Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
İş göremezlik geliri nasıl hesaplanır, hangi süreçte bağlanır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ozzan_35 İş göremezlik geliri nasıl hesaplanır, hangi süreçte bağlanır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    slm, bi soru sormak istiyordum ,2007 yyılında işkazası geçirdim dizaltı amputasyon oldum , bana ssk dan maaş bağlanılcağanı ve işgörmezlk alacağımı bildirdiler, bu maaş nasıl hesaplanılıyor , ne kadar bağlanılıyor, tşk ederim iyi günler

oturan boğa, seni sürekli takip ediyorum internetten bana yardımcı olurmusun

OturanBoğa

Baya zaman olmuş, bu süre zarfında sürekli iş göremezlik gelirinin bağlanması gerekirdi diye düşünüyorum. SGK'na gidip sordunuz mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

ozzan_35

evet gidip sordum sgk ya, şuanda yeni geldi diyorlar ama bi netice yok bağlancak dediler ama çok yavaş ilerliyor, bende anlamış değilim açıkcası

Rapora göremi bağlanılıyor peki sürekli işgörmezlik nasıl bağlanılıyor nasıl hesaplanıyor bana bilgi verebilirmisiniz, İZMİR SGK da evraklarım bekliyor şuanda ama bitürlü hızlandıramıyorum

OturanBoğa

Rapor oranına ve kaza anındaki aylık gelire bağlı.
    1 Ekim 2008'den sonra hesaplama yöntemi değişti. Siz bu tarihten önce kaza geçirdiğiniz için, eski yönteme göre hesaplanır. Kabaca, yıllık maaş toplamınızın %70'i kadar bi gelir bağlanır sanırım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ozzan_35

Tşk ederim bilgileriniz için , birde ben işyerine herhangi bir dava açmadım hala çalışıyorum bununla bi alakası varmı maaş bağlanmamasının yani bi sorun olmaz demi

OturanBoğa

Olmaz olmaz... Çalışabilirsiniz. Dahası, zamanı geldiğinde emekli de olabilirsiniz. O zaman geldiğinde, iki maaştan fazla olanın tamamını, az olanın yarısını alacaksınız...

ozzan_35 2007 yılında kaza geçirdim iş göremezlik maaşı hala bağlanmadı. Ne yapmalıyım?

mrb, arkadaşlar neden iş görmezlik maaşı bağlanmıyor bana 2007 de kaza geçirdim hala bekliyorum , yapmam gereken bişeyler varsa bana yardımcı olurmusunuz

OturanBoğa

Bu, iş göremezlik gelirinin bağlanması işlemleri maalesef böyle çok uzatılıyor. Söylediklerine göre SGK'daki yazılım bu aksamanın en önemli nedeniymiş. Ama bu aksaklık giderildi diye biliyorum. Bence bugünlerde bir gelişme olacaktır.
    SGK Bilgi Edinme birimine yazıp sorar mısınız.

Üye
    Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    17.11-2013
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay

lovest42

oturan boğa yukarda belirttiğiniz cümlede 1 ekim 2008 den sonra maas hesaplama yöntemi değişti demişsiniz acaba bende kendi maaşımı hesaplayabilirmiyim o tabloyla acaba nerden görebilirim o tabloyu benım kaza 26 ocak 2009.

OturanBoğa

O kadar kolay olsa....

ozzan_35

mrb.arkadaşlar sürekli işgörmezlik maaşı neden geç bağlanılıyor, ben 2007 den beri bekliyorum izmir sgk da, gözden kaçırdığım bişeymi var acaba ?bilen rakadaşlar yardımcı olurmusunuz..

Üye
    Gerçek Adı
    Hasan Kodan
    Son Giriş
    14.10-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Kağıthane / İstanbul

hasankodan

Selamlar. Arkadaslar yavas Bülent Abi hanginize yetişsin.
    170 Alo SGK Bilgi Hattına sorun bence, ama 15 dakika telefonda beklersiniz bunu da belirtiyim.

ozzan_35

oturan boğa, benim iş görmezlik raporum ankaradan gelmiş izmir sgk ya %55 di , %36 ya düşürmüler ne kadar maaş bağlanır acaba bilgi verebilirmisiniz, tşk ederim saygılar.
    600 tl net maaş almaktayım ,
    %36 işgücü kaybı
    diz altı amputasyon oldum

OturanBoğa

Tahmin ediyorum 400 tl civarında bir sürekli iş göremezlik geliri bağlanır size. Ayrıca,iş kazasından bu güne kadar geçen süreye ait birikmiş geliri de bir seferde ödeyeceklerdir.

Rica etsem süreç tamamlanınca maaş bilgilerini şuraya yazar mısın sen de: Kaç gün sigortalılık ve prim günü ile ne kadar emekli maaşı alıyorsunuz?

ozzan_35

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    tşk ederim yazarım bana bu hafta içinde bağlanılacağı söylendi, alır almaz yazarım tekrar tşk

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye