem iyi olurdu aslında. Birkaç günde ancak düzelirim.

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Blog Mesajları
    3

kardelenn

açlık oyunları

Üye
    -gökçe- Avatarı

Son Giriş
    25.10-2014
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    türkiye

-gökçe-

yaz olunca dergi okudum paso
    traveler, national geographic, seyahat fotoğrafçılığı
    bit palas/ elif şafak

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    123

vilanjik

Don Juan ...Lord BYRON

''Kadın gibi arkadaş bulunmaz erkek için dünyada
    Birbirlerine aşık olmamış ve olmamak koşuluyla''
    Don Juanın İspanyadan başlayıp, İstanbul, Moskova, Londrada süren kavgaları aşkları savaşları ve yıkımlarını şiirsel bir dille anlatmış Lord Byron.17 kantodan oluşuyor.

Yasaklı Üye
    bebish_5 Avatarı

Son Giriş
    30.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman / Semsûr

bebish_5

Adım Adım Özgür Kürdistan

kemal burkay..

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

buyucu

Dan Brown
    Cehennem.Aylar öncesinden almıştım.Ağır aksak okuyabildim.

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

JOSE ORTEGA Y GASSET (Sevgi üstüne)

Ne zamandır elimin altında duruyordu,yaz hareketi okumama engel oldu.Bayramda okudum çok beğendim.
    Sevginin her katına sızmanızı sağlıyacaktır tavsiye ederim.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Birtan07

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Steve jobs

Sayfa 4 / 38 İlkİlk 1234567814 ... SonSon