Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba iş kazası geçirmiş arkadaşlar. Kazalarımızı, % kaç oran aldığımızı , brüt maaşlarımızı ve ne kadar maaş bağlandığı yazarsak ben dahil birçok arkadaşa yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kazayı 2008 de yaptım bacağım diz altı ampute oldu yüzde 46 oranım geldi sgkda görülen 1400 tl brüt maaşım vardı oto tamircisiyim ve şu an 840 tl sürekli işgöremezlik alıyorum arkadaşlar duyarlı olup bilgilerimizi girelim böyle bir başlıkta biz oluşturalım

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son kazancım asgari üçretten yattı 2009 da kaza gecirdim raporum yüzde 64 aldığım iş görememezlik 786 tl bunun yarısını alıyorum.malülen emekli olduğumdan mallüllük maaşımda 1.384 tl

Üye
    copycon Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    11:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2077 ylnda sağ kolumu kaybettim işgörmezlik maası 640 tl alıyorum halen emekli olmak çalşyorum bu maas farklılıkları neden oluyor bilgisi olan varsa paylasırsa

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maaş farkları: meslekte kazanma gücü kayıp cetvelinde sadece a cetveli değil b,c,d, ve e cetvelleride var kayıp belirlenirken kaza geçirirenin mesleği, yaşı, kaza geçirdiği organin meslekteki etkisi yani bir ressamın parmaklarını kaybetmesi gibi değerler göz önüne alınarak bir iş gücü kaybı belirlenir % olarak sonrada aldığınız resmi brüt maaş etkiler maaşınızı bu kadar basit

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba geçirdiğim iş kazası sonucunda %85 işgücü kaybım varmış bugün öğrendim ama ne maaş alırım ne kadar birikmişim var bilmiyorum cevaplayabilecek arkadaşlar varsa sevinirim...Kazam 16.04.2010 da oldu 03.08.2010 kadar raporluydum ve sgkdan geçici işgöremezlik aldım aylık resmi gelirim 2650 tl yaşım 29 du kaza anında teşekkür ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    123
    Verilen Beğeniler
    202

Benim hesabıma göre 2000 TL'Ye yakın bir gelir bağlanacak. Dadından yenmez be!

Sürekli iş göremezlik gelirinin hesaplanması
    Gelir sigortalının;
    Tam iş göremezliği halinde; Günlük kazanç x 30 x % 70 veya kısaca GK x 21,

formüllerine göre hesaplanacaktır.

Sigortalının başkasının bakımına muhtaç olması durumunda % 70 olan gelir bağlama oranı % 100 olarak dikkate alınacak ve Gelir = GK x 30 x SİD formülüne göre hesaplanacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ipeksi;

bu maaşınız netmi bürütmü ayrıca bakıma muhtaçlık söz konusu ise P fazla alırsınız yanii
    bürüt:2650+1325=3975tl tekaful eder

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

brüt gelirim murat, formülü biliyorum fakat o şekilde hesaplandığından sani daha fazla maaş bağlıyorlar forumda örnekleri var ama çözemedim yani net alacağım tutarı bulamadım matematiğimin iyi olmasına rağmen bulamdım hesap yöntemini.Bilen yada tahmin edebilen biri varmı arkadaşlar.

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar 2 yıl kadar öce iş kazası geçirdim.Sgk maluliyetimi tespit etti ve kusur oranları tespitim yapıldı bugün avukatla görüştüm yapılması gerekenleri yapmışsın mahkeme en fazla 6-7 ay sürer dedi şaşırdım benim bildiğim iş kazası davaları 4-5 yıl sürüyordu.Avukat ayrıca davaların uzama sebebinin maluliyet ve kusur oranı tespiti yüzünden çok uzadığını benim bunları hallettiğim için kısa süreceni söyledi inanamadım birde belki içinizde bilgi sahibi arkadaşlar vardır diye burada paylaşmak istedim..gerçekten o kadar kısa mı sürer dava....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    123
    Verilen Beğeniler
    202

Bence avukatın söylediği şeyler mantıklı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ipeksi Avatarı

Gerçek Adı
    fevzi
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar bugün sgkdan kağıdım geldi 760 tl bağlanmış fakat dikkatimi çekti kontrol muayene tarihinin karşısında birşey yazmıyor yani tarih falan yok bu ne anlama geliyor acaba yazmayımı unuttular yoksa gelir ömür boyumu bağlandı , bilen bir arkadaş yanıtlarsa sevinirim...

Üye
    Hayali Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uzuv kaybı olmasıyla alakalı olsa gerek tekrar iyileşme ihtimali olmamasıyla alakalı bende öyleydi galiba...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    123
    Verilen Beğeniler
    202

Hayırlı olsun!

Gelir yaşam boyu bağlandı. Herkes için kontrol muayenesi öngörülecek diye bir şey yok. Şükür, kontrol muayenesi yazılmamış, uğraşmak zorunda kalmayacaksınız

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    27.04-2016
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iş kazası geçiren arkadaşlar başvurunuzdan kaç ay sonra baglandı maaşınız acaba? benim sözlüm 8 ay oldu hala ugraşıyor.bugün tekrardan heyete girdi sonucu hstne yollayacakmış sivas sgk ya.bülent abi bundan önceki raporda iş gücü kaybının 2/3ünü kaybetmiştir diye vermişlerdi.şimdide yine aynı rapor istenmiş iş gücü kaybının oranı yani.2/3ü yüzde kaça tekabül ediyor?bu son raporun sonucu ne çıkıcak bilmiyoruz haftaya belli olucak herşey.inş bu sondur.bilgiler için şimdiden teşekkürler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon