Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    yaklaşık 1yıl önce bir iş kazası sonucu sağ dirseğim kırıldı ameliyot oldum ve şu anda kolumda platin bulunmakta
    platin,li kolumun açılıp kapanması yarım olarak işlem görüyor. tamamen açılmıyor ve kapanmıyor ağır yükler kaldıramıyorum, atma,çekme,itme,yani hareketlerimde kısıtlamalar var sağ serçe parmak ve yanındaki parmak sinerin zedelenmesinden dolayı yeniden bir ameliyat olmam sözkonusu 1 ay kadar bir süre içerisinde
    şu anda heyet raporum yok almadım, işkazası sonrasıda dava da bulunmadım

bu bulgular doğrultusunda madi,manevi,olarak davacı olmuş olsam dava sonuçları ne şekilde sonuçlanı
    r bu 1yıl içerisinde sinir sistemlerim altüst oldu psikiyatri doktoruna çıkmam gerekiyor düşme esnasında ben de bazı takıntılar başladı sanki hep bir yerden düşücekmiş gibi bir his ve servisle işe gidip gelme esnasında sanki araç hep bir kaza olucak gibi bir endişe oluşmakta bu da beni çok gergin hale getirmekte,

SİZLERDEN BU KONUDA BANA BUKONUDA YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM.

bLaCkRaCe

Hoşgeldin.
    Kolun ve parmakların için hiç fizik tedavi görmedin mi ?
    Kaza hakkın da her hangi bir tutanak vs yazıldı mı, hiç rapor almadın mı ? İş yerinde sigortan varmıydı, bunları yazarsan daha sağlıklı cevaplar alabilirsin.

Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL

polis tutanağı devlet hastanesi ve işyerinden 2kişi şahit ve yanısıra sigortam var işyeri düşme esnasındaki platformun koruyucu bariyer olmadığına
    dağir resimler var

6 aylık doktor raporum var aylık periyotlarda
    bilginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim bu arada hoşbulduk

bLaCkRaCe

Tamam bunların olması iyi, iş kazası geçirip dava açan arkadaşlar daha detaylı bilgi verirler İSLAMBOL.

Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL

önemli olanı bu tür bulgusu olan arkadaşlar daha sağlıklı bilgiler verebilir

kaldırma itme,çekme ,atma,işlemlerimide tam anlam ile yapamamaktayım arkadaşlarım mesai kalıp fazla ücret alır iken bende kayıp olduğu
    için mesai olayını benim engelimden dolayı kaybım oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İlk öğrenmeniz gereken şey iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranının ne olduğu. Gittiğiniz hastanelerden/doktorlardan bu konuda bilgi edinmeye çalışın. Eğer % 10 ve üzerinde bir yeti kaybı varsa, o zaman Sürekli iş göremezlik geliri ve tazminat ile ilgili girişimde bulunursunuz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL

arkadaşlar bugün sonucu aldığım( işkazası sonucu sağ hemurus alt uç kırığı %31 oran , var sürekli iş göremezlik maaşı almak için hangi yolu izlemem lazım bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar bürüt maaşım 1400lerde kaza tarihi 22.08.2011 sizden ricam nereye müracat etmem lazım nasıl bir yol izlemem lazım saygılar

Üye
    y.ikiz Avatarı

Gerçek Adı
    y.ikiz
    Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

y.ikiz

bağlı olduğun sgk merkezine iş kazası servisine sürekli iş görmezlik başvurusu yapacağını bir dilekçeyle bildir yol gösterirler sana

Üye
    ozi09 Avatarı

Gerçek Adı
    ozlem
    Son Giriş
    06.12-2014
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    AYDIN

ozi09

selamlar..
    ben işyerimde düşerek ayak bileğimi kırdım 6 platin takıldı 1 yıl sonra tekrar platin sökülmesi operasyonu geçirdim bu arada işyerim bunu iş kazası olarak bildirmedi bende o dönem hastanede kimse sormadı bende söylemedim sonra bildirmek istedim 3 gün yasal süreymiş onu gecince bildirim yapılınca işyeri ceza alır diye yine bildiremedim.Şu an son heyet raporum sırasında ayak bileğimde %8 bilekte kısıtlılık tespit edildi ama sürekli ağrı yağmurlu havalarda özellikle sıkıntılar yaşıyorum.Arkadaşın dediği gibi hep tedirgin yürüyorum koşamıyorum vs bununla ilgili bir hakkım söz konusumu yada bukonuyla ilgil hak aramak için yasal süre nedir zaman aşımına ne zaman giriyoruz tşk ler şimdiden

Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL

tam evrakla gitmem lazım git gel olmasın diye

tazminathukukçusu

Öncelikle geçmiş olsun islambol kardeş. Kaza yeri tutanakları ve iş kAZASI tutanakları tutuldu ıse ve baHSETTİĞİN GİBİ şirket de bu kazada kusurlu ise şirket batık değil ise yuklu mıktarda tazmınat alabılırsın. bunun için şirkete maddi manevi tazmınat davası acman gereklı.

Üye
    İSLAMBOL Avatarı

Gerçek Adı
    İSLAMBOL
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    K.ÇEKMECE

İSLAMBOL

işkazası sonucu
    sürekli işgöremezlik aylık oranmı üç aylık oranmı

% 31 oran , var sürekli iş göremezlik maaşı almak için bugün esenyurt SGK,ya gittim bir dilekçe yazıp başvuru yazmak istedim
    oradaki görevli arkadaşlara sağlık kurulu raporunu verdim halde önce güneşli sgk,ya müfettişlere bildirilcekmiş müfettişler de
    hastaneye göndericekmiş yahu arkadaş bunun daha sağlıklı bir yolu yokmu bilen var ise lütfen yazsın sağlık lı adımlar atmam lazım
    neler gerekli saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    İş kazası sonucu meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespiti

1-İş kazası sonrası ilk başvurduğu sağlık kuruluşu veya hastanelerden epikrizler ve varsa ameliyat notları vb tıbbi belgeler
    2-İlk işe giriş sağlık raporu
    3-İş kazası sonrası düzenlenmiş sağlık kurulu raporları ve dayanağı tıbbi belgeler
    4-İş kazası sonrası yapılan tedavi sonucunda çalışır/ çalışamaz tarihini gösterir sağlık kurulu raporu veya belge yada bölge üst yazısı(geçici iş göremezlik ödeneği süresini belirtir şekilde)
    5-Olayın iş kazası olduğuna dair Kurumun denetim ve kontrol ile yetkilendirilen memurları tarafından veya
    Bakanlık İş Müfettişlerince düzenlenmiş tahkikat raporları, sigorta müfettiş tahkikat raporu
    6-Talep Dilekçesi
    7-Askerlik süre belgesi şayet askerlik yapmamış ise sakat raporu
    8-Nüfus kayıt örneği

Kaynak
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...