1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

TR123

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Bahtsiz geçmiş olsun, ifadenizi değiştirip davacı olabilirsiniz. kazadan sonra engeli kaldığınızı iş verenden şikayetçi olduğunuzu belirtebilirsiniz. Bu şikayet ile işvereniniz hapis cezası alıyor oda paraya dönüyor elini kolunu sallayarak iş verenler geziyor.

iş kazasından dolayı emekli oldunuz sanırım, çünkü yüzde 96 ile emekli olmanız gerekiyor. size maaş bağlanmıştır diye düşünüyorum.

iş vereninize karşı maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. Bu davalar iş vereninizin canını çok yakar, oranınız yüksek olduğu için iyi bir tazminat alabilirsiniz.

iş kazası davalarında kaza olduğu zamanki maaşınız, yaşınız, sürekli iş göremezlik oranız, kazadaki kusurunuz varsa kusur oranınız vs tazminatı etkiliyor. Bu yüzden herkesin tazminatı farklı çıkar. ayrıca kendiniz ve aileniz için manevi tazminat alabilirsiniz.

iyice düşünün, dava açıp açmama kararı size ait.

Eğer dava açacaksanız sağlam bir avukat bulun, eşin dostun bulduğu avukatlar davalarla ilgilenmiyor. sana önerim iş kazalarında deneyimli bir avukat bulun. iş kazalarından her avukat anlamaz.

iş kazası davalarında avukatlar çok buyuk para kazanıyor. buralara gelip yardımlaşma formunda bile reklam yapan avukatlar var onlardan uzak durun. Bence saygın avukatlar yardımlaşma forumunu para kazanmak için kullanmaz. para göz avukatlardan uzak durun. Şu da aklınızda dursun. avukatlar tazminattan yüzde olarak pay istiyor 10% alanda var 15% alanda var 30% isteyen avukat da var. yüzde 10-15 normalde 30% çok sakın vermeyin. ayrıca avukatlık ücreti vermeyin sadece masrafları ödersiniz. Benim avukatım tazminatımdan %15 pay aldı bide ufak defek masrafları ödedim.

iş kazalarında zaman aşımı 10 yıldır 10 yıl içinde dava açmanız gerekiyor. 10 yılı geçerse tazminat haklarınız yanar.

davanın uzun sürmesi iş mahkemesinin yoğunluğuna bağlıdır. mesela istanbul da iş kazası davaları uzun sürer çünkü iş mahkemeleri çok yoğundur.

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    .....
    Blog Mesajları
    1

Bahtsiz

Dava acsak yillar surer bi arkadas var ayni durumda 6 yildir hala sonuclanmadi davasi o kadar uzasin istemiyoruz bizim zaten butun hayatimiz gitmis esim bu yasta tabiri caizse yatalak oldu hic hareket his yok perisan olduk maddiyattan oturu manevi sekilde gercekten cokuntudeyiz esim iyilessinde sirketin bi ignesinde bile gozumuz yok inan ama bunlari anlayan yok keske boyle olmasaydi da butun dunya onlarin olsaydi biz kuru ekmege binlerce kez sukredip yiyebilirdik yeterki esim suan bu durumda olmasaydi

Kazayi geciren esim ben onun adina burdayim. Hayir emekli olmadi devletten bi tl bile almadik heyete girmesi icin alti ay dolacak dediler. Tam altinci ayina randevu verdiler sonra bazi durumlardan dolayi bi ayda biz randevuyu erteledik heyete girmedi rapor vermediler yuzde 96 raporunuda fizik doktoru soylemisti oyle kaldi.
    Avukat sorun degil kuzenim cok iyi bi avukattr benden hic ucret talep etmedende halleder davayi. Haram para istemiyoruz sadece hakkimiz olani istiyoruz oda uzlasmayla olsunki tatsizlik olmasin

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul

akks47

Ins en kisa surede bu çektiğimiz cefanin sonu hayrolur bende sağ elim avucun yarısına gitti 2 ay oldu bnm yaşım 21 çocuğumu bile tasiyamiyorum sağ el olduğu için çok zorluk çekiyorum

TR123

@Bahtsiz olayın iş kazası olduğuna dair sgk tarafından size verilen her hangi bir belge, rapor vs var mı?

Anlattıklarınızı anlamaya çalışıyorum ama eksikler var, iş kazası geçiren işciye SGK iyileşene kadar rapor parası verir, tedavi bitince heyete sokulur, dosyaları Ankara ya gönderilir ve sonra sürekli iş göremezlik oranı belli olur 10% ondan yukarı iş gücü kaybı olanlara aylık bağlanır....

siz bir kuruş devletten almadık diyorsunuz burada bir yanlışlık var. siz bağlı bulunduğunuz sgk nın iş kazası servisi ile görüşün rapor parası neden verilmemiş onu öğrenin. ayrıca size verilen randevu tarihlerini kaçırmayın. Eğer randevulara zamanında girmezseniz sgk hakkınızda cezai işlem yapabilir.

Ayrıca fizik doktorunu sözlü olarak 96% demesi bir şey ifade etmez. hastanenin heyetine girince iş kazası geçiren işçi Tüm doktorlara muayne oluyor sonra dosyası Ankara ya gidiyor Ankara da sürekli iş göremezlik oranı belli oluyor. yani oranı tek bir doktor belirlemiyor. fizik doktoru muhtemelen tahminini söylemiştir.

@akks47 geçmiş olsun, maalesef başa gelen öyle yada böyle çekiliyor. kaderden kaçılmıyor.

Belki duymuşsundur ayak parmakları ele taşınabiliyor. sana çare olur mu bilmem bir araştır istersen.

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

akks47

Ben rapor parası aldım bayramdan sonraki hafta heyet için randevu alacm

Tskr ederim aynı işi görüyor mu ki ayak Parmakları el gibi

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Blog Mesajları
    1

Bahtsiz

Rapor parasi yatirilcak dedi ama hala yatirilmadi belgelerde sıkntımi eksik mi ne varmis.
    Evet is kazasi olduguna dair belgeler var elimizde.
    Butum doktorlarda baksa ayni bence cunku esim gogsunden asagusini hissetmiuo agir engelli.

akks47 size de cok gecmis olsun umarim bi cozum yolu bulursunuz

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

akks47

Amin sağolun o eksikleri bi an once giderin ve bi maaş bağlayın bende başvurdum maaş için kisa surede olur ins

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Blog Mesajları
    1

Bahtsiz

Olsa bile o para kiramiza bile yetmez hem sagligindan hemde butun hayatimizdan olduk ((

Inanin zerre gozum parada yok sagligi icin iyi tavsiyeler bile bize dunya paraya bedel

Üye
    akks47 Avatarı

Gerçek Adı
    ebru
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

akks47

Ewt oyle bi sorsalar halimizi ne olur sanki

Üye
    Bahtsiz Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Blog Mesajları
    1

Bahtsiz

Mahkemeye vercem dedim tutustular simdi ne istiyorsanz soyleyin djyolar kararsiz kaldik

Üye
    Dejavu1977 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Dejavu1977

Merhaba;
    İşveren baban olsa güvenme bu bir
    Davayı yapıştır korkma bu iki
    dava uzunda sürse de çıkan tazminatın yıllık %9 faizi üzerine eklenir .
    100 bin tazminat çıksa dava 5 yıl sürse 100 binin üzerine 5 yıllık senesi yüzde 9 dan faiz eklenir.
    Hukuk ve mahkeme herzaman sana en iyi sonucu verir.
    İş verene güvenme derim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynen katılıyorum @Dejavu1977'ye.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12