Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası sürekli iş göremezlik maaşı..?

Fatik1502

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ben karayollarında çalışıyordum Ankara'da bala'daki şantiyeyi kontrol etmem istendi şoför benim, balada mıcırlı yolda kayıp kaza yaptım beni helikopterle almışlar kafatasımda 3 kırık olmuş 19 gün yoğun bakımda yatmışım halen raporluyum onun parasını alıyorum.. Sürekli iş göremezlik durumumla ilgili Psikiyatri doktoru 100/60 rapor verdi (Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor)ancak heyete daha sevk edilmedim heyet oranları düşürüyormuş sürekli iş göremezlik maaşına bağlanabilirmiyim bilmediğim için yardımlarınızı bekliyorum saolun..

kardeş sürekli iş görmemezlik baglanması için yüzde 10 yeterli

:(

oranları çok düşürüyorlarmış :(... inşallah 100/60 raporu 100/10 un altına çekmezler.. teşekkür ederim musa kardeş ;) ADMİN Abimiz hiç böyle birkaç olay yokmu anlatırmısınız lüten ..SGK heyet Trafik kazasıyla Psikiyatrik bozukluk olmaz demicekmi? şaşkınım ama doktor bana çalışır raporu bile verilmez diyor ne yapmalıyım..

oranları düşürme yok arkadaşım.eğer senin aldığın raporunda konulan teşhis ile verilen oran doğru orantılıysa yani hatır için oran verilmediyse onaylanıyor.eğer orantılı değilse seni hakem hastaneye sevkediyorlar ve oradan rapor alıyorsun.

OturanBoğa [FONT=arial black]abim yardımcı olmadın :(... [/FONT]Bu oranları nasıl kontrol edeceğim açıkca söylermisiniz..(Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor tedaviyle işlevsel deyil ikonu işaretli. :rolleyes: Ankara eğitim araştırma hastanesi verdi.100/60 olarak? Yoğun bakımdan çıktığımda hastanede yatakta yakupla oturup konuşuyordum geçen hafta odamdaki perdemi yaktı konuşmuyorum, onunla ama hep yanımda onunla evde yürüyorum, Numune hastaneside Mental bozukluk dedi 100/60 yazdı inşallah uğraştığıma değer karayollarında İnşaat teknikeri olarak çalışıyordum

Psikiyatrdan alınan % 60 raporla sürekli iş görememezlik olur mu ?

Bu oranları nasıl kontrol edeceğim açıkca söylermisiniz..(Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor tedaviyle işlevsel deyil ikonu işaretli. :rolleyes: Ankara eğitim araştırma hastanesi verdi.100/60 olarak?
Yoğun bakımdan çıktığımda hastanede yatakta yakupla oturup konuşuyordum doktorlarda görmüşler beni Ankara hastanesinde doktorlar 100-60 verdi....
geçen hafta odamdaki perdemi yaktı konuşmuyorum, onunla ama hep yanımda onunla evde yürüyorum,
Numune hastaneside Mental bozukluk dedi 100/60 yazdı
inşallah uğraştığıma değer karayollarında İnşaat teknikeri olarak çalışıyordum.. Baladaki şantiyeyi kontrole giderken kendi kullandığım araçla takla atmışım sgk da iş kazası diye kayıtlı emniyet kemeri takmadığım için 100/33 ceza kesilmiş Heyette demiceklermi trafik kazasıyla psikolojik rahatsızlık olmaz diye.. ama her iki hastaneden aldığım epikriz rapor tarihleri kazadan sonrayı işaret ediyor numunede psikiyatr bölümünde 2 hafta yakupla yattımda ama kafam karışık cevap verirseniz çok mutlu olacağım .. teşekkür ederim ama hastanelerden yatış tarihlerim epikriz raporların kazadan sonrayı işaret ediyor lütfen biraz bilgi.

benim bildiğim iş görmezlik maaşı sadece iş kazalarında olan iş kazası sonucu vücudunun belli fonksiyon kaybı olursa alırlar başka türlü malülen emeklilik olur sadecee

SGK daki memur 100/10 alabilirsen başvur dedi.. ama ağzında sakız çiğneyip patlatan ciddiyetsiz bir memurdu ondan sizden ümidim var.. iş kazası olarak kayıtlı.. ?:(

Fatik, iş kazası olduğuna dair sigorta müdürlüğüne başvuru yapmıştınız ve bir müfettiş gelip iş kazası tutuanağı tuttu, değil mi? SGK'da bu yönde kayıt olduğuna göre, bir sorun yaşamadan sürekli iş göremezlik geliriniz bağlanır diye düşünüyorum.

