Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sozcan09 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese mrb sizlere danışmak istediğim bir konu var yardımcı olursanız sevinirim

29temmuz 2014 de işyerinde yüksekten düşme sonucu belimde kırıklar oluştu
    ilk ameliyatmda L1 L3 L5 deki kırıklarıma 8 adet platin takıldı daha sonraki Süreçte L5 de unutulan bir kırıkyan dolayı tekar ameliyat oldum ve 2 platin daha takıldı
    bu süreçten sonra iş kazası maaşı için gerekli başvuruları yaptım epey uğraştırdılar hastaneye sevk işleri filan derken süreçi takio için sgk gittiğimde evrakların izmir bölge müdürlüğünde olduğunu öğrendim
    beklerken bu süreçi tekrar bir ameliyat daha oldum boynumda yşne unutulan ve omur iliğime saplanmış kemik den dolayı acil tekrar ameliyat oldum c7 kemiğim alındı yapay kemik ve platinler kondu

3 gün önce sgk gidip durumu anlattım bu ameliyat evrakkarımıda vereyim dosya ya koyalım dedim hyr koyamazsın dedi gerekşrse o süreçe gelirsen müfettişe verirsin dedi

sizden ricam benim durumum hakkında beni biraz aydınlatırmısınız ne yapmalıyım nasıl bir oran çıkabilir ben başka birşey yapmalımıyım nasıl takip edebilirim süteçi kimse bilgi vermiyor

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

bu yeni ameliyatınızla ilgili ameliyat raporunu epikirzlerinizi ve doktor kanati diye doktorunuzdan bir yazı alın ve dilekçe ile o yazıyı sgk na gönderin evrakalrınız büyük bir ihitmal ile sağlık kuruluna gitmiştir saülık kuruluna çıkış tarih ve sayısını alın aslında en mantıklısı şu siz bu yeni ameliyatınız ile doktorunuz size bu boyun için maluliyetiniz varmı yokmu dedi bunu öğrenmeniz daha iyi olacak eğer bu boyun ameliyatından dolayı boynunuzda sağlığınızı etki eden bir durum var ise aldığınız tüm evrakları il kurumun gönderdiği tarih ve sayı ile ankaramı istanbulmu hangi kurula gönderdi ise oraya acil kargo ile gönderin ek olarak yada sgk il müdürlüğüne dilekçe ile bilfirin müdürlük bu evraklarıda ek olarak yollamak zorunda kuruldan karar gelir ise ve sizi ameliyat eden doktor bunun ek bir rahatsızlık oluştuğununu söylüyor ise elinizdeki bu evraklar ile sgk itiraz edebilirsiniz

Üye
    sozcan09 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar arkadaşlar

ben 2014 de işyerinde yüksekten düşme sonucu belimde 4 adet parçalı kırık oluştu ilk ameliyatım da 10 platin takıldı sonra unutulan bir kırıktan dolayı tekrar ameliyat oldum 2 platin daha takıldı
    bundan sonra iş kazası maaşı için bütün işlemleri yaptım heyete girdim evrsklarım enson izmir bölge sağlık kurulundaydı boynumda da bir kırık oiunutuldupu fark edilip bşr ameliyat daha oldum boynumda c7 kemiği alınıp yapay kemik kondu 4adet daha platin ve plaka takıldı boynuma şükür şuan iyiyim

sorum bundan sonra başlıyor ben en son ameliyat raporumuda ssk vermek istedim görevli müfettiş grlince kendisine verirsin dedi dün bir evrak geldi izmir sosyal güvenlik il müdürlüğü sağlık kurulu beni adnan menderes ünversite hastanesine meslekte kazanma gücü kaybı oranının tespitinin yapılabilmesi için lumbosakral ve torakal 2 yönlü garfi istemiş
    ben şimdi belimde 10 platin boynumda yapay kemik 4platin bir plaka var oran kaç olur ve en son ameliyat raporumu dosyama nasıl ilaeve edicem

nazilli de yaşıyorum burdaki ssk görevlisi prk yardımsever değil ona gidip tekrar desem nasıl olsa tekrar sevk ettiniz evraklar önce size gelcek siz izmirr göndereceksiniz son evrakı da versem dosyama koysanız olurmu desem sizce nasıl olur

Üye
    sozcan09 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb iş yerinde yüksekten düşme sonucu belimde 4 adet parçalı kırık boyunda bir kırık kemik alınıp yapay kemik takıldı belimde 10 adet platin var işkazası maaşına başvurdum bugün sgk gittim izmir sağlık kurulu %36. 4 oran vermiş müfettiş gelcek sonra gelir bağlancak dedi sizce ıran normalmi bana az geldi müfettiş oranı değiştire bilirmi yada itiraz etsem bana bir faydası olurmu

Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

İşgöremezlik maaşı iş kaZası geçirmeden önceki üç aylık maaşın brütünün üzerinden hesap edilir müfettiş oranla bi işi yoktur kusur oranı dağılımı yapar müfettişe herşeyi çok iyi anlat vereceği kusur geliri çok etkilemez ama dava açtıysan mahkeme sgk kusuruna bakıyor adli tıp a sevk edilir sen adli tıp vereceği oran sgk yı bağlayıcıdır adli tıp oranına kimse itiraz edemez

Üye
    sozcan09 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Işyerimden şikayetci değilim ben sadece oran az geldi de ondan sormuştum belimde 10 adet platin boynumda yapay kemik var sizce oran normal mi birde nekadar maaş bağlanır

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    1

@sozcan09

bir gözü olmayana %32 oran veren bir sistem var bence oranın yüksek bile verilmiş.

Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

@sozcan09 iş göremezlik geliri kazadan önceki üç aylık maaşın dan hesap edilir maaşını yazarsan ortalama hesap. Edilir

Üye
    sozcan09 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Maaşım asgari üçretten yatıyor evli ve bir oğlum var

Üye
    ramazan1984 Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sozcan09 sgk sana bağlanacak olan sürekli iş göremezlik gelirini işverenden tahsil eder maaşın asgari ücret olduğu için üzgünüm ama çok düşük bağlanır eğer işvereni dava etseydin maaşın gerçekte asgari ücret değilde maaşın bir kısmını elden aldıysan mahkeme meslek odalarından emsal ücret araştırması yapıp tazminatına ve sürekli iş göremezlik geliri ne çok etki ederdi kardeş çok uzun sürüyor gelir bağlama ben istanbulda yaşıyorum benim 17 ayda bağlandı bekleyip sabredip görmek lazım ama çok fazla gelir bekleme üzgünüm(