Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 SonSon
Toplam 38 mesajın 16-30 arasındakiler
Geçmişte yaşanan iş kazası ile ilgili olarak bugün hak arayabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    kastamonu

MUR37

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ya kardeşim ilk hastanede sürekli değil geçici almışsındır sürekli alman için sgk kurumuna müraacat etman gerekir diye biliyorum
    tahmini 18 ay anca geçici iş görememezlik alırsın ondan sonra sürekli alırsın ayrıca sana gelen maaş bildiriminde iş görememezlik oranın yazar tamini felan olmuyor sende herhengi bi kağıt yokmu maaşı nasıl ve nereden alıyosun tahsis numaran yokmu

neoplis slm

arakdaşlar. dün. sgk başmüffettişi geldi benim ve . bir tane şaidimin. ifadesini aldı. bundan sonra süreç nasıl ilerler. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Süreci en iyi müfettiş söylerdi. Sormadın mı ona?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

neoplis

arkadaşlar. müfettişle tesadüfen karşılaştık. daha iş vereninde ifadesini alacam. dedi. elimde çok iş kazası var dedi. şimdi müfettiş iş kazasında beni suçlu bulursa sürekli iş göremzlik alamazmıyım?

Üye
    Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu

MUR37

iş görememezliğin kusurla bir ilgisi yok tesbitin olursa alırsın diye biliyorum kusurdan sadece alacağın parada indirime gidilir

bu konuda msn de veya gel sana açıklayım kusur olayınıda müfettiş ılyınıda

neoplis

mur 37 arkadaşım. müffetiş. raporunda benim için iş kazası yapmıştır ve sürekli iş göremzlik durumu vardır derse. iş göremzlik parası konusunda sorun bitiyor mu? müfettiş. raporunda. onayladı diyelim. beni tekrar hastaneye mi göndericekler. rapor almak için. bazı yerlerde ankaraya felan göndereceklerinden bahsediyorlar. kafam çok karıştı

OturanBoğa

İş göremezlik geliri bağlanırken, iş kazası geçiren kişi açısından kabahatin kimde olduğu önemli değil. İş göremezlik geliri her halukarda bağlanır. Müfettişin raporu, işverenin ya da üçüncü kişilerin kusuru söz konusu mu, onu tespit etmeyi amaçlar. Ve eğer bir kusur tespit edilirse, kusurlu kişileri sosyal güvenlik kurumuna karşı sorumlu hale getirir.
    Ben böyle biliyorum...

Not: MUR37, bildiklerini buraya yaz ki herkes yararlansın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

efsane1

İşveren gerekli tedbirleri almasına rağmen işçi bu tedbirlere uymamış ve kaza geçirmişse bu durumda işçi kusurundan bahsedilebilir.Kişisel koruyucu malzemeleri kullanmamak,talimatlara uygun hareket etmemek,lakayt çalışmak,başkasını veya kendini tehlikeye sokacak(bilinçli taksir) durumda çalışmak,makinayı kullanmak için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmadığı halde kendine görev verilmediği halde kullanması sonucu oluşan kazalarda,eğitiminin gerektirdiği bilinç seviyesine sahip olduğu halde güvenlik kurallarına uymadan hareket etmesi sonucu oluşan kazalarda işçi kusurundan bahsedilebilir.İşverenin bu konuda tüm güvenlik tedbirlerini,çalışma talimatlarını,kişisel koruyucu ekipmanlarını vererek işyerinin büyüklüğüne göre isig uzmanı çalıştırma zorunluluğu vardır.İşletmelerde işletme belgesi alınması zorunluluğu işiçi sağlığı ve güvenliği sağlaması açısından önemlidir.İşletmelere çalışma ruhsatı işletme belgesi olmadan verilmiyor.Gelen müfettiş kazadan sonra işyerinde bunları sorgular.

mehmet026

sayın arkadaşım elindeki evrakları tamamla iş kazası tutanagı iş kazası adına düzenlenmiş vizite kagıdını elindeki hastahane raporları bu konuyla ilgili ne kadar evrak varsa bir dosyaya koy bir dilekçe ile bulundugun ildeki sigorta il müdürlügüne başvsuru yap.dosyan incelenmeye alınacak ve bir müfettiş görevlendirilecek sana konuyla ilgili müfettiş yardımcı olacaktır.