İş kazası sonucu psikolojik rahatsızlık tabii ki olabilir. Ki sizde de bu yönde rapor verilmiş zaten. Oranlar ile ilgili olarak kullanılan cetvelde ilgili bölümü aşağıya kopyalıyorum... Bence süreç lehinize sonuçölanacak ve hakkınızı alacaksınız.

Ayrıca şu nımaralardan arayarak dosyanız hakkında bilgi edinmeyi de deneyebilirsiniz: İş kazası maluliyet servisi: 0312 415 0349
Baş Arızaları (*)
(Kafa kemikleri, nöroloji, nöroşirürji, psikiyatri arıza ve hastalıkları)
Arıza
Arıza
Sıra
Ağırlık
No
Ölçüsü
1
Trepenasyon veya travma sonucu baş kemiklerinin açıklıkları
A
4 cm ² ye kadar ( plastikle kapatılmamış )
10
B
4 - 9 cm. ² ( plastikle kapatılmış )
10
C
4 - 9 cm. ² ( plastikle kapatılmamış )
20
D
9 - 25 cm. ² ( plastikle kapatılmış )
20
E-
9 - 25 cm. ² ( plastikle kapatılmamış )
30
F-
25 cm. ² den geniş ( plastikle kapatılmış )
30
G
25 cm. ² den geniş ( plastikle kapatılmamış )
50
2
Epilepsiler
A
Ayda birkaç kez gelen, antiepileptik tedavilere rağmen nöbetleri süren grandmal epilepsi,
57
B
Zaman zaman statüs epileptikusla seyreden grandmal epilepsi,
65
C
Sık sık tekrarlayan ve zaman zaman generalize nöbetlerle seyreden jaksoniyen epilepsi,
57
D
Haftada birkaç kez tekrarlayan ve kontrol edilemeyen psikomotor epilepsi
57
3
Konuşma bozuklukları
A
Dizartiriler, motor afazi
30
B
Sensoriyel afaziler
30
C
Miks afaziler
58
D
Felçle birlikte konuşma bozukluğu
65
4
Vasküler, enfeksiyon, entoksikasyon veya travmaya bağlı denge bozuklukları, vertigo
A
Günlük hayatın sürdürülmesine engel olmayanlar
10
B
Baston gerektirenler
30
C
Başkasının yardımını gerektirenler
65
5
Ekstra pramidal sistem hastalıkları
A
Parkinsonizm ( bazı parkinson semptomları gösteren parkinsona benzer haller )
13
B
Postensefalik veya arteriyoskleroza bağlı parkinson hastalığı ( paralizi ajitan )
a --
Hafif
13
b--
Orta
50
c--
Ağır
65
6
Serebro vasküler hastalıklar
A
Kalıcı parazi veya paralizi yapmayan gelip geçici iskemik ataklar
13
B
Trombotik, embolik, subaraknoidal veya intraserebral kanama sonucu oluşmuş ve sekel halini almış monoparazi, monopleji, hemiparazi, hemiplejiler, pedunkulus, pons ve bulbustaki kafa çiftleri, alternparazi, paraliziler ( Weber sendromu vb. ) ve konuşma bozukluğu ile birlikte paraliziler.
a --
Hafif
35
b--
Orta
57
c--
Ağır
65
7
Vasküler, enfeksiyon, tümör ve travmaya bağlı paraparaziler
A
Baston gerektirmeyenler
30
B
Günlük fizyolojik gereksinimlerin giderilebilmesi için iki baston veya diğer bir gereç veya başkasının yardımını gerektirenler.
57
C
Enkontinensle birlikte yatağa bağımlı kılanlar.
65
8
7 arıza sıra numarasında yazılı nedenlerle meydana gelen dipleji, parapleji, ve kuadropleji
65
9
Menenjit, ensefalit, menengoensefalit gibi beyin zarları ve beyin dokusu enfeksiyonu sekelleri
a--
Hafif ( günlük hayatı çok az etkiliyenler )
13
b--
Orta ( günlük hayatı oldukça etkileyen ve birkaç kafa çifti veya hareket sistemi bozukluğu yapanlar )
57
c--
Ağır ( günlük hayatı yardımcısız yürütülemeyecek derecede etkileyen ve kafa çifti felçleri, epileptik veya mental bozukluklarla birlikte olanlar )
65
10
Herediter, heredo-familyal dejeneratif ve henüz sebebi bilinmeyen hastalıklar
A
Serebrum ( kranial sinirler, serebral palsi )
65
B
Bazal ganglion ( kronik progresif kore, paralizi ajitan )
50
C
Serebellum hastalıkları ( Friedreich ataksisi )
60
D
Omurilik hastalıkları ( skleroz, lateral amyotrofik, sirengomiyeli )
a--
Hafif ve orta
45
b--
Ağır
65
E
Kas hastalıkları (miyastenia gravis, miyopatiler )
a--
Başkasının yardımını gerektirmeyenler
45
b--
Başkasının yardımını gerektirenler
65
F
Miyelin kılıfı hastalıkalrı ( multiple skleroz )
a --
Hafif ( belirtiler kesin değil )
30
b--
Orta ( kronik, tekrarlayıcı, yaygın )
57
c--
Ağır ( kronik, ilerleyici, yaygın )
65
11
Boyun sapının ( pedunkulus, pons, bulbus ) travmatik, vasküler, enfeksiyoz, toksik vb. lezyonları sonucu oluşan kafa çifti paralizileri )
Raporda belirtilen bulgulara göre değerlendirilir.
12
Kafa travmaları ( kommosyo, kontizyo serebri ), kafa kemikleri fissuru, çökme kırığı sonucu oluşan psişik bozukluklar ( vertigo, amnezi, semptomatik epilepsi vb. )
a --
Hafif
30
b--
Orta
45
c--
Ağır
65
13
Travmatik, enfeksiyoz ( apse ), vasküler nedenlere, tümörlere bağlı beyin arızalarıyla bunların ameliyatları sonucu meydana gelen sekeller, ameliyat edilemeyen beyin tümörleri
a --
Hafif
30
b--
Orta
50
c--
Ağır
57
d--
Kötü tabiatlı
65
14
Poliradikülönevrit, radikülit, polinevrit ve polinöropatiler
a --
Hafif
30
b--
Orta
45
c--
Ağır
57
15
Psikozlar
A
Organik psikozlar
a --
Senil demans ( basit tip, depresif tip, paranoid, akut konfizyonal )
65
b--
Presenil demans
45
B
Alkolik psikozlar
a --
Korsakof psikozu
65
b--
Alkolik demans, alkolik halusinöz
57
C
İlaç psikozları
a --
Tedavi edilebilen
35
b--
Tedavi edilemeyen
57
D
Şizofrenik psikozlar
a --
Tedaviyle çalışma olanağı veren
45
b--
Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen
65
E
Effektif psikozlar
a --
45
b--
65
F
Paranoid psikozlar
a --
Basit
b--
Paranoya
57
c--
Parafreni
57
G
Organik olmayan psikozlar ( depresif veya eksite tipler veya psikojenik paranoid psikozlar )
a --
45
b--
65
16
Nevrotik bozukluklar, kişilik bozuklukları ve başka psikotik olmayan ruhsal bozukluklar
A
Nevrotik bozukluklar ( Anksiyete, histeri, fobik, obsesif, kompulsif, nevrotik depresyon, nevrasteni, hipokondriazis, depersonalizasyon sendromu psikozları )
a --
45
b--
65
B
Kişilik bozuklukları ( Paranoid kişilik, affektif kişilik, şizoid kişilik, eksplozif kişilik, histerik kişilik, astenik kişilik, sosyopatik kişilik, veya sosyal yönü ağır basan bozukluklar )
57
17
Alkol ve ilaç ( morfin, esrar, kokain, barbütrik, amfetamin ) bağımlılığı
a --
35
b--
57
18
Organik beyin zedelenmesinden sonra oluşan psikotik olmayan özgül bozukluklar
A
Frontal lob sendromu
65
B
Post kontuzisyon sendromu
a --
35
b--
57
19
Oligofreniler
a --
İdiosi ( IQ 20 ' den küçük )
65
b--
Embesilite ( İQ 20 - 40 arası )
59
c--
Debilite ( İQ 40 - 85 arası )
25
20
Travma veya travma dışı cinsel sapma ve bozuklukalr
a --
Tedavi edilebilen
35
b--
Tedavi edilemeyen
57

