Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Is kazasi geçiren arkadaşlar uzlaşma ya gittiyseniz yada davaya is veren size ne olanaklar sağladı yazar misiniz ?

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

uzlaşma şirket tarafında gerçekleştirilen özel muhatabdır. yani seninle şirketin arasında geçen vaatlerdir. sana ne vaat ediyorlar ?

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ömür boyu şirkette is imkanı protezle elimi yapmayı vaat ediyorlar ama bn bi ev alınmasını da istiyorum

Üye
    Dejavu1977 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba;
    Maluliyet oranınız belli mi? sgk ya iş kazası bildirimi yapıldı mı?

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    1

Biz once uzlasmayi dusunduk ama sirket sonn 4 ay hic arayip sormadi mahkemeye gitmeyi dusunuyoruz

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benide hastaneden eve gelene kadar herşey iyiydi 45 gündür kimse sormadı avukata verince sıkıştılar uzlasalim diyorlar sgk bildirim yapıldı henüz oran çıkmadı ama

luciano22
    Misafir Üye
    luciano22 Avatarı

Bir şirket uzlaşma istiyorsa üç olasılık vardır. Birincisi mahkemeden çıkacak karardan çekiniyorlardır daha hafif zararla atlatmak isterler. İkinci olasılık -ki eğer o ölçekte bir şirketse- mahkemeye düşüp olumsuz intiba durumuna düşmemek için. Üçüncü olasılık mağdur olan kişinin mağduriyetini giderelim düşüncesi. 45 gündür aramadıklarına göre üçüncü olasılık ortadan kalkıyor gibi. Avukatınız ile maddi manevi beklentilerinizi belirlersiniz karşı tarafın mahkemede uğrayabileceği zararları göz önüne alarak. Karşı taraftan kabul görmezse ki genellikle görmez, mahkeme tek seçenek olur.

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1. Si 3 günlük aldığı işçiyi kıyma makinesini göstermeden çalıştırıyor 2. Sigortasız işçi çalıştırıyor 3. Firma kurumsal değil ama kurumsalliga ilerleyen bi market bu yüzden bütün hersey benim hakliligimi gösterdiği için çekiniyorlar..

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

İş kazası geçiren işciler genelde aynı sorunları yaşıyor. ilk zamanlar bazı iş verenler işçiyle çok ilgilenir. Bu durum sizi yanıltmasın. iş verenin amacı olaydan nasıl yırtarım endişesidir. olay soğudukça iş verenler işçiyi umursamaz, arayıp sormaz. verilen sözler vaatler unutulur. iş vaatlerinde kanmayın. önce iş vaatlerinde bulunurlar sonra işten soğuturlar. Bizde yaşadık aynı sorunları.

dava mı anlaşmamı? hangisi mantıklı.

Küçük yerlerde davalar çabuk bitiyor. Büyük şehirlerde davalar uzun sürüyor. iş mahkemeleri büyük şehirlerde çok yoğun oluyor. senede 1 şanslıysanız 2 duruşmaya girersiniz. dava en az 5-6 sene sürer. fazlada sürebilir.

anlaşma konusuna gelirsek. pat diye gidip kimseyle anlaşmayın. tazminatı etkileyen faktörler vardır. bu yüzden her işçinin tazminatı farklı çıkar.

kaza olduğu zamanki
    maaşınız
    yaşınız
    iş göremezlik oranınız
    kazada kusurunuz varsa kusur oranınız vs

bunlar maddi tazminatınızı etkiler. birde manevi tazminat var buda hakimlerin taktirine bağlı. ayrıca aileniz içinde manevi tazminat isteyebilirsiniz. manevi tazminat hakimlerin vicdanına bağlı.

ben şöyle yapardım: anlaşmadan önce güvenilir bir avukata gidip alacağınız tazminatı hesaplatın. iyi bir avukat 3 aşağı 5 yukarı alacağınız rakamı hesaplar. karşı tarafın size verdiği rakamı kıyaslayın, eğer arada büyük fark yoksa anlaşabilirsiniz. anlaşmayı da avukatınız aracılığıyla yapın. hukuki belgeler elinizde olsun.

eğer karşı taraf çok düşük bir rakam teklif ediyorsa, dava açarak hakkınızı arayın. ama şunu unutmayın iş kazası davaları uzun sürer. en iyimser tahmin 5-6 yılda anca biter. dava bitecek diye hayatınızı ertelemeyin. hayatınıza devam edin. dava er geç bitiyor.

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok tskr ederim verdiğin bilgiler için ..

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    1

Ama hastanede oldugu sure zarfinda hep yanimizdalardi ne gerekiyorsa aldilar yaptilar bu iyimser tavirlari onlarin aleyhinde olmaz mi mahkemede ben hep yanlarindaydim tekerlekli sandalyesini cihazini falan ben aldm demez mi. Der tabi bu onlara iyi bi puan kazandirir

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Bahtsiz arkadaş raporun kaç. raporun yüksekse dava konusunu iyice düşün, bugün yanında olan iş verenini yarın bulamayabilirsin.

yardım etmeleri, iyi güzel hoşta, onlar iş yerlerinde tedbirleri alsalardı bizler kaza geçirmeyecekdik.

Bana da iş veren yardım etti. hastane masraflarını vs ödedi, özel hastanede 30-40 bin harcamışlardır belki. sonra önüme kağıt koydular davacı olmayacağımı vs yazmışlar altına 5-6 cümlelik boş yer bırakıp imza kısmını tarih kısmını koymuşlar. imza atsam boş yeri dolduracaklardı, getirdikleri kağıtı imzalamadım. hastanede bırakıp gittiler hemde ertesi gün riskli bir ameliyatım vardı, insan evladı arar sorar nasıl geçti diye sormadılar. onlar bana acımadı ben onlara niye acıyım. açtım davamı söke söke aldım tazminatımı.

iş vereninizin verdiği kağıtları okumadan imzalamayın. sizi zora düşürecek evrakları imzalamayın. iş verenler kendini güvenceye alsa size selam bile vermez.

10 yıl içinde maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız var. iyice düşünün acele etmeyin.

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    1

Agir engelli yuzde 96 raporum. davaci olmadik ifade verdik ama pismaniz bilmiyorum ifadeyi geri alip tekrar tazminat acsak kaybimiz olur mu size de gecmis olsun. Davanin sonucu cok uzun surermis ama

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7
    Blog Mesajları
    1

7 aydir boyle bi durumdayiz bakici maasi engelli maasi. Hic bisey almadik raporu yuzde 96 olur dediler ama bi turlu heyete sokmadilar. Bunu bilen sirket sahibinin surekli yanmzda olmasi gerekmez miydi.

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gerekirdi ama sirket sahipleri öyle insanlar işte. .

Sayfa 1 / 2 12 SonSon