halilibrahim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    İŞ göremezlik gelirinin hesabını bilmiyorum. Ama o dönemde çalıştığına ve iş kazası geçrdiğine dair şahitler/ıspat varsa, hemen bir avukata gitmelisin. Hakkını mutlaka alırsın
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: neoplis Mesajı Gör
    arkadaşlar ben 2007 yılında iş kazası yaptım yasal ŞİKAYET başvurumu 2 hafta önce yaptım. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIGI BÖLGE MÜDÜRLÜGÜNE. KAPSAMLI BİR DOSYA HAZIRLIYARAK BAŞVURDUM. DOSYAMIN İÇERİSİNDE.1) HASTANE RAPORLARIM ( raporun birisinde adli vaka ve cumhuriyet savcılıgı diye başlık vardı. bence önemli bir başlık) 2) çalıştıgım iş yerine gelen vergi memurlarının benim orda çalıştıgıma dair yaptıkları. resmi kayıtlar vardı. . evrakların resmi tarih ve sayı numaralarını dilekçe yazarak. hazırladıgım dosyanın içine koydum.3) şahitlerimin adres ve telefonlarını da yazarak dosyaya koydum.

sormak istedigim sorular=
    1) benim iş kazasıı yaptıgım müfettiş tarafından onaylanırsa.uzuv kaybı var kazadan dolayı sürekli iş göremezlik derecem yüzde 32.civarı. ben ne kadara iş göremezlik parası alabilirim aylık?
    2) şuan devlet dairesinde çalışıyorum . şuanki aldıgım aylık . iş göremzlik parasının miktarını etkiler mi?
    3) eger aylık almayı hak edersem. kaza yaptıgım 07.02.2007 yılında bu tarihe kadar geçen sürenin parasınıda toplu verirler mi? o tarihte hastaneden alınmış. ekipriz raporları var. tarih olarak 2007 yılı. ama ben yeni başvurdum iş kazası diye.
    4)yüzde 32 civarı sürekli iş göremezligi olan . ortalama ne kadar maaş alır.

menpolis sürecin sonuna yaklaşmışsınız sanırım

sürekli işgörmezlik gelirini geri doğru toplu olarak alcaksınız hata maddı ve manevı tazmınat davaları bıle sozkonusu olabılır iş görmezlik geliri dışında..
    ancak ben başka bır noktaya vurgu yapmak ıstıyorum 5510 kanunu gereği kamu ıktısadi hızmetlerinde yanı nısbı devlet payı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarda calışmanız ve süreklı iş görmezlik geliri almaınız bır arada soz konusu değildir
    biraz daha acayım bu dava sonuçlandığı zaman sürekli iş görmezlik geliri aldığınızı varsayarasak bu defa sgdp(sosoyal guvenlık destekleme primi) yatırarak çalışmanız gerekecek ancak çalışğınız kurum devlet teşekülü olduğu ıcın sgdp yatırarak çalışmanız soz konusu olmayacaktır

ama ilgili kanun madesınde sürekli iş görmezlik için ömür boyu verilir diye bir ibare yere alıyor yanı hem iş görmezlik hemde çalıştığı yerden gelir elde etme durumun olabılır..
    karışık bır durum ben de aynı durumdayım sgdp yatırarak özel sektörde çalışıyorum kamu kuruluşunda sgdp yatırarark çalışamayacağım soylendi bana bakalım sızın sonucunuza göre bende kesın bır kanıya varırırım artık
    umarım herşey gonlunuzce gerçekleşir

alacağınız gelir konusunda iseort 700-750 ytl sürekli iş görmezlik geliri alırsınız

Üye
    Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu

MUR37

arkadaşlar ben yaşadığımı anlatayımda size yanliş bilgi vermeyeyim
    özel sektör çalışanı ve bulunduğum makinanın operatörü yani sorumlusu idim
    makinada geçirdiğim iş kazası sonrası devlet hastanesine acil olarak yattım ve orada polis ifademi alarak davacı olup olmadığımı sordu HAYIR dedim
    ben kazayı 19 kasım 2007 yaptım ve 2008 şubat ayında itibaren hastanede
    yattığım sürede geçici iş görememezlik (hasta rapor parası) aldım
    kazadan sonra yaklaşık 6 ay sonra sgk müfettişi geldi usulen sorgu yaptı sanki önceden ps de formu varmış gibi bana sadece EVET ve HAYIR demekten başka bir şey kalmadı
    ozamanlarda şirket bana baktığı için konuyu fazla açmadım daha doğrusu olayın bu kadar ciddi oldğunu düşünemedim
    ifade verirken yanımda şirket elemanıda vardı (normalde ifade yanlız alınır)

ve bundan 1 hafta sonra çalışma bak. müfettişi geldi ve iğneden ipliğe her şeyi sordu ve aynı şirket elemanını dışarı çıkarıp bire bir ifade aldı yazılı olarak