Çok teşekkür ederim OturanBoğa abicim..
ssk da hakkını alacaksın üzülme dedi çok mutlu ettiniz saolun..

SGK ya gittim sıra numarası alıp bekledim..danışma ve rehberlik bölümüne sordum dedimki, hastaneye sevkim nezaman olacak memur kadın maluliyettlik servisi 3.katta, hayır hastaneye sevk etmiyoruz dedi neye göre belirleyecekler sevketmeden
maluliyetlik başvuru belgesiyle birlikte sevk etmeden özürlü raporlarımızı mı sunacağız kafam karıştı

hepinize teşekkürler ederim..

06.Şub20110301E 30796,5
06.Şub20110401A 24637,224.Nis
06.Oca20110501A01.May301.426,23
06.Oca20110601A 301.371,58
06.Oca20110701A 301.470,82
06.Oca20110801A 301.624,31
06.Oca20110901A 301.684,21
06.Oca20111001A 00
06.Oca20111101A 00
06.Oca20111201A 0023.Ara
100/60 İŞ GÖREMEZ DENİLDİ NE KADAR BAĞLANIR

Tamamen içgüdüsel söylüyorum: 1000 TL gibi bir gelir bağlanır.

lütfen biraz bilgi verin puanlar hep düşürülüyormuş.. 100/10 un altına düşermi..?

yazdıklarınızı okurken bende danışayım istedim, 35 yaşındayım ben tck da çalışıyorken kaza geçirdim Ankara hst. bana şizofren 100/60 tedaviyle işlevsel değil yazıyor ben inşaat teknikeriyim SGK ihtiyarlık servisindeymiş evraklarım. sizce durumum ne olur maaş bağlanırmı indirim oluyormuş 171 i aradım oda aynını dedi olursaaa ne kadar maaş olur hiç bilmediğim için sizden bilgi istiyorum aşağıdaki son 3 aylık prim dökümüm herkese teşekkürler ederim.. Saolun.
:confused:
son üç aylık primlerim
1.684,21
1.624,31
1.470,82

Merak etmeyin, her şey yolunda gidecektir. Sabır...

İş kazası maluliyet servisi: 0312 415 0349

Bilmediğim bir konu..yardım lütfen..lütfen

ben iş kazası geçirdim 100/60 raporla başvurdum 170 i aradım merak ettim neyse, benim 100/60 raporumu 100/100 e yüksetlmişler (günlük kazanç*21)* özür oranı ..ama bilmediğim günlük kazanç nasıl hesaplanıyor...:confused:

iş göremezlikte günlük hesap nasıl bulunuyor yardım lütfen....

06.Şub
20110301E30796,5
06.Şub20110401A24637,224.Nis
06.Oca20110501A01.May301.426,23
06.Oca20110601A301.371,58
06.Oca20110701A301.470,82
06.Oca20110801A301.624,31
06.Oca20110901A301.684,21
06.Oca20111001A00
06.Oca20111101A00
06.Oca
20111201A0023.Ara

iş kazası geçirdim 100/100 iş göremez oranı vermişler ne kadar maaş bağlanacak... yardım lütfen....

1.1.1. Sürekli iş göremezlik gelirinin hesaplanması
Gelir sigortalının;
Tam iş göremezliği halinde; Günlük kazanç x 30 x % 70 veya kısaca GK x 21,
[...]
Sigortalının başkasının bakımına muhtaç olması durumunda % 70 olan gelir bağlama oranı % 100 olarak dikkate alınacak ve Gelir = GK x 30 x SİD formülüne göre hesaplanacaktır.

sizin emeğiniz çok haber vereyim dedim... 100/60 raporu 100/70 yapmışlar 100/100 iş göremez oranı vermişler onada 996 lira bağlanmış oturanboğanın dediği cümle... "Tamamen içgüdüsel söylüyorum: 1000 TL gibi bir gelir bağlanır." bu kadar olur teşekkür ederim... amaaa ,, aması var günlük kazancım 53 lira hesaba göre 1113 lira çıkmalıyken 996 çıkması garip.. neyse hayırlısı olsun..

iş göremezlikte günlük hesap nasıl bulunuyor yardım lütfen....

Günlük kazancımı 53 lira denmiş
100/60 olan raporumu 100/70 yapmışlar 100/100 iş göremez denmiş
maaş 986 lira doğrumu bu itiraz etmelimiyim.... teşhisi söylemeyi unuttum şizofren utanıyorum ama hayat :(....

Hayırlı olsun. İyi tahminde bulunmuşum :)

Bağlanan gelire itiraz etmeyi gerektirecek bir durum yok diye düşünüyorum.

vallahi doğruu itiraz etmeye gerek kalmadı maaş zamlandı. 101.50 tl zam geldi bu ay saolun...

100/60 olan raporumu 100/70 yapmışlar ama....? 2 yıl sonra frontal lob sendromu teşhisiyle kontrol olacakmışım bende herşey aynııı ama hep böyle 2 yıl sonra kontrol kontrol mu olacak .... bir çaresi yokmu... raporu kronik yada sürekli yazdırmayı düşünmedim bilmediğimden yazdıradabilirdim.. yazdırsam faydası olurmu?

Bir sonraki kontrolde Sürekli ibareli rapor almaya çalışın. O zaman emeklilik de Sürekli olarak onanacaktır.

Üst Alt