Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enging76 Avatarı

Gerçek Adı
    engin
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enging76 Meslek hastalığı raporu almak için ne yapılmalı?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadasşar ben 2007 yılında bir karısım sonucunda kaza gecirdim ve süreyya pasa ve meslek hastanesi tarafından bronsit
    ve kronik astımatık bronsit teshisi kondu bu belgelerim var ama bas vuruyapmadım 8 yıl gecti 2 yıl kalmıs basvuru yapmak için kalan süreye
    ben heye girsem bu belgeler ile bana işgörmezlik baglanırmı ve oranlar az olsadagecerliliği varmıdır

suan astım var

saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@enging76

% 10 ve üzeri işgücü kaybı olmalı ki iş göremezlik geliri bağlanabilsin. 8 yılın ardından işgücü kaybının ne kadar olduğu hastane tarafından ne kadar tespit edilebilir bilemiyorum...

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    adana

pusat_1981

bende 5 yıldır ugraşıyordum benim sorunum el bilek dondurulduydu iş yerinde çalışırken burkulmadan dolayı işyeri beni çıkarttı bende dava açtım tespit davası için adana ist adli tıp falan gezdim dün 12. mahkemem vardı yüksek saglık surası raporumu yüzde 33 diye onaylamış ama meslegi diye bişe yazmamış hakim bunun belirtilmesi için tekrar dosyayı yüksek saglık surasına gönderdi dile kolay 5 sene sonra anca oran belli oldu bişmiyom ne olur inş meslek hastalıgı çıkar doktor agır iş yaptıgından dolayı çökme olmuş dedidiydi ilk gittigimde agır işte çalışmandan diye ama meslek hastanesine faaln sevk edilmedim beni ünv.hastanesine yoladılar ordanda yüksek saglık surasına bilmiyom ne olur inş meslek hastalıgı onaylarla onaylarsa sürekli iş göremmezlik maşıı alabilirmiyim acaba tşkler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@pusat_1981

İşinden kaynaklı oluşan ve %10 üzeri işgücü kaybına neden olan durum tespit edilirse, tabii ki sürekli iş göremezlik geliri bağlanır Muhammet

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    adana

pusat_1981

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb abi kolay gelsin 13. mehkeme sonucunda yüksek saglık surası el bilek sabitlenmesine %33 diye rapor vermiş ama meslek hastalıgı yada degil diye belirtmemiş raporlarımda hep travma sonucunda oluştu diye yazıldı acaba meslek hastalıgı demezse %33 le ne yapcam ben bu halde iş bulamıyom zaten pskolojiden yaklaşık 4 ay kadar ilaç kullandım yeşil receteli oluşan el bilek yzüenden çok kafaya takıyordum el bilek kısa olması bide hareket etmeye çalışıorken edemedimi kendi kendime sinir yapıyorum şu an çalışıyom ama elimide zorluyom yeri geliyor burdan çıksam iş bulamam diye ne derlerse yapmaya çalışıyom bilmiyom ne olur sonu