sgk müfettişi raporu %100 (bağişlanmaz kusur) olarak bana vermiş (nasıl inceleme ise) ve bundan sonra benim rapor parası bir süre kesildi
    BURADA SGK MÜFETİŞİNİN RAPORUNA GÖRE SANA BAĞLANACAK VE ALMIŞ OLDUĞUN GEÇİCİ İŞ GÖREMEMEZLİK PARASINDAN KESİNTİ YAPILIYOR
    bulunduğum yerin sgk müdürü (allah ondan razı olsun) kurul toplantısında benden yapılacak kesintinin oranın düşürdü ve sgk dan benim almış oduğum rapor parasından geri ödeme yaptım sgk dilekçe yazdım ve beni devlet hastanesi heyet raporu almam için gönderdi 1 hafta sonra bu hastane olmaz denildi ve ankara dışkapı hastanesine gönderdiler orada heyete girdim ve bana sen git biz il sgk ya göndeririz dediler yaklaşık 1 ay sonra sgk ya geldi fakat orada sana sakatlık oranın hakkında bilgi vermiyorlar (gayri resmi alabilirsin) daha sonra emeklilik için dilekçe verdim ve işten çkışım yapıldı ve kıdem tazminatımı bana ödediler(yani normal yıpranma payını) kaza için değil ve
    başladım beklemeye ocak 2009 da sürekli iş görememezlik bodrosu geldi orada sakatlığın ve alacağın gelir ve birikmişin belli yanlız buradan SİTEDE BULUNAN ARKADAŞLARA ÇOOOOOOK TEŞEKKÜR EDERİM bodroyu inceledim sakatlık %100 bakıma muhtaç HAYIR yazılmış (yanlışlıkla) itiraz ettim düzelttiler inanın çok fark odu normal bana bağlanan gelir yüksek( BU SİTE OLMASA BEN BU PARAYA ÇOK ŞÜKÜR DER İNCELEMEZDİM) ve şubat ayında
    ilk gelirimi ve toplu paramı aldım ve ogün bu gündür malül maaşını beklemekteyim
    EĞER FAYDALI OLABİLMİŞSEM NE MUTLU BANA ALLAH KİMSEYİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMESİN

neoplis

Arkadaşalr cevap yazan arkadaşlara çok teşekür ederim. Bu konuda kimin ne bilgisi varsa burda paylaşalım ki. Eger bir hahkkımız yeniliyorsa. Müdahale edelim. Bunları paylaşmakçok güzel... Eger yukarıdaki arkadaşın dedigi dogruysa. Ben 2007 temmuz ayından beri. Süreliiş görememezlik durumum var. Egr o tarihten itibaren toplu bir para alabilirsem işime çok yarar. Ama herşey kısmet. Bakalım

neoplis insan oglu işte

arkadaşalr. bu insan oglu neden böyle acaba? 2 senedir beni arayıp sormayan insanlar. şimdi çalışma ve sosyal güvenlik bakanlıgına şikayet edince. beni arayıp ziyarete gelelim konuşalım diyerek beni arıyorlar. bende kabul etmedim. kanun neyse hepsi uygulansın. diyecem kendilerine. beni 2 yıldır arayıp sormayan. pisikolojin nasıl demeyen insanlar. şimdi arıyor. demekki . DEVEYE DİKEN...

Dogan_Ist

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar Merhaba.Ben SGK' da İşkazaları ve Maluliyet Servisinde çalışıyorum. Neopolis sorunu okudum ve verilen cevapların doğru olmadığını görüm.Herşeyden önce İşkazalarının oluşumdan sonra SGK dan İşkazası maaşı almak için bir süre şartı yok.5 yıl diye yazmışlar o doğru değil.İşkazasından malul aylığı almak için işkazasını geçirdiğin dönemde çalıştığın işyerinin bağlı bulunduğu SGK Müdürlüğüne başvurmalısın.Başvurundan sonra müfettişlerin yapacağı tahkikat sonucunda işkazası olduğu tespit edilirse ve meslekte kazanma gücü oranın %10 ve üzeri çıkarsa İşkazası Maluliyet Maaşı bağlanır.Ayrıca bunun için İş Mahkemesinde İşkazas tespit davası da açabilirsin.İşgöremezli ödeneği ise istirahat başlangıç tarihinden itibaren 5 yıl içinde alabilirsin.Ayaktan istirahatlerde o tarihteki günlük kazancın 2/3 ü, Yatışlarda ise 1/2 sini alırsın.